Psychologowie: nie jesteś w związku? To dobre dla twojego zdrowia [TRZY POWODY]

Jeżeli jesteś samotna, nie martw się! Naukowcy udowadniają, że nie trzeba być w związku, żeby być szczęśliwym człowiekiem. Mało tego, dowodzą, że w niektórych przypadkach, bycie wolnym strzelcem może mieć wręcz korzystny wpływ na twoje zdrowie. Na dowód tego podają trzy istotne argumenty.
Bycie związku nie jest łatwe Bycie związku nie jest łatwe pixabay.com CC0 Public Domain

Psychologowie: nie jesteś w związku? To dobre dla twojego zdrowia [TRZY POWODY]

Jeżeli jesteś samotna, nie martw się! Nie ma w tym nic złego. Naukowcy udowadniają, że nie trzeba być w związku, żeby być szczęśliwym człowiekiem. Mało tego, dowodzą, że w niektórych przypadkach, bycie wolnym strzelcem może mieć wręcz korzystny wpływ na twoje zdrowie. Na dowód tego podają trzy istotne argumenty.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Bycie singlem to dla jednych przekleństwo, a dla innych wymarzony stan. Dowiedź się co na ten temat mówią specjaliści. Tym bardziej jeśli twoi przyjaciele martwią się o to, że jesteś samotna i za wszelką cenę próbują znaleźć ci drugą połówkę.

Zdrowy sen Zdrowy sen CC BY-ND 2.0 / Daniel Morris / Flickr.com

Zdrowy sen

Według Dr. Stevena Scharta dyrektora Centrum Leczenia Zaburzeń Snu działającego przy Uniwersytecie Maryland w USA, istnieje wiele czynników z powodu, których cierpimy na bezsenność. Jednym z nich może być fakt, że śpimy razem z naszym partnerem.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Osoby cierpiące na bezdech, podczas snu mogą być źródłem hałasu, który może zakłócać sen ich partnera i skutkować jego niewyspaniem. W wielu przypadkach głośne chrapanie kończy się spaniem w oddzielnych łóżkach, a w konsekwencji nawet rozpadem związku.

Będąc singlem masz całe łóżko dla siebie, a twojego snu na pewno nie zakłóci niczyje chrapanie.

Przyjaźń jest bardzo ważna Przyjaźń jest bardzo ważna Fot. flickr.com/Brittany Stein CC BY 2.0

Najważniejsza jest...

... przyjaźń, która w życiu każdego z nas odgrywa ważną rolę. Niestety, dosyć często przyjaźnie rozpadają się z powodu związków. Będąc singlem dużo łatwiej jest pozostać w bliskich relacjach ze swoimi przyjaciółmi. Jak mówi psycholog Bella DePaulo:

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Posiadanie przyjaciół, którzy nas wspierają, dbają o nas jest niezmiernie ważne, ponieważ zapewniają nam kilka potencjalnych źródeł emocjonalnego wsparcia w przeciwieństwie do związku, gdzie partner jest jeden- i dodaje- bez względu na to czy z kimś się zwiążesz czy nie, im więcej relacji międzyludzkich zagości w twoim życiu tym pełniejsze stanie się ono stanie, a ty będziesz szczęśliwa i wewnętrznie silniejsza.

Bądź pewna siebie Bądź pewna siebie Fot flickr.com/ Eddy Van 3000 CC BY-SA 2.0

Uczysz się jak być pewną siebie...

... ponieważ jesteś silną i niezależną kobietą. Bycie singielką uczy jak skutecznie zadbać o siebie nie tylko pod względem emocjonalnym czy finansowym. Będąc singielką dysponujesz swoim czasem wedle własnych potrzeb i życiowych planów- przywilej, o którym niektórzy mogą tylko pomarzyć. DePaulo zwraca uwagę, do czego może doprowadzić brak niezależności:

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Trwanie w zbyt romantycznym związku, może doprowadzić do wzajemnego uzależnienia się partnerów od siebie. W efekcie może to doprowadzić do całkowitego podporządkowania się i zatracenia osobowości przez jednego z nich.- i radzi- w pierwszej kolejności nauczmy się żyć sami ze sobą zamiast wchodzić w związek zbyt szybko, będąc niegotowym.

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (11)
Psychologowie: nie jesteś w związku? To dobre dla twojego zdrowia [TRZY POWODY]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cipomir

  Oceniono 7 razy 7

  Jakieś niewiarygodne te tytuły od jakiegoś czasu, byle skłonić do czytania, a tam g...

 • sztucznypolak

  Oceniono 6 razy 4

  Argumentacja typu: poniewaz na uicy czycha wiele niebezpieczenstw, wiec najlepiej nie wychodzic z domu.

 • paseo

  Oceniono 2 razy 2

  to sa kolejne idiotyzmy w G.W. od zawsze i we wszystkich badaniach widać ze samotni
  - zyja krócej lub znacznie krócej
  - częściej chorują
  - częściej maja problemy psychiczne i społeczne.

 • Gość: Galilaee, vicisti

  Oceniono 1 raz 1

  bull shit, to tylko sorosowa nieudolna propaganda - wyborcza przegrywa na całej linii, to już początek waszego końca i dobrze.

 • manekin1

  Oceniono 1 raz 1

  "Psychologowie"? A co na ten temat mówią laryngologowie, chirurgowie i anestezjologowie?

 • Henryk Tur

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny pocieszający na siłę tekst dla ludzi, z którymi nikt po prostu nie chce się wiązać.

 • nikanor

  Oceniono 1 raz 1

  Dajcie spokój. Nie zawracajcie sobie głowy wymierającą aberracją. Single nie przekazują dalej genów swojego singielstwa. Singielstwo się za kilka pokoleń skończy, pula genetyczna się z nich sama oczyści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX