Ta kobieta wygląda niepozornie, ale jest ze stali. Kondycji mogą pozazdrościć jej faceci z jednostek specjalnych

Nie dajcie się zwieść zdjęciu. To, do czego jest zdolna ta urocza blondynka, przechodzi pojęcie zwykłego śmiertelnika. Bez problemu maszeruje na rękach, podciąga się na linie i z ?prędkością światła? skacze na skakance. Mężczyźni są przy niej bez szans. Oto najsprawniejsza kobieta świata.
To jedna i ta sama osoba. Uwierzycie? To jedna i ta sama osoba. Uwierzycie? Fot. screen instagram.com/anniethorisdottir

Ta kobieta wygląda niepozornie, ale jest ze stali. Kondycji mogą pozazdrościć jej faceci z jednostek specjalnych

Nie dajcie się zwieść zdjęciu. To, do czego jest zdolna ta urocza blondynka, przechodzi pojęcie zwykłego śmiertelnika. Bez problemu maszeruje  na rękach,  podciąga się na linie i z "prędkością światła" skacze na skakance. Mężczyźni są przy niej bez szans. Oto najsprawniejsza kobieta świata.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Annie Thorisdottir ma 27 lat, mieszka w Reykjaviku na Islandii. Tytuł najsprawniejszej kobiety na świecie zdobyła, wygrywając w Crossfit Games (Igrzyskach Crossfit) - zawodach sportowych, które nie mają sobie równych w kategorii fizycznej wytrzymałości. Zwycięzca Crossfit Games (kategoria męska i żeńska) oficjalnie otrzymuje miano najbardziej wysportowanego człowieka na naszej planecie. Annie, jako jedynej kobiecie na świecie, ta sztuka udała się dwa razy (prawie trzy... raz była druga) na sześć startów w zawodach!

Sport to jej pasja

Annie od zawsze była zakochana w sporcie. Uprawiała m.in. taniec, gimnastykę i skok o tyczce. Te dyscypliny nauczyły ją "czuć" swoje ciało i w pełni wykorzystywać jego potencjał. A w jaki sposób została najsprawniejszą kobietą świata? Wszystko zaczęło się od...

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

... przypadku

Pewnego razu przyjaciel Annie zasugerował jej start w regionalnych kwalifikacjach Crossfit. Annie spróbowała i... zajęła pierwsze miejsce w regionie, co z kolei pozwoliło jej zakwalifikować się do ścisłego finału, który co roku odbywa się Stanach Zjednoczonych. Bez wcześniejszego doświadczenia w zawodach crossfitowych Annie w swoim pierwszych starcie zajęła drugie miejsce i stała się absolutna sensacją zawodów (miała wtedy 19 lat)!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Najważniejsza jest dla mnie rodzina

Po fenomenalnym debiucie młodej Islandki crossfit stał się dla niej nową pasją, którą przekuła w dwa tytuły najsprawniejszej kobiety na świecie. Swoje wyniki zawdzięcza ciężkiej pracy, uporowi i wsparciu rodziny. - Wszystko zaczyna i kończy się na rodzinie. Jest dla mnie najważniejsza - możemy przeczytać na jej stronie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Kobieta z zasadami

W życiu Annie kieruje się prostą zasadą: "bez pracy nie ma kołaczy". Ta dziewczyna jest bardzo pracowita. Wszystko, co robi, stara się robić z pasją i oddaniem. - Poświęcaj się temu, co robisz i nie zapominaj, aby cieszyć się każdym momentem, który przybliża cię do upragnionego celu.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Żelazna dama... Żelazna dama... Fot. screen instagram.com/anniethorisdottir

Ciężko nad sobą pracuje

Thorisdottir pomimo sowich osiągnięć nadal pozostaje skromną i pełną pokory osobą. Nie zamierza spocząć na laurach i wciąż ciężko trenuje (3 treningi dziennie).

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zawsze uśmiechnięta Zawsze uśmiechnięta Fot. instagram.com/anniethorisdottir

Zawsze uśmiechnięta

Bez względu na wszystko Annie zachowuje spokój ducha i zawsze stara się być uśmiechnięta. Jak sama przyznaje: - Skupiam się na tu i teraz. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam życie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Uwielbia gorzką czekoladę

Co je "Żelazna Dama"? Jak sama mówi: - Jem dużo nabiału, warzyw, jajek i chudego drobiu. Uwielbiam gorzką czekoladę. Omijam śmieciowe jedzenie. Staram się jeść świadomie. To proste!

Sukcesy Annie przyniosły jej mnóstwo fanów. Jej profil na Facebooku lubi ponad 230 tysięcy osób. A na Instagramie obserwuje ją prawie 450 tysięcy. Każdy jej filmik, na którym pokazuje jak trenuje, ogląda średnio kilkadziesiąt tysięcy ludzi!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zobacz też:

Więcej o: