Co zrobić, by poczuć się naprawdę szczęśliwym? 25 wskazówek do wdrożenia od dziś

Darius Foroux, autor książki "Massive Life Success", opracował listę 25 uniwersalnych prawd, które zmieniły jego życie. W czym tkwi ich siła? Jak zwykle - w prostocie.
Spędzaj czas z ludźmi których kochasz, nie oceniaj, ćwicz każdego dnia. Co jeszcze warto robić, by osiągnąć szczęście? Spędzaj czas z ludźmi których kochasz, nie oceniaj, ćwicz każdego dnia. Co jeszcze warto robić, by osiągnąć szczęście? istock.com

Co zrobić, by poczuć się naprawdę szczęśliwym? 25 wskazówek do wdrożenia od dziś

Darius Foroux, autor książki "Massive Life Success", opracował listę 25 uniwersalnych prawd, które zmieniły jego życie. W czym tkwi ich siła? Jak zwykle - w prostocie.

Foroux już jako nastolatek odkrył znaczenie słynnych słów Sokratesa: "Wiem, że nic nie wiem":

Jak to możliwe, by najmądrzejszy człowiek na Ziemi nic nie wiedział? Gdy miałem 14 lub 15 lat, po raz pierwszy usłyszałem tę paradoksalną mądrość od jednego z moich nauczycieli. Sentencja Sokratesa wywarła na mnie tak silne wrażenie, że stała się podstawą mojego podejścia do zdobywania nowej wiedzy.

Darius zrozumiał, że największą wartością człowieka jest zdolność uczenia się. Każdego dnia. Na podstawie przeczytanych książek, własnych doświadczeń, doświadczeń swoich znajomych opracował listę najważniejszych życiowych wskazówek. I żałuje, że wielu z nich nie był w stanie pojąć 10 lat temu:

Zrozumienie niektórych z nich zajęło mi sporo czasu. Jednak trwałoby to znacznie dłużej, gdybym musiał dojść do nich wszystkich sam. Szybko uczymy się nowych rzeczy, lecz w tym samym czasie przyswojona wcześniej wiedza znika z naszej pamięci. Czasami warto przypomnieć sobie to, czego już kiedyś się nauczyliśmy.

Uważasz, że szczęścia nie da się osiągnąć za pomocą prostych działań? Autor uważa, że tak. Oto 25 wskazówek od Dariusa Foroux.

1. Nie zawsze musi być łatwo

Nigdy nie mów: "już nie mam siły tego dłużej znosić". Powiedz: "Dawaj dalej!"

2. Nie narzekaj

Narzekanie jest wyłącznie stratą czasu. Jeśli możesz coś zmienić - zrób to. Jeśli nie, po prostu zamknij ten temat i idź dalej.

3. Spędzaj czas z ludźmi, których kochasz

Spędzaj czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Jeśli nie masz rodziny - stwórz ją (bez względu na to, co dla ciebie znaczy słowo "rodzina"). Zwykle ludzie są w naszym życiu jedynie gośćmi. Rodzina jest na całe życie.

4. Nie wiąż się z drugą osobą, jeśli nie jesteś prawdziwie zakochany

"Dlaczego nie spróbować?" - myślałeś tak kiedyś? To nie jest dobry pomysł. Albo kochasz, albo nie. Nie oszukuj się. To nie jest w porządku ani w stosunku do siebie, ani do tej drugiej osoby.

Nie myśl o tym, co sądzą o tobie inni. Co jeszcze radzi Darius Foroux? CZYTAJ DALEJ>>>

 

szczęście szczęście istock.com

Bądź bardziej aktywny

5. Ćwicz każdego dnia

Zrozumiałem to dopiero niedawno. Zdrowe ciało jest punktem wyjścia dla wszystkiego, co planujesz zrobić. Jeśli nie potrafisz zbudować silnego, zdrowego ciała, to co POTRAFISZ w życiu zbudować?

6. Prowadź dziennik

Nie, prowadzenie pamiętnika nie jest dla dzieci. Ta czynność pomoże ci stać się lepszym myślicielem i pisarzem. Możesz pomyśleć: "nie chcę być pisarzem". Cóż, jak wiele e-maili i SMS-ów wysyłasz każdego dnia? Każdy z nas jest pisarzem.

7. Bądź wdzięczny

Dziękuj wszystkim i za wszystko. "Dziękuję ci za ten piękny dzień". "Dziękuję za e-mail, który mi wysłałeś". "Dziękuję, że byłeś tam ze mną".

8. Nie myśl o tym, co sądzą o tobie inni

Na końcu i tak wszystkich czeka śmierć. Czy w takich okolicznościach naprawdę uważasz, że liczy się głównie to, co myślą o tobie inni?

CZYTAJ DALEJ>>>

 

szczęście szczęście istock.com

Nie bój się ryzyka

9. Podejmuj większe ryzyko

Po prostu: nie bądź mięczakiem.

