Należysz do żywiołu wody? Sprawdź, co cię czeka w 2018 roku [CHARAKTERYSTYKA I HOROSKOP]

Astrologia zajmuje się nie tylko znakami zodiaku, lecz także między innymi żywiołami. Dwanaście znaków zodiaku tworzy cztery żywioły - ognia, powietrza, ziemi i wody. Jeśli do wszystkiego podchodzisz bardzo emocjonalnie, cenisz sobie ciszę oraz spokój, a przy tym z łatwością nawiązujesz nowe znajomości, możesz być pewny - należysz do żywiołu wody. Sprawdź, co cię czeka w nadchodzącym nowym roku.
Żywioł wody Żywioł wody fot. pixabay.com, CCO Public Domain

Cztery żywioły - woda, ogień, powietrze, ziemia

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Znaki zodiaku są pogrupowane w cztery podstawowe żywioły, które tworzą nasz świat. Według starożytnej filozofii są to: woda, ogień, powietrze i ziemia. Bazuje na nich astrologia, alchemia, tarot, ale także sztuki piękne.

Każdy z żywiołów posiada niezależne względem siebie cechy. Wszystkie współpracują ze sobą w harmonii i nie mogą bez siebie istnieć. Według astrologów to dzięki temu zachowana jest równowaga na świecie

Charakterystyka żywiołu wody

Znaki wodne reprezentują Ryby, Rak i Skorpion. Są najbardziej uczuciowe z całego zodiaku i mają najbardziej skomplikowaną naturę. Przepełnieni skrajnymi emocjami, o dziwo, mają dobrą intuicję i świetnie radzą sobie w grupie. Z łatwością nawiązują znajomości, potrafią dogadać się dosłownie z każdym. Ponadto są też troskliwi i pomocni.

Osoby spod znaku Ryb, Raka i Skorpiona cenią sobie ciszę i spokój. Mimo że lubią przebywać wśród ludzi, raz na jakiś czas chcą pobyć sami. Wykorzystują ten czas na zrozumienie swoich emocji i uporządkowanie spraw.

Żywioł ten, jak żaden inny, jest otwarty na wszystko, co duchowe czy mistyczne. Osoby mu przypisane lubią zajmować się ludzką naturą i badać zjawiska nadprzyrodzone. Stąd wśród nich znajdziemy ludzi wykonujących skrajne zawody - lekarzy, psychologów, lecz także astrologów, wróżki czy księży.

Mroczną stroną żywiołu wody jest łatwość popadania w nałogi i mało praktyczne podejście do życia.

Nie należysz do żywiołu wody?
Sprawdź, co czeka inne żywioły: OGIEŃ, POWIETRZE, ZIEMIA

Horoskop Horoskop fot. Pixabay

Jesteś zodiakalną Rybą?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ryby cechuje wielka empatia i otwartość. Niestety, ich dobrotliwą naiwność często wykorzystują inni. Mimo to nie zrażają się, a ich wrażliwość i szczerość doceniają przyjaciele. Dalsi znajomi czy współpracownicy często wchodzą jednak z nimi w zatargi. Nie potrafią zrozumieć chwiejności Ryb, które często zmieniają zdanie i są niekonsekwentne.

Ryby czeka pracowity rok. Ich kariera nabierze wprawdzie tempa, ale okupią to ciężką pracą i wieloma nieprzespanymi nocami. Powinny więc uważać na zdrowie. W wirze pracy mogą lekceważyć drobne dolegliwości, które z czasem mogą przerodzić się w coś poważniejszego.

Szczęście dopisze zamężnym Rybom. Ich partnerzy sprawią, że będą czuć się doceniani i kochani. Samotne Ryby czeka rok flirtów i przelotnych romansów.

Horoskop Horoskop fot. Pixabay

Urodziłeś się pod znakiem Raka?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Urodzeni między 22 czerwca a 22 lipca to zodiakalne Raki. Osoby te mają skomplikowaną naturę i są bardzo emocjonalne. Nie można przy tym zapominać o ich empatycznym i lojalnym usposobieniu oraz olbrzymiej wrażliwości. Prowadzą aktywny tryb życia i są bardzo pomysłowi.

Przed nimi korzystny rok. Brak poważniejszych problemów, regularny przypływ gotówki i mnóstwo sympatycznych ludzi dookoła zapewnią im doskonały humor. Jedyne, co może zakłócić spokój Raka, to dolegliwości zdrowotne. Nic poważnego, jednak lepiej zawczasu ich uniknąć i zadbać na przykład o właściwą dietę.

Horoskop Horoskop fot. Pixabay

Skorpion jest twoim zodiakalnym opiekunem?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Skorpiony lubią żyć intensywnie, są żądne wrażeń, ale też łatwo popadają ze skrajności w skrajność. Ze stanu głębokiego uniesienia tylko krok dzieli je od otchłani rozpaczy. Tę huśtawkę nastrojów osoby urodzone między 23 października a 21 listopada rekompensują swoim partnerom olbrzymią namiętnością i empatią.

W 2017 roku będą potrzebować nowych inspiracji. Skorpiony dopadnie zmęczenie i rutyna. Czas więc na zmiany. Przede wszystkim na gruncie zawodowym. Mimo ciężkiej pracy i doceniania przez współpracowników uznanie szefa może przyjść za późno.

W sprawach rodzinnych szykuje się spokojny rok. Dla ukochanych Skorpiony będą gotowe do największych poświęceń. Samotne Skorpiony mogą liczyć na większe niż zwykle zainteresowanie u płci przeciwnej.

Więcej o: