Jesteś żywiołem ziemi? Sprawdź, co cię czeka w 2018 roku [CHARAKTERYSTYKA I HOROSKOP]

Każdy znak zodiaku jest niepowtarzalny, jednak opiekujące się nimi żywioły spajają znaki w grupy i determinują niektóre ich cechy. Sprawdź, które twoje cechy tłumaczy przynależność do żywiołu ziemi i co cię czeka w nadchodzącym roku.
Znaki zodiaku są pogrupowane w cztery podstawowe żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień. Znaki zodiaku są pogrupowane w cztery podstawowe żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień. istock.com

Cztery żywioły - ziemia, powietrze, ogień, woda

Znaki zodiaku są pogrupowane w cztery podstawowe żywioły, które tworzą nasz świat. Według starożytnej filozofii są to: woda, ogień, powietrze i ziemia. Bazuje na nich astrologia, alchemia, tarot, ale także sztuki piękne.

Każdy z żywiołów posiada niezależne względem siebie cechy. Wszystkie współpracują ze sobą w harmonii i nie mogą bez siebie istnieć. Według astrologów to dzięki temu zachowana jest równowaga na świecie.

Charakterystyka żywiołu ziemi

Do żywiołu ziemi należą osoby spod znaku Byka, Panny i Koziorożca. To ludzie silni emocjonalnie, stabilni, bardzo konkretni. To wspaniali przyjaciele, którym rzadko zdarza się zawodzić w potrzebie.

Nie lubią zmian, cenią sobie spokojne i tradycyjne życie. Czasem bywa to dla nich zgubne, gdyż z lęku przed innowacjami nie podejmują ryzyka, które może się opłacać w przyszłości.

Ludzie żywiołu ziemi bywają też zaborczy i zanadto skupiają się na sprawach materialnych.

Nie należysz do żywiołu ziemi?
Sprawdź, co czeka inne żywioły: OGIEŃ, POWIETRZE, WODA

Byk Byk

Byk

Osoby urodzone między 20 kwietnia a 22 maja mocno stąpają po ziemi, nie dają się łatwo porwać emocjom. Są zwykle ostoją spokoju. Uwielbiają kontakt z naturą, dlatego gdy tylko mogą, uciekają w miejsca oddalone od wielkich aglomeracji miejskich. Są doskonałymi obserwatorami.

To może być ważny rok dla Byków, przede wszystkim pod kątem rodzinnych spraw. Jesienią osoby spod tego znaku, być może, będą miały okazję przeprowadzić się w piękne miejsce. Byki w zbliżającym się roku będą świadkami szczęśliwych wydarzeń, a być może także narodzin dziecka.

Panna Panna

Panna

Osoby urodzone między 24 sierpnia a 22 września są bardzo dobrze zorganizowane, systematyczne. Cenią profesjonalizm u innych, ale głównie dlatego, że same dużo dają od siebie. Ponadto to ludzie praktyczni, oszczędni. Ich mankamentem jest to, że z trudem przychodzi im zmiana raz wypracowanego zdania, opinii na dany temat.

W 2017 roku osoby spod znaku Panny zrealizują wiele pomysłów, które mają szanse przynosić zyski przez następne lata. Mimo trudnych początków Panny będą mogły liczyć w tym czasie na pomoc znajomych i przyjaciół. Wszyscy będą chcieli coś dla nich zrobić lub załatwić. Warto z tego skorzystać! To dobry moment, by uczyć się od innych, jak unikać problemów.

Koziorożec Koziorożec

Koziorożec

Osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia są bardzo praktyczne, uważne i dojrzałe. Postrzegane są przez to jako dość poważne, ostrożne, miarkujące swoje słowa. Są perfekcjonistami konsekwentnie dążącymi do raz obranych celów, w czym pomaga im doskonale rozwinięta samodyscyplina.

Dla Koziorożców to będzie rok pełen nowych wyzwań! Już w styczniu poczują, że mają więcej energii i dostrzegą na horyzoncie nowe szanse i okazje. Będą wyznaczać sobie ambitne, ale i realne do zrealizowania cele. Nie obędzie się bez stresu, ale przy odrobinie wytrwałości i wiary wszystko i tak obróci się na ich korzyść. Wiele radości przyniosą Koziorożcom podróże.

Więcej o: