Ogródek w bloku. Świetne pomysły na zielony zakątek w małym mieszkaniu

Mieszkasz w bloku i marzysz o domowym ogródku, ale nie masz na niego pomysłu (ani miejsca)? Oto kilka prostych i pomysłowych rozwiązań, jak, nie wydając wiele (albo nic), stworzyć zieloną strefę w mieszkaniu. Na pewno zaskoczysz znajomych.
Domowa uprawa ziół w puszce Domowa uprawa ziół w puszce Fot. screen instagram.com/team_aton

Zioła w słoikach i puszkach

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

 

Ogródek w słoikuFot. screen instagram.com/guycopland, instagram.com/lisettexavier

Szybkie rozwiązanie dla domowej uprawy ziół. Nie masz pod ręką doniczki? Sięgnij po puszki. Świetnie nadadzą się te po konserwach.

Wyczyść puszkę, zrób w niej drenaż (wystarczy kilka dziurek), wsyp ziemię i zasadź swoje ulubione zioła. Zamiast puszki możesz również wykorzystać słoik.

Wykorzystaj puszki po herbacie Wykorzystaj puszki po herbacie Fot. screen facebook.com/MireioDesigns

Puszki po herbacie

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Masz w domu puste puszki po herbacie? Nie wyrzucaj ich! Wykorzystaj je i zasadź w nich np. zioła albo kwiatki. To oryginalny pomysł, który da drugie życie pustej puszce po herbacie, i jednocześnie gustowna doniczka. Pamiętaj, że możesz zrobić też użytek z zużytych herbacianych fusów. To doskonały nawóz dla roślin doniczkowych.

Wiszące ogrody w mikroskali

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Eksperymentuj. Rośliny wcale nie muszą stać na parapecie czy w rabatce na balkonie. Mogą przecież wisieć. Możesz podwiesić je na sznurkach lub plastikowych uchwytach. Ostatnio modne jest podwieszanie roślin w doniczkach zrobionych z... butelek.

Eko doniczki Eko doniczki Fot. screen instagram.com

Zrób to sama

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nie masz miejsca na wiszący ogródek, ale chcesz wykorzystać pomysł z butelką? Mamy dla ciebie propozycję - doniczkę w wersji stojącej, którą zrobisz łatwo sama. Tylko od ciebie zależy, jak ją zaprojektujesz.

Szklarnia w bloku

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Puszki po konserwach i herbacie to za mało? W takim razie możesz stworzyć na swoim balkonie albo w salonie miniszklarnię. Świetnie sprawdzi się do uprawy małych roślin doniczkowych i ziół. Miniszklarnię możesz kupić albo zrobić ją własnoręcznie.

Ogródek z kubków Ogródek z kubków Fot. screen youtube.com/watch?v=hyH1gQuct10

Ogród z charakterem

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zaskocz swoich znajomych pomysłowością i stwórz niepowtarzalny kwietnik z kubków. Wystarczy, że wywiercisz małą dziurkę w dnie kubka - tak, żeby nadmiar wody mógł odpłynąć - i możesz zacząć sadzić w nim rośliny. Ciekawy wzór na kubku doda twojemu ogródkowi charakteru.

Czajnik zamiast zwykłej donicy Czajnik zamiast zwykłej donicy Fot. screen instagram.com/funkyjunkinteriors

Stary czajnik też się nada

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Masz w domu stary przypalony czajnik albo garnek, którego nie używasz? Zanim się ich pozbędziesz, spójrz w jak ciekawy sposób można je wykorzystać i stworzyć retro donice! Będą pasować idealnie do twojej kuchni.

Więcej o: