Strój na pierwszą komunię. 7 porad, jak się NIE ubierać. Uwaga zwłaszcza na numer pięć

Zostałaś zaproszona na pierwszą komunię? A może jesteś mamą bohatera ceremonii? Skomponowanie stroju na tę uroczystość nie należy do najłatwiejszych. Ta lista pomoże Ci uniknąć niezręczności.

Strój na pierwszą komunię. 7 porad, jak się NIE ubierać. Uwaga zwłaszcza na numer pięć

Zostałaś zaproszona na pierwszą komunię? A może jesteś mamą bohatera ceremonii? Skomponowanie stroju na tę uroczystość nie należy do najłatwiejszych. Ta lista pomoże Ci uniknąć niezręczności.

1. Zbyt duże dekolty i mini

Skąpe i odsłaniające ciało ubrania nie sprawdzą się na pierwszej komunii, nawet jeśli pogoda wyjątkowo dopisze. Pamiętaj, że przed poczęstunkiem będziesz brała udział w ceremonii kościelnej, a wchodząc do świątyni wypada zakryć ramiona, nogi i dekolt. Przyjęcie komunijne poświęcone jest przede wszystkim dzieciom. Także ze względu na nie nie warto zbytnio epatować ciałem.

Przesadna elegancja

Catch me if you can ??????. #RamonFilipDress #ramonfilipdesign #AvailableOnLine ??WWW.RAMONFILIP.COM??

Post udostępniony przez RAMONA FILIP (@ramonfilip)

Przesadna elegancja również nie jest najlepszym pomysłem. Wieczorową suknię i ozdobne dodatki zachowaj na inną okazję. Wszak ceremonia, o której mówimy, odbywa się za dnia.

Wystająca bielizna

Nie od dziś wiadomo, że estetyczna koronkowa bielizna potrafi być interesującym uzupełnieniem stroju. Ale tego typu stylizacje przystoją bardziej na randce, niż na komunii. Nienajlepszym pomysłem będą też prześwitujące bluzki. Z rzucającą się w oczy bielizną jest trochę tak, jak ze zbyt głębokimi dekoltami i minispódniczkami - eksponuje te elementy ciała, które na tego typu ceremonii wypadałoby zakryć.

Casualowy styl

Choć przesadna elegancja nie jest w cenie, nie oznacza to, że założenie na komunię dżinsów i ulubionego t-shirtu będzie w porządku. Owszem, tego typu elementy, odpowiednio dobrane, mogą wyglądać stylowo. Niemniej jednak są zbyt mało uroczyste. Komunia święta to ważne przeżycie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Wypadałoby więc podkreślić to także doborem odpowiedniego stroju.

Śnieżna biel

Everyday is a fresh start. Make this one special.? Pic | @josieldn ? Sunnies | @celine.world | Bevel Round ?

Post udostępniony przez Designer Sunglasses & Glasses (@visiondirect_au)

Jeśli chodzi o śnieżnobiały strój, to tu obowiązuje zasada podobna, jak na ślubach - jeśli nie jesteś bohaterką którejś z tych ceremonii, nie decyduj się na strój o tej barwie. Niech tego dnia będzie ona zarezerwowana wyłącznie dla dzieci. Jeśli zależy ci na tym, żeby twój strój był jasny, możesz zdecydować się na pastelowe kolory.

Za dużo biżuterii

W eleganckiej i dyskretnej biżuterii nie ma nic złego. Z ozdobami nie należy jednak przesadzać - nie bierzesz udziału w uroczystości galowej, ale w ceremonii kościelnej. Zwróć też uwagę na jakość biżuterii - zrezygnuj z rzemieni czy plastikowych bransoletek. One lepiej sprawdzą się na letnim festiwalu muzycznym.

Nieodpowiednie obuwie

Planowałaś założyć do sukienki te skąpe i eksponujące stopę sandałki? To błąd. Tego typu obuwie (podobnie jak klapki) pasuje do stroju swobodnego. Do kościoła powinnaś założyć obuwie, w którym będziesz miała zakryte palce.