10. Wybierz branżę, a nie pracę

Jeśli chcesz być w czymś dobry, musisz na to poświęcić wiele lat. Nie będziesz traktowany poważnie, jeśli przeskakujesz z jednego obszaru do drugiego. Wybierz taką branżę, którą kochasz. Nawet jeśli miałbyś zaczynać od zera. W końcu znajdziesz się w miejscu, w którym poczujesz się doskonale tam, gdzie jesteś.

11. Bądź liderem

Kiedy znajdziesz się w sytuacji, w której ludzie patrzą w oczekiwaniu na siebie nawzajem i czekają, aż ktoś coś powie, nie obawiaj się wziąć spraw w swoje ręce. Stajesz się liderem wtedy, gdy ty tego chcesz. Nie ma tutaj żadnej inicjacji ani dyplomów. Wystarczy, że podejmiesz decyzję.

12. Pieniądze nie są najważniejsze

Naprawdę nie są. Warto byś się tego uczył każdego dnia. Jeśli staniesz się zbyt zależny od rzeczy, których jesteś właścicielem, role się odwrócą i to rzeczy zaczną cię "trzymać w garści".

CZYTAJ DALEJ>>>

szczęście szczęście istock.com

Otwórz się na innych

13. Bądź miły

Nie chodzi o to, abyś był popychadłem. Kimś, kto dostaje w prezencie gówno i jeszcze za nie dziękuje. Po prostu nie obrażaj ludzi, nie uważaj się za kogoś lepszego od nich i nie zachowuj się jak idiota.

14. Ucz się codziennie

Musisz trenować swój mózg, by był czujny każdego dnia. Nie musisz czytać codziennie książek. Ucz się na swoich błędach. Ucz się od ludzi, których spotykasz na swojej drodze. Otwórz się na wiedzę, którą możesz otrzymać.

15. Odpocznij, zanim się naprawdę zmęczysz

Nawet jeśli kochasz swoją pracę i codziennie czujesz się jak na wakacjach, poświęć czas na odpoczynek. Jesteś człowiekiem, nie robotem. Nigdy o tym nie zapominaj.

16. Nie bądź oceniający

To, że ludzie podejmują inne decyzje niż ty, nie oznacza, że są głupi. Poza tym nie wiesz o nich wszystkiego. Nie oceniaj ich - pomagaj im.

CZYTAJ DALEJ>>>

szczęście szczęście istock.com

Nie przeliczaj wszystkiego na wynik

17. Myśl o innych

Po prostu bądź świadomy, co się dzieje obok - tylko tyle. Wszyscy mamy rodziny, rachunki do zapłacenia, swoje sprawy. Nie wszystko kręci się wokół ciebie.

18. Dając, nie oczekuj nagrody

Nie przeliczaj wszystkiego na wynik, efekty. W przeciwnym razie staniesz się zgorzkniały. Dawaj dla samej radości dawania. Jeśli coś otrzymasz w zamian - dobrze! Jeśli nie - też dobrze.

19. Nie ma żadnej linii mety

My, jako gatunek, po prostu jesteśmy. Nie próbuj tego zrozumieć za wszelką cenę. Raduj się podróżą, w której uczestniczysz

20. Ciesz się małymi rzeczami

Lubię frazesy - mają w sobie dużo prawdy, a zwłaszcza "ciesz się drobnostkami". Wiesz dlaczego? Każdy twierdzi, że zna tę zasadę, ale nikt nie stosuje jej w swoim życiu. Większość ludzi skupia się tylko na dużych rzeczach.

21. Nie myśl o sobie zbyt poważnie

Tak, tak, jesteś jednostką, którą inni powinni traktować poważnie. Jednak w rzeczywistości i tak jesteśmy tylko bandą mrówek, która próbuje gonić za tymi samymi sprawami.

CZYTAJ DALEJ>>>

szczęście szczęście istock.com

Zacznij działać

22. Nie obwiniaj innych

Jaki to ma sens? Chcesz ich ukarać? Nie rób tego. Nie obwiniaj też siebie. Jesteś tylko człowiekiem.

23. Stwórz coś

Nie po to, by zostawić po sobie dziedzictwo, bo po śmierci i tak tego nie zobaczysz. Stwórz coś, co będzie użyteczne. Napisz książkę, twórz muzykę, zbuduj stół. Cokolwiek! Poczujesz się lepiej sam ze sobą, a ponadto dasz ludziom coś, z czego skorzystają lub z czego będą czerpać przyjemność.

24. Nie roztrząsaj przeszłości zbyt długo

Oglądanie się wstecz ma na celu tylko jedno: naukę.

25. Działaj!

Nie siedź, podejmij działania. Bez tego niczego nie osiągniesz.

I jeszcze jedno: możesz mieć dużą wiedzę. Jednak tak jak Sokrates, ty i ja w rzeczywistości nie wiemy zbyt dużo. Więc po prostu uczmy się dalej.

Więcej o autorze dowiesz się ze strony dariusforoux.com

Więcej o: