6 powodów, dla których powinnaś spróbować pilatesu. Przekonaj się, co możesz zyskać

Pilates ma swoich wiernych fanów na całym świecie. Lepszy seks, płaski brzuch, poprawa sprawności fizycznej i nie tylko. Sprawdź, dlaczego miliony kobiet i mężczyzn (m.in Madonna, Jennifer Aniston czy Tom Hanks) na całym świecie wybrali właśnie pilates.
Pilates Pilates TOMASZ STAA'CZAK

8 powodów, dla których powinnaś spróbować pilatesu. Przekonaj się, co możesz zyskać

Pilates ma swoich wiernych fanów na całym świecie. Ci, którzy spróbowali tego systemu ćwiczeń raz, pokochali go od pierwszego treningu. Lepszy seks, płaski brzuch, poprawa sprawności fizycznej... Sprawdź, dlaczego miliony kobiet i mężczyzn (m.in Madonna, Jennifer Aniston czy Tom Hanks) na całym świecie wybrali właśnie pilates.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pilates został stworzony przez Niemca Josefa Pilatesa na początku XX wieku. Jest to system ćwiczeń, dzięki którym po przez rozciąganie i uelastycznianie wszystkich mięśni ciała, nie tylko wyrzeźbisz i wzmocnisz ich siłę, ale poprawisz postawę i zniwelujesz działanie m. in. stresu. W treningu wykorzystujesz przede wszystkim ciężar swojego ciała, dzięki czemu pilates nie jest tak inwazyjny dla twojego organizmu jak np. podnoszenie ciężarów.

 

Zdjęcia z pościeli, jednak nie wszystkim fanom przypadają do gustu. Na nieprzychylne komentarze, Ewa odpowiedziała:
<br>
<br>
'To nie z Tobą chodzę do łóżka, nie widzę zatem problemu. PS. Muszę, bo się uduszę.. Co trzeba mieć w głowie, żeby zakładać fałszywe profile.. ile odwagi wtedy przybywa co? Boisz pokazać jak wyglądasz? Wstydzisz się własnego zdania? No kocurku! Dawaj foty.' Zdjęcia z pościeli, jednak nie wszystkim fanom przypadają do gustu. Na nieprzychylne komentarze, Ewa odpowiedziała:

'To nie z Tobą chodzę do łóżka, nie widzę zatem problemu. PS. Muszę, bo się uduszę.. Co trzeba mieć w głowie, żeby zakładać fałszywe profile.. ile odwagi wtedy przybywa co? Boisz pokazać jak wyglądasz? Wstydzisz się własnego zdania? No kocurku! Dawaj foty.' Instagram.com/chodakowskaewa/

Seksowny brzuch

Jeżeli marzysz o płaskim brzuchu trenuj pilates. Ćwiczenia angażują mięśnie proste i skośne brzucha - z pilatesem nie tylko je wyrzeźbisz ale wzmocnisz też cały tułów, a twój upragniony sześciopak, w połączeniu z odpowiednią dietą stanie się faktem.

 

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zdrowe plecy Zdrowe plecy shutterstock

Zadbaj o swoje plecy

- Silny core (mięśnie tułowia, które odpowiadają za twoją stabilność, utrzymują kręgosłup) to najlepszy prezent, jaki możesz sprawić swoim plecom - mówi Tracy Zindell, instruktorka i założycielka Flex Pilates Studio w Chicago. Pilates zalecany jest szczególnie osobom, które mają problemy z postawą, prowadzą siedzący tryb życia albo narzekają na bóle pleców. Według portalu Journal of Ortthopedic & Sports osoby skarżące się na ból pleców już po miesiącu treningów pilatesu zaobserwowały zdecydowaną poprawę.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Wzmocnij swoje ciało Wzmocnij swoje ciało Izabel Goulart (instagram.com/iza_goulart)

Wzmocnij swoje ciało

Podczas trenowania wykonujesz wolne, kontrolowane ruchy, które minimalnie obciążają twoje stawy. Jeśli uprawiasz inne sporty, pilates jest tym bardziej korzystny - odpowiednio przygotuje twoje ciało na ciężkie wyzwania i zmniejszy ryzyko kontuzji.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zrelaksuj się Zrelaksuj się instagram.com/karliekloss

Tylko Ty i twoje ciało

Pilates nauczy cię kontroli nad oddechem i ciałem oraz harmonii między nimi. Dzięki ćwiczeniom będziesz w stanie skoncentrować się tylko na sobie; zapomnisz o pracy, problemach, kredycie, chłopaku.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Dzięki pilatesowi poprawisz swoje życie seksualne Dzięki pilatesowi poprawisz swoje życie seksualne modernromance/Flickr

Radość z seksu

Regularne ćwiczenia pilatesu wzmocnią mięśnie Kegla. Co to oznacza? Wyćwiczone mięśnie Kegla (mięśnie dna macicy), poprawią jakość twojego życia seksualnego. - Pilates pozwoli tobie i twojemu partnerowi osiągnąć superorgazmy - mówi Tracy Zindell. Poza tym ułatwią poród i zmniejszą ryzyko takich dolegliwości jak nietrzymanie moczu.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pilates Pilates Fot. Instagram/blogilates

Bądź elastyczna

- Często słyszę komentarze: "pilates nie jest dla mnie, bo nie jestem wystarczająco rozciągnięta". Właśnie dlatego powinniście zacząć go trenować - mówi Tracy Zindell z Flex Pilates Chicago. Ćwiczenie pilatesu zwiększa zakres ruchu ciała i sprawia, że jest bardziej elastyczne, sprężyste i jędrne. Zastałe, nierozciągnięte mięśnie ograniczają gibkość, co może doprowadzić do złego samopoczucia, bólu i kontuzji.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zobacz też:

Więcej o: