Chcesz mieć seksowne i gładkie nogi? Wystarczy, że nie popełnisz tych podstawowych błędów [PORADY]

Sekret ładnych nóg? Ruch, odpowiednia dieta i... pielęgnacja skóry, a ta zaczyna się w łazience podczas golenia. Jak robić to dobrze i o czym trzeba pamiętać?
Piękne i gładkie nogi. Piękne i gładkie nogi. Fot. STOCK

Chcesz mieć seksowne, piękne i gładkie nogi? Wystarczy, że nie popełnisz tych podstawowych błędów [7 PORAD]

Sekret ładnych nóg? Ruch, odpowiednia dieta i... pielęgnacja skóry, a ta zaczyna się w łazience podczas golenia. Jak robić to dobrze i o czym trzeba pamiętać?

Słońce, słodki zapach kwitnących akacji i wiosenny, ciepły wietrzyk. Tak, w końcu za oknem mamy wiosnę na całego (a za pasem lato). Temperatury są coraz wyższe, a to oznacza, że już czas, żebyś wyjęła z szafy zwiewne sukienki, szorty albo krótkie spodenki. Twoje nogi w końcu mogą zażyć słonecznej kąpieli (przeczytaj artykuł: Wyjdź na słońce. Dla zdrowia!). Pytanie, czy twoje nogi są na to odpowiednio przygotowane? Oto miniporadnik, jakich błędów powinnaś się wystrzegać podczas ich golenia, aby nogi wyglądały atrakcyjnie.

Podstawowy błąd

Zanim weźmiesz maszynkę do ręki najpierw dokładnie umyj nogi ciepłą wodą i mydłem. Dzięki temu zmiękczysz skórę i włoski. To pierwszy krok, który powinnaś uczynić, żeby dobrze przygotować skórę do golenia, tłumaczy dermatolog Melissa Levin z nowojorskiej kliniki Mount Sinai Icahn School of Medicine.

Sprawdź produkty do pielęgnacji ciała!

Odpowiedni sprzęt to podstawa Odpowiedni sprzęt to podstawa Fot. STOCK

Odpowiedni sprzęt

Na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Zadbaj o swoje nogi i używaj maszynki albo depilatora, które dopasują się do linii twoich nóg (szczególnie przy newralgicznych miejscach, takich jak kostki, kolana i podudzia). Pamiętaj, twój komfort jest najważniejszy.

O czym trzeba pamiętać podczas golenia nóg? O czym trzeba pamiętać podczas golenia nóg? Fot. STOCK

Tego nie wolno robić. Pod żadnym pozorem!

Nigdy nie zapominaj o kremie albo żelu. Golenie na sucho to najgorsze, co możesz zafundować swojej skórze. Bez odpowiedniego podkładu, który nawilży i zmiękczy skórę, i ułatwi jej golenie narażasz się na bolesne podrażnienia, swędzącą wysypkę, i skaleczenia. Chyba nie chcesz, żeby twoje nogi wyglądały jak po spotkaniu ze wściekłym kotem?

Zdecydowanie, ale deliaktnie Zdecydowanie, ale deliaktnie Fot. iSTOCK

Zdecydowanie, ale delikatnie

Zbyt duża siła nacisku podczas golenia nóg wcale nie sprawi, że zrobisz to lepiej i szybciej. Mocne golenie może podrażnić twoją skórę (szczególnie w wewnętrznych okolicach ud, pod kolanem i wokół kostek). Lekkie, zdecydowane ruchy będą zdecydowanie skuteczniejsze, a ostrza maszynki lepiej dopasują się do powierzchni twojej skóry.

Golisz nogi 'na mydło'? To błąd! Golisz nogi 'na mydło'? To błąd! Fot. iSTOCK

Golisz nogi "na mydło"? To błąd

Umycie i zmiękczenie skóry mydłem przed goleniem to podstawa (patrz punkt 1.), ale golenie "na mydło" to zdecydowanie zły pomysł. Dlaczego? Składniki mydła mają za zadanie "ściągać" brud z twojego ciała. Do golenia użyj kremu albo pianki, które zawierają składniki nawilżające, dzięki którym ostrze lepiej będzie "współpracować" z twoją skórą.

Stare ostrze to zabójca skóry twoich nóg! Stare ostrze to zabójca skóry twoich nóg! Fot. Flickr/ Mark Bonica CC BY 2.0

Używaj jednorazowych maszynek tylko jeden raz, bo...

Stosujesz jednorazówki? Używaj ich tylko jeden raz, bo po każdym goleniu ostrza się zużywają (niestety wiele z nas o tym zapomina). Stare, tępe wkłady do golenia przyniosą ci same szkody. Nie zapominaj o tym. Jeżeli używasz maszynki wielokrotnego użytku, zawsze po skończonym goleniu nóg, należy opłukać jej ostrza i usunąć z nich ewentualne włoski. I przede wszystkim, nigdy nie należy zostawiać maszynki w miejscu, w którym jej ostrza są narażone na kontakt z wodą i wilgocią. Powód? Ostrza szybciej się zużyją, mogą pokryć się rdzą, a co gorsza może osadzić się na nich grzyb.

Zobacz też:

Jest piękna, ale najpierw w oczy rzuca się znamię na pół twarzy. Jak została modelką, która inspiruje innych? [ZDJĘCIA]

Zwykła biżuteria? Nie dla niej. Z okazji 5. rocznicy ślubu mąż postanowił ją rozpieścić i podarował jej 70-karatowy diament za grube miliony [ZDJĘCIA]

 

Więcej o: