Rechot, gdakanie, chrumkanie... To, jak się śmiejesz, zdradza więcej, niż sobie wyobrażasz

Śmiechem sygnalizujesz nie tylko rozbawienie. Niewinnym chichotem możesz przekazać rzeczy, które lepiej zachować dla siebie!
Co mówi o tobie twój śmiech? Co mówi o tobie twój śmiech? Rys. Arek Gadaliński

Rechot, gdakanie, chichot... Śmiech mówi bardzo wiele o twojej osobowości

Śmiechem sygnalizujesz nie tylko rozbawienie. Niewinnym chichotem możesz przekazać rzeczy, które lepiej zachować dla siebie!

Badania dla śmiechu i o śmiechu zostały przeprowadzone przez jedną z marek winiarskich. Starano się ustalić, czy nasze śmiechowe zwyczaje o czymś świadczą - a jeśli tak, to o czym? Badacze zebrali kilka typów śmiechu i do każdego przypisali określone cechy. Sprawdź, co mówi o tobie twój śmiech!

Donośny Donośny Rys. Arek Gadaliński

Donośny

Jeśli śmiejesz się głośno i bez oporów, to prawdopodobnie jesteś ekstrawertykiem i dobrze o tym wiesz. Odznaczasz się rozsądkiem, nie masz kompleksów, dobrze sobie radzisz z ludźmi. Twój śmiech jest przyjemny i zaraźliwy. To prawdziwy skarb.

Chichot Chichot Rys. Arkadiusz Gadaliński

Chichot

Masz skłonność do chichotania? Prawdopodobnie oznacza to, że zawsze i za wszelką cenę próbujesz zachowywać się uprzejmie. Ludzie, którzy nałogowo chichoczą, boją się konfrontować z problemami. Wolą, żeby zajął się nimi ktoś inny. Nie zdradzasz swoich zamiarów - nie zawsze są uczciwe!

Gdakanie Gdakanie Rys. Arek Gadaliński

Gdakanie

Twój rechot przypomina gdakanie kury? To oznacza, że masz problemy w relacjach z ludźmi. Najlepiej czujesz się wśród bliskich przyjaciół. Tłumy cię przerażają. Niechętnie śmiejesz się wśród osób, których nie znasz.

Chrumkanie Chrumkanie Rys. Arkadiusz Gadaliński

Chrumkanie

Na pewno każdemu z nas wyrwało się kiedyś lekkie "chrum". Osoby, które często wydają z siebie to prychnięcie, zwykle starają się powstrzymać od śmiechu - nieskutecznie. Chrumkające osoby to introwertycy, bardzo się starają, żeby nie okazywać emocji. Tracą kontrolę tylko wtedy, gdy coś jest NAPRAWDĘ zabawne.

Cichy śmieszek Cichy śmieszek Rys. Arkadiusz Gadaliński

Cichy śmieszek

Wyższy poziom introwersji to śmiech cichy, absolutnie bezdźwięczny. Towarzyszy mu najczęściej zakrywanie ust dłonią. Ten sekretny śmiech jest domeną osób, które chcą pozostać w cieniu.

Zapowietrzanie się Zapowietrzanie się Rys. Arkadiusz Gadaliński

Zapowietrzanie się

Istnieją osoby, które śmieją się tak zapamiętale, że wydają z siebie tylko histeryczne poświsty. Moc ich śmiechu jest za duża dla zwykłego śmiertelnika, dlatego kończy się na dłuższym zapowietrzeniu, płaczu, wypiekach na twarzy. Przypomina to atak astmy (wstrzymaj się z dzwonieniem na pogotowie). Widok takiego osobnika może... rozbawić do łez!

Lekka przesada Lekka przesada Rys. Arkadiusz Gadaliński

Lekka przesada

Na dźwięk twojego śmiechu ptaki podrywają się z drzew i włączają się alarmy samochodowe? To znak, że nie boisz się niczego i nie bardzo obchodzi cię zdanie innych. Pewność siebie to twoja domena. Nie znosisz nie mieć racji.

Wymuszony Wymuszony Rys. Arkadiusz Gadaliński

Wymuszony

Niektórzy śmieją się z szeroko otwartymi ustami, symulując rozbawienie. Reszta ich twarzy pozostaje nieruchoma i bez emocji. Wymuszony śmiech sugeruje, że ktoś chce być uprzejmy, chociaż żart go nie bawi (wręcz przeciwnie, prawdopodobnie doprowadza do białej gorączki lub śmiertelnie nudzi).

Demoniczny Demoniczny Rys. Arkadiusz Gadaliński

Śmiech demoniczny

Niski, ponury śmieszek, często wymykający się zza zaciśniętych zębów, z czasem przeradzający się w pełnowymiarowe rechotanie. Uważa się, że w ten sposób śmieją się osoby inteligentne i zjadliwe. Głośny rechot w podobnym stylu usłyszysz u filmowych czarnych charakterów.

O czymś zapomnieliśmy? Śmiejesz się w jeszcze inny sposób? Napisz o tym. Chętnie dodamy twój pomysł do naszej kolekcji!