Ekotorba i zabawki? Tak! 6 nieoczywistych przedmiotów, które należy prać

O tym, że należy prać brudną bieliznę i ubrania, wie każdy. Ale nie każdy wie, że niektóre przedmioty codziennego użytku mogą, a nawet powinny (przynajmniej raz na jakiś czas) "pójść" do prania. Sprawdź, czy je pierzesz.
Mop Mop Fot. Flickr/ pfly, CC BY-SA 2.0

Ekotorba i zabawki? Tak! 6 nieoczywistych przedmiotów, które należy prać

O tym, że należy prać brudną bieliznę i ubrania, wie każdy. Ale nie każdy wie, że niektóre przedmioty codziennego użytku mogą, a nawet powinny (przynajmniej raz na jakiś czas) "pójść" do prania. O czym zapominamy?

Mop

Często biała końcówka mopa już po pierwszym użyciu robi się szara od brudu, a zatęchły od wilgoci zapach czuć aż z drugiego pokoju. Brudny mop jest siedliskiem tysięcy bakterii. Jak się ich pozbyć? Wcale nie musisz mopa wyrzucać. Wystarczy, że wykręcisz główkę i ją upierzesz. Do prania możesz dodać wybielacza albo środka dezynfekującego. Pamiętaj, żeby po praniu dobrze końcówkę wysuszyć, w przeciwnym razie zatęchnie.

Zobacz też:

Napisał jedno zdanie i... sprawił, że na twarzach obcych ludzi pojawił się uśmiech. Co było w liściku? [WIDEO]

Czyżby mężczyzna idealny? Oto przystojny strażak, który ratuje ludzi i pomaga zwierzętom

Czapka Czapka Fot. Flickr/ K?rlis Dambr?ns CC BY 2.0

Czapka

Czapka albo ogólniej - nakrycie głowy. Może być z daszkiem, z rondem, z wesołym pomponem albo mieć nauszniki. Bez względu na to, jaki jest twój ulubiony fason, pamiętaj, żeby regularnie go prać. To bardzo ważne, bo materiał twojej czapki wchłania zapachy i pot z głowy.

Torba sportowa i plecak Torba sportowa i plecak Fot. Flickr/ Lorna Mitchell CC BY-ND 2.0

Torba sportowa i plecak

Torba sportowa i plecak. Te rzeczy powinno prać się regularnie. Szczególnie torba, którą zabierasz na siłownię, powinna trafić do pralki przynajmniej raz w miesiącu. Spocone ubrania, które chowasz do torby po intensywnym treningu, i mokry ręcznik to siedlisko bakterii i potencjalne źródło nieprzyjemnych zapachów.

Zasłonka prysznicowa Zasłonka prysznicowa Fot. Flickr/ Frank Bodden CC BY 2.0

Zasłonka prysznicowa

Zasłonka prysznicowa. Warto ją uprać. Pomimo ciągłej styczności z wodą, zbiera się na niej brud, a na jej powierzchni mogą zagnieździć się grzyby. Nieprana staje się źródłem nieprzyjemnego zapachu. Możesz ją prać z ręcznikami, dzięki temu plastikowy materiał nie ulegnie rozdarciu, lub ręcznie np. z dodatkiem sody albo octu (usunie brzydki zapach i bakterie).

Zabawki Zabawki Fot. Flickr/ Kate McDonald CC BY 2.0

Zabawki

Pluszowe misie i maskotki, szmaciane lalki i wszystkie inne zabawki uszyte z materiału szybko się kurzą. Pluszaki są źródłem roztoczy, zarazków i grzybów. Pamiętaj o ich praniu. Możesz to robić w pralce albo ręcznie. Jeżeli zdecydujesz się na pralkę (ulubionego pluszaka twojej pociechy możesz umieścić w poszewce, będzie bezpieczniejszy), użyj delikatnego programu. Zabawki możesz też prać ręcznie. W obu przypadkach użyj delikatnego płynu.

Ekotorby Ekotorby Rossmann

Ekotorba

Warto je regularnie prać. Przecież to właśnie w nich każdego dnia nosimy produkty spożywcze, które potem trafiają na nasz stół. Brudne torby (czasem coś pęknie albo się wyleje) to siedlisko pleśni, zarazków i przykrego zapachu. Jak je prać? Można to robić w pralce, ale namoczenie w misce w zupełności wystarczy.