Astrologia to nie tylko znaki, ale i żywioły. Jesteś ogniem? Sprawdź, co cię czeka w 2018 roku

Każdy znak zodiaku jest niepowtarzalny. Opiekujące się nimi żywioły spajają je i determinują niektóre ich cechy. Jeśli należysz do żywiołu ognia, prawdopodobnie często cierpisz na bóle głowy, mięśni oraz masz problemy z kręgosłupem. Siła ognia rekompensuje ci te dolegliwości niesłabnącym optymizmem i pewnością siebie. Sprawdź, które twoje cechy tłumaczy przynależność do żywiołu ognia i co cię czeka w nadchodzącym roku.
Cztery żywioły Cztery żywioły fot. flikr.com, Skye D.(CC BY-ND 2.0)

Cztery żywioły - ogień, powietrze, ziemia, woda

Znaki zodiaku są pogrupowane w cztery podstawowe żywioły, które tworzą nasz świat. Według starożytnej filozofii są to: woda, ogień, powietrze i ziemia. Bazuje na nich oczywiście astrologia, alchemia, tarot, ale także na przykład sztuki piękne.

Każdy z żywiołów posiada niezależne względem siebie cechy. Wszystkie współpracują ze sobą w harmonii i nie mogą bez siebie istnieć. Według astrologów to dzięki temu zachowana jest równowaga na świecie.

Charakterystyka żywiołu ognia

Do żywiołu ognia należą urodzeni w zodiaku Barana, Lwa i Strzelca. Są to osoby optymistycznie nastawione do życia i innych, wykazujące się olbrzymią odwagą i wiarą we własne możliwości. Nie bez powodu uważa się ich za najlepszych kochanków. Są namiętni, pełni pasji i gotowi na wiele poświęceń dla partnera. Ogień nie lubi stagnacji, wszędzie go pełno.

Zaletą, ale też wadą, zodiakalnych Baranów, Lwów i Strzelców może być impulsywność. Szybko podejmują decyzję, lecz często nie patrzą na konsekwencje swoich czynów. Najpierw działają, dopiero potem myślą.

Nie należysz do żywiołu ognia?
Sprawdź, co czeka inne żywioły: ZIEMI, POWIETRZE, WODA

Zodiak horoskop znaki Zodiak horoskop znaki Yuhon

Co cię czeka w 2017 roku?

Baran

Osoby urodzone między 21 marca a 20 kwietnia są piekielnie inteligentne, pewne siebie i lubią dominować. To będzie dla nich bardzo dobry rok. Spełnią swoje marzenia, szczególnie te, które dotyczą dalekich podróży. Zrozumieją, że nie ma na co czekać. Trzeba działać i realizować nawet najśmielsze plany.

Lew

Lew jest panem całego zodiaku. Dla niego, niczym dla średniowiecznego rycerza, nie ma nic ważniejszego niż honor oraz dama jego serca. W nowym roku Lew napotka na swojej drodze wiele trudności. Jednak będą go one przede wszystkim motywować do działania. Jak zawsze udowodni, że chcieć, to móc!

Strzelec

Strzelce przewartościują swoje życie. Postanowią zwolnić tempo. Znajdą więcej czasu dla swojej rodziny. To będzie dla nich rok wyjazdów z bliskimi, odnowienia relacji z dalekimi krewnymi i zaniedbanymi znajomymi.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Priscila Tonon Ramos

Z kim żywioł ognia stworzy najlepsze związki?

Ogień i ogień

To niezwykle gorąca kombinacja. Nigdy nie będziecie sobą znudzeni. W waszym związku będzie iskrzyć. Oboje macie wybuchowe temperamenty, ale nie przeszkadzają wam ciągłe kłótnie. Tworzycie szczery, oparty na zaufaniu związek.

Ogień i ziemia

Kiedy ogień zwiąże się z ziemią (osobami spod znaku Byka, Panny i Koziorożca), może liczyć na stabilny związek. Ziemia łagodzi szaloną i wybuchową naturę ognia. Podczas gdy ziemia nie lubi zmian i jest raczej domatorem, ogień napędza ją do działania, prowokuje wspólne wyjścia, zmiany, zachęca do podejmowania nowych wyzwań.

Ogień i powietrze

Astrologia nie wróży szczęścia i wspólnej przyszłości parom ogień i powietrze (Bliźnięta, Waga i Wodnik). Powietrze wciąż podcina skrzydła osobom z żywiołu ognia. Nie rozumie jego pasji i zaangażowania.

Ogień i woda

To bardzo niepewna kombinacja. Ogień i woda (Rak, Skorpion i Ryby) to przeciwstawne żywioły. Mogą się idealnie wzajemnie uzupełniać, ale równie dobrze mogą być zbyt różni, żeby stworzyć szczęśliwy związek. Partner-ogień może uważać partnera-wodę za zbyt emocjonalnego, a ten może czuć się stłamszony przez żywiołowość ognia.

Grypa Grypa grafika Marta Kondrusik

Na co chorują osoby urodzone w żywiole ognia?

Słońce w żywiole ognia wpływa przede wszystkim na procesy trawienne oraz metabolizm. Znaki tego żywiołu powinny uważać na różnego rodzaju toksyny i zanieczyszczenia powietrza.

Lwy bardzo poważnie powinny traktować problemy z kręgosłupem. Nawet niepozorna przypadłość może zwiastować poważniejsze schorzenie.

Zodiakalne Barany zmagają się często z migreną. Bóle głowy, bóle mięśni, powracające stany zapalne i wrzody to najczęstsze ich przypadłości.

Natomiast Strzelec, który lubi dobrze zjeść, często zmaga się z otyłością i chorobami krążenia. Warto więc, aby zawczasu zaczął uważniej kontrolować swoją dietę.

Więcej o: