Jak nie zepsuć związku na odległość? 20 praktycznych porad

Związki na odległość są coraz powszechniejsze. Różne miasta, różne kraje - od partnera może cię dzielić nawet kilka tysięcy kilometrów. Jak postępować, by związek przetrwał?
Fot. Fot. CC BY 2.0 / oh_debby / Flickr.com

Jak nie zepsuć związku na odległość? 20 praktycznych porad

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Związki na odległość są coraz powszechniejsze. Różne miasta, różne kraje - od partnera może cię dzielić nawet kilka tysięcy kilometrów. Jak postępować, by związek przetrwał?

Nikt nie mówi, że długa rozłąka z ukochaną osobą to łatwizna. Wręcz przeciwnie - trzeba starać się bardziej, angażować mocniej, myśleć więcej. Nie da się każdej sprzeczki naprawić seksem "na zgodę", nie można w każdej chwili usiąść na kanapie i porozmawiać o głupotach. Związek na odległość to wyzwanie, do którego warto być dobrze przygotowanym. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak sobie pomóc w tej trudnej sytuacji.

Czy to TEN jedyny? Sprawdź

Fot. Fot. CC0 / AdinaVoicu / Pixabay.com

Zostaw trochę przestrzeni

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Daj spokój z nieustannym esemesowaniem, pisaniem na Messengerze i dzwonieniem. Odległość między wami nie znaczy, że musicie się komunikować kilka razy intensywniej niż "stacjonarne" pary. Przekonasz się, że wiszenie na komórce w niczym wam nie pomoże (wręcz przeciwnie). Szybko zaczniesz mieć dosyć kompulsywnego sprawdzania nowych wiadomości, ciągłej kontroli i wzajemnego spamowania. Niech kontakt między wami będzie jak najbardziej wartościowy. Nie rozmieniaj go na drobne.

Nie osaczaj, nie lekceważ. Jak stworzyć udaną relację

Fot. Fot. CC0 / FirmBee / Pixabay.com

Ustabilizuj kontakt

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zbyt częsta komunikacja szkodzi, ale regularna jest zbawienna. Pamiętaj o codziennym "dzień dobry" i "dobranoc". Informuj o tym, co u ciebie, dbaj o to, by partner miał poczucie, że wszystko gra. Co jakiś czas wysyłaj swoje zdjęcia lub krótkie filmiki. Postaraj się o kreatywność! Co powiesz na zabawny fotomontaż, laurkę, śmieszną piosenkę? Jeśli wasz tryb życia jest w miarę ustabilizowany, ustalcie stałą porę na kontaktowanie się, na przykład codzienny wideotelefon na Skype o 21.

Dlaczego boimy się zaangażowania? Przeczytaj

Ustalcie, który kanał komunikacji najbardziej wam pasuje. Nie wszyscy muszą korzystać ze Skype czy Messengera. Możecie spróbować oldskulowego Gadu-gadu albo zdecydować się na mailowanie. Wypróbujcie co najmniej kilka sposobów. Będzie ciekawie!

Fot. Fot. CC0 / Unsplash / Pixabay.com

Zorganizuj się

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Poznaj plan dnia swojego ukochanego. Nie dzwoń w czasie pracy lub zajęć. Nie chcesz chyba, by poczuł się osaczony lub myślał, że stało się coś złego? Pamiętaj o ważnych wydarzeniach, takich jak rozmowa o pracę czy egzamin. Wspieraj podbudowującymi wiadomościami. Twój mężczyzna będzie czuł, że o niego dbasz!

Zobacz, jakie błędy popełniasz podczas prania

Fot. Fot. CC0 / Unsplash / Pixabay.com

Zmień punkt widzenia

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Rozłąka nie musi być czymś złym. Potraktuj ją jako cenne doświadczenie. Pomyśl, że wiele par nigdy nie przetestowało swojej relacji w taki sposób. Dzięki odległości dowiecie się, czy wasz związek jest naprawdę silny. Myśl pozytywnie - odległość to szansa, a nie przeszkoda.

Niektórzy dotykają eksponatów muzealnych, inni chodzą nago. A jakie zasady TY łamiesz?

Fot. Fot. CC0 / SCY / Pixabay.com

Postaw sprawę jasno

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Upewnij się, czy dokładnie wytyczyliście granice. Jesteście w związku na wyłączność? Powiedzcie to sobie głośno, żeby nie było nieporozumień. Możecie spotykać się z innymi osobami? Lepiej, żeby odbywało się to za obopólną zgodą wyrażoną w wyraźny sposób. Drobne nieścisłości w tych kwestiach mogą się okazać tragiczne w skutkach!

Pozycje seksualne, które lubią kobiety

Fot. Fot. CC BY-SA 2.0 / Marcus Quigmire / Flickr.com

Pamiętaj, jak ważny jest seks

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Seks to nie wszystko, ale jednak bardzo dużo. Każde z was z pewnością z utęsknieniem czeka na wspólną noc. Utrzymajcie erotyczne napięcie przez dwuznaczne esemesy i pikantne rozmowy telefoniczne. Gdy się spotkacie, napięcie sięgnie zenitu!

Cyberseks. Co to takiego?

Fot. Fot. CC0 / Image-ws / Pixabay.com

Czułość przede wszystkim

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nie zapominaj o czułości. Teraz potrzebujecie jej najbardziej. Zwracajcie się do siebie zdrobniale, wymieniajcie słodkie słówka. Mów, jak bardzo za nim tęsknisz, wirtualnie przytulaj, przesyłaj całuski.

Czego wstydzą się kobiety? 7 sekretów

Fot. Fot. CC0 / Jill111 / Pixabay.com

Postępuj rozsądnie

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zwracaj uwagę na to, co drażni twojego partnera. Jeśli wykazuje duże zaniepokojenie, gdy wracasz do domu późno w nocy, postaraj albo się ograniczyć, albo spokojnie wytłumaczyć, że nic złego się nie dzieje. Siedzenie i zamartwianie się w pustym mieszkaniu nie jest miłe, może zasiać niezdrową zazdrość i niepewność. Nikt nie lubi czuć, że traci grunt pod nogami. Pomyśl, zanim pójdziesz na kolację z seksownym współpracownikiem lub udasz się na suto zakrapianą imprezę firmową. Czy jest to warte nieporozumień z ukochaną osobą? Chyba nie.

Umiesz rozpoznać te rasy psów? [QUIZ]

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Tejvan Pettinger / Flickr.com

Znajdźcie wspólne zajęcia

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

To, że dzielą was kilometry, nie oznacza, iż nie możecie robić wspólnie różnych ciekawych rzeczy. Internet daje nieograniczone możliwości. Obejrzyjcie serial w tym samym momencie i wymieniajcie się komentarzami na jego temat. Zagrajcie w coś online. Posiedźcie na Skype, gdy jedno z was gotuje, a drugie czyta. To prawie tak, jakbyście byli w jednym pokoju!

Wino z puszki. Próbowałaś już?

Poszukajcie wspólnych tematów. Zacznijcie biegać i porównujcie trasy, które pokonaliście. Wybierzcie jedną książkę i czytajcie ją "wspólnie". Będziecie w ten sposób czuli swoją obecność, nawet w metrze czy tramwaju.

Fot. Fot. CC0 / Lambhappiness / Pixabay.com

Odwiedzajcie się!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zróbcie wszystko, żeby widywać się jak najczęściej. To jasne, że nie będziecie mogli robić tego co tydzień, ale nie poddawajcie się. Zaplanujcie wizytę tak, byście mieli sporo czasu tylko dla siebie. Ze znajomymi spotykacie się codziennie, w swoich miastach. Ukochana osoba jest tylko jedna!

Zobacz, jak sprawić, by twój partner czuł się kochany!

Fot. Fot. CC0 / WenPhotos / Pixabay

Ustal konkretny cel

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nie pozwól, by związek płynął w nieokreślonym kierunku. Rozłąka jest bolesna. Dobrze, gdy widzi się jej koniec. Zastanów się, jaki ma być finisz twojego związku na odległość. Małżeństwo? Kupienie nowego mieszkania za zarobione za granicą pieniądze? Wspólne miesięczne wakacje? Odliczajcie dni, co jakiś czas poopowiadajcie sobie o swoich marzeniach. Ułóżcie konkretny plan działania -  wtedy samotność będzie znośniejsza.

Dowiedz się, dlaczego warto pić wodę imbirową

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Pedro Ribeiro Simoes / Flickr.com

Dbaj o siebie!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pamiętaj, że związek to nie wszystko. Staraj się spędzać czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Inwestuj w siebie, poćwicz, znajdź nowe hobby. Będziesz miała o czym opowiadać swojej drugiej połówce. Nic nie smuci bardziej niż myśl, że osoba, którą kochamy, jest nieszczęśliwa, znudzona i samotna.

Tańczę na rurze i jestem z tego dumna!

Fot. Fot. CC0 / Takmeomeo / Pixabay.com

Bądź uczciwa i otwarta

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Szczerość to podstawa, także w związku na odległość. To, że nie widujesz się ze swoim partnerem codziennie, nie znaczy, że powinnaś przed nim ukrywać swoje uczucia. Złość, zazdrość, smutek, niepewność? Podziel się nimi. Radość, ekscytacja, podniecenie? Mów także o tym. Pamiętaj jednak, by poświęcać uwagę również uczuciom swojego partnera.

Męskie dolegliwości, których nie można lekceważyć

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Tina Franklin / Flickr.com

Unikaj toksycznych sytuacji

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nie graj ze swoim partnerem w nieprzyjemne gierki. Zapomniał odpisać na esemesa? Nie karz go długim milczeniem, to się zdarza. Wyszedł na imprezę z kumplami i poczułaś się zazdrosna o jego czas? Nie idź na siłę na huczną imprezę, żeby mu pokazać, że ty też potrafisz się bawić. Będziesz się przez to czuć jeszcze gorzej, a mały zgrzyt może urosnąć do rangi niepotrzebnej kłótni. Jeśli coś ci nie pasuje, mów o tym prosto z mostu, nie każ mu się domyślać. Przecież nie jest wróżką i nie czyta ci w myślach.

Boisz się kłótni ze swoim partnerem? Tłamszenie uczuć nie jest dobre

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Cher VernalEQ / Flickr.com

Stwórz iluzję bliskości

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nie wstydź się przesyłać swoich zdjęć. Nie zawsze musisz mieć na nich superstrój i perfekcyjny makijaż. Twój ukochany równie chętnie zobaczy cię w piżamie w misie. Dzięki temu poczuje się jak w domu.

Dlaczego ludzie zdradzają? Poznaj przyczyny

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Moto_club4ag / Flickr.com

Nie zamieniaj się w stalkera

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Odwiedzaj Facebooka, Instagrama albo Twittera swojej drugiej połówki. Komplementuj zdjęcia. Uważaj jednak, by nie popaść w przesadę. Nie przeglądaj profilu każdej jego nowej znajomej. Nie wpadaj w paranoję, nie urządzaj scen. To tylko Facebook, nie serwis randkowy. Twój partner ma takie samo prawo do znajomości, jak ty.

Dowiedz się, czy zazdrość może być zdrowa

Fot. Fot. CC BY-SA 2.0 / Jukka Kervinen / Flickr.com

Zaufaj mu

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Bez zaufania nie ma udanego związku, a tym bardziej związku na odległość. Sceny zazdrości zniechęcą nawet najbardziej zaangażowanego partnera. Zawiść wpłynie źle zarówno na ciebie, jak i twojego ukochanego. Nikt nie lubi być podejrzewany o zdradę. Zastanów się, jak byś się czuła, gdyby to ciebie oskarżano o nieuczciwość?

Jak uwolnić się ze związku z manipulantem?

Fot. Fot. CC0 Public Domain

Zostaw coś namacalnego

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Daj ukochanemu coś, co będzie mu o tobie przypominać. Zdjęcie, maskotkę, część garderoby. Poproś go o to samo. Intymny drobiazg będzie pocieszeniem w trudnych, samotnych chwilach.

Starszy pan pomaga żonie w zakupie kosmetyków. Sprawdź!

Fot. Fot. CC BY-SA 2.0 / Teeejayy / Flickr.com

Zaskocz go!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nie rezygnuj ze staromodnych sposobów! Od czasu do czasu wyślij staromodny list lub paczkę z drobnym upominkiem. Z pewnością będzie ci miło, gdy dostaniesz bukiet pocztą kwiatową! Możesz postarać się o dostarczenie ukochanemu tortu z okazji urodzin. Bądź twórcza, wysil szare komórki!

Zobacz urocze animacje penisa i waginy!

Fot. Fot. CC BY-SA 2.0 / Wyatt Fisher / Flickr.com

Myśl pozytywnie

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ta rada jest najważniejsza. Nie poddawaj się, bądź optymistyczna. Wspieraj swojego partnera i licz na jego wsparcie. Rozłąka kiedyś się skończy i wreszcie będziecie razem. Na to warto czekać, prawda?

Więcej o: