Jedziesz na wakacje? Nie chwal się na Facebooku! 8 rzeczy, które pomogą uniknąć włamania

Antywłamaniowe drzwi? Kraty w oknach? To nie jedyne sposoby zapobiegania przykrej sytuacji, w której dowiadujemy się, że nasz dom został okradziony. Proponujemy zacząć od mniejszych rzeczy niewymagających dużego wkładu finansowego.
Włamywacz Włamywacz fot. flickr.com/Incase/CC BY 2.0

Jedziesz na wakacje? Nie chwal się na Facebooku! 10 rzeczy, które pomogą uniknąć włamania

Antywłamaniowe drzwi? Kraty w oknach? To nie jedyne sposoby zapobiegania przykrej sytuacji, w której dowiadujemy się, że nasz dom został okradziony. Proponujemy zacząć od mniejszych rzeczy niewymagających dużego wkładu finansowego.

Trawnik i żywopłot

Zadbany ogródek to, poza piękną ozdobą, znak dla potencjalnego włamywacza, że jesteś w domu.


Uwaga! Zły pies

Czy po twoim trawniku grasuje niebezpieczny psi Rambo? Nie? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawiesić tabliczkę ostrzegającą o groźnym zwierzęciu na podwórku. Gdy przechodziłaś obok takiej tabliczki, zastanawiałaś się, gdzie jest rzekomy "zabójca"... Tak myśleliśmy.

Skrzynka pocztowa Skrzynka pocztowa fot. flickr.com/solyanka/CC BY 2.0

Skrzynka pocztowa

Zdarza ci się zapominać o swojej skrzynce pocztowej, a listy i gazetki reklamowe wręcz wysypują się ze środka? Zmień swoje przyzwyczajenie, a tym bardziej zadbaj o opróżnienie skrzynki przed dłuższym wyjazdem. Włamywacz zwraca na to uwagę. Gdy planujesz gdzieś wyjechać, postaraj się zrezygnować z prenumeraty, bądź poproś rodzinę, aby wyjmowała twoje listy co jakiś czas.

Facebook Facebook screen facebook.com

Nie chwal się na Facebooku!

Lubisz pochwalić się znajomym, że właśnie udajesz się na wymarzony urlop? Może warto dodać post po powrocie i pokazać piękne zdjęcia. Informacje, które zamieszczamy na swoich profilach w serwisach społecznościowych, coraz częściej wykorzystują także przestępcy.

Okno Okno fot. flickr.com/Irene Grassi/CC BY-SA 2.0

Krzaki pod oknem

Włamywacz często dostaje się do domu przez okno. Warto mu to utrudnić i zasadzić pod oknami krzaki. Być może go nie zatrzyma, ale z pewnością wejście do domu zajmie mu więcej czasu, a twój ogródek zyska nową ozdobę. Co powiesz na róże?

Czasowy włącznik światła Czasowy włącznik światła fot. aliexpress.com

Czasowe włączniki światła

Niedrogi sprzęt, a może przekonać potencjalnego przestępcę, że jednak jesteś w domu. Kupisz go w każdym większym supermarkecie lub sklepie z elektryką. Włącznik zadba, aby światło włączyło i wyłączyło się o określonej godzinie, w zależności od tego, jak go ustawisz. Sprytne, prawda?

Zasłony Zasłony fot. flickr.com/Andy Valente/CC BY-SA 2.0

Zasłoń okna

Nikt nie lubi dostawać kota w worku. Tak samo włamywacze lubią wiedzieć, czy warto się fatygować i narażać na złapanie przez policję. Dlatego tak prostą czynnością jak zasłonięcie okien możesz zniechęcić potencjalnego przestępcę.

Poznaj swoich sąsiadów Poznaj swoich sąsiadów Kadr z serialu "Gotowe na Wszystko"

Poznaj swoich sąsiadów

Pamiętaj - najlepszym zabezpieczeniem domu lub mieszkania jest życzliwy sąsiad. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom. Porozmawiaj ze swoim sąsiadem o bezpieczeństwie w waszym miejscu zamieszkania, ustalcie, jak zachować sąsiedzką czujność.