Ranking żon według znaków zodiaku: od przyjaciółki przez pielęgniarkę po ideał tradycjonalistów

Mężowie - przekonajcie się, co gwiazdy mówią o wadach i zaletach znaków zodiaku waszych połówek. Żony, sprawdźcie, czy werdykt planet jest słuszny. Ale potraktujcie to zestawienie z przymrużeniem oka.
Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce ostatnie, dwunaste: pani Wodnik

Jaki jest Wodnik, tego nikt naprawdę nie wie. Ten znak zodiaku rządzony jest przez nieprzewidywalną planetę Uran, która łamie wszystkie schematy. Na posłuszną, cichą żonę pani Wodnik zdecydowanie się nie nadaje. Wyśmieje twoje tyrady na temat tego, jaka powinna być kobieta i zawsze cię czymś zaskoczy.

A zamyka nasz ranking tylko dlatego, że na ogół nie zależy jej na obrączkach, papierkach czy ślubie na 300 osób. Woli wolne związki, ale oparte w 100 procentach na szczerości. Jest z kimś, dopóki sama chce z tym kimś być, a nie dlatego, że trzeba czy wypada. Nie przejmuje się tym, co mówi tradycja. Na Wigilię pizza? A czemu nie? Z Panią Wodnik jest wesoło, ale trzeba intelektualnie nadążać. I być prawdziwym przyjacielem.

Plusy: odwaga, ciekawość, inteligencja, poczucie humoru.

Minusy: buntowniczość, upór, egoizm.

Znana pani Wodnik: Jennifer Aniston.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce jedenaste: pani Baran

Panie spod Barana dobrze wiedzą, czego chcą od życia. Mogłyby zaczynać nasz ranking, gdyby nie były takie nerwowe. Jeśli jednak lubisz, kiedy ktoś tobą rządzi, śmiało bierz Baranicę za żonę. Odetchniesz z ulgą, bo ona będzie sama o wszystkim decydować. W przeciwnym razie pogrążycie się w walce o to, czyje będzie na wierzchu.

Barany się nie certolą, bo rządzi nimi ognisty Mars, planeta wojowników i zdobywców. Dlatego pani Baran zawsze z kimś lub z czymś walczy, zawsze coś jej się nie podoba, a w domu zawsze znajdzie coś do zrobienia. Nie odetchniesz po remoncie, a już zacznie się kolejne przemeblowanie. Czeka cię aktywny tryb życia, od samego rana. Na urlopie też nie pośpisz, bo o świcie trzeba iść biegać lub wsiadać na kajaki.

Plusy: energia, odwaga, waleczne serce, siła, przebojowość, aktywny tryb życia.

Minusy: nerwowość, problem z odpoczynkiem, popędliwość, rządzenie się, brak wytrwałości.

Znana pani Baran: Victoria Beckham.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce dziesiąte: pani Bliźnięta

Znakiem Bliźniąt rządzi ciekawski Merkury i dlatego panie Bliźniaczki są ruchliwe i przedsiębiorcze. Kiedy domowe życie staje się powtarzalne i nudne, ratuje je jakiś przejezdny rycerz na białym koniu. Musisz więc uważać, bo nigdy nie wiesz, kiedy przestajesz bawić panią Bliźniak. Niezbędne są podróże, wyjścia do restauracji, spotkania z przyjaciółmi. To nie jest żona dla ponurego drwala!

Temat dzieci, ślubu, kredytu i teściowej Bliźniaczki potrafią omijać latami, bo boją się tego, co na stałe i na zawsze. Jeśli więc mieszkasz z mamą i nie masz kasy, poszukaj innej żony. Albo spakuj walizkę i czym prędzej goń panią Bliźniak, póki jeszcze daje ci szansę. Przy niej poznasz, co to szalone życie.

Plusy: inteligencja, ciekawość świata, chęć do podróży, brak obaw przed zmianami czy przeprowadzką.

Minusy: uciekanie sprzed ołtarza, podrzucanie dzieci babciom, wieczna impreza w domu.

Znana pani Bliźnięta: Angelina Jolie.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce dziewiąte: pani Ryby

Znak Ryb to najbardziej tajemniczy znak zodiaku. Czego chce, sam dobrze nie wie, bo Ryby nie czują potrzeby definiowania świata. Wszystko płynie i ciągle się zmienia. Z Panią Rybą nie licz na obiad o stałej porze. Co umówiliście wczoraj, dzisiaj nie musi być aktualne. A że zapomniała ci o tym powiedzieć? Mogłeś się domyśleć!

Związek z Rybą to zadanie dla mężczyzn, którzy potrafią czytać między wierszami. Dla Pani Ryby liczy się komunia dusz, a zakupy? Kto by się tym przejmował. Sam je musisz zrobić!

Są też takie Ryby, które ma miłość starają się zasłużyć. Poświęcają się, dopasowują, udają idealne. Robi się z tego jeszcze więcej zamieszania, bo w końcu nieszczęśliwa Ryba z hukiem odchodzi, a mąż po takim skandalu ma problem z odbudowaniem reputacji.

Plusy: życzliwość, zrozumienie, wsparcie, zdolności artystyczne, niezwykła intuicja.

Minusy: zapominalstwo, bałaganiarstwo, manipulowanie innymi.

Znana pani Ryby: Eva Mendes.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce ósme: pani Strzelec

Znak Strzelca ponad poziomy wylata, bo rządzi nim ambitny Jowisz. Dlatego spokojne, domowe życie nie jest priorytetem pani Strzelec. Chciałaby podróżować, doświadczać pełni istnienia, spotykać ciekawych ludzi. Jeśli nie dostarczysz jej wrażeń, szybko się tobą znudzi i pobiegnie dalej. Panie spod Strzelca śmieją się z Perfekcyjnej Pani Domu. Rok bez wakacji jest dla nich stracony, samochód musi być zawsze zatankowany do pełna, rodzina gotowa do drogi. Więc jeśli marzysz o pierogach i bamboszkach, to lepiej się w to nie pakuj.

Pani Strzelec chce być wolna, a więc w stały związek wchodzi tylko z kimś, kto w żaden sposób nie będzie jej ograniczał. I w razie czego zostanie z dziećmi, gdy wybiega na kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego.

Plusy: optymizm, brak narzekania, nie zwraca uwagi na prestiż czy pozory, radość życia.

Minusy: zapominalstwo, zrzucanie obowiązków na innych, zmienianie zdania.

Znana pani Strzelec: Katie Holmes.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce siódme: pani Lew

Poślubiłeś wyjątkową istotę i jesteś teraz giermkiem na jej dworze. Pani Lwica musi być w centrum uwagi. To nic, że jesteś zmęczony! Gdy wyrazi na coś ochotę, masz to zrobić z entuzjazmem. Z Lwicą jest wesoło, bo to znak radości i twórczości. To idealna żona dla artysty lub dyplomaty, ale jeśli jesteś skromnym urzędnikiem, szybko szukaj wyjątkowego hobby. Pani Lwica chce być z ciebie dumna i masz stanąć na wysokości zadania.

Lew to królewski znak, a rządzi nim Słońce. Dlatego dom Lwicy musi być bogaty, dzieci wyjątkowe, a mąż wspaniały. Jeśli się nie sprawdzisz, Lwica da ci popalić. Lub wymieni cię na inny model.

Plusy: seks, zabawa, podróże, sztuka, przyjęcia dla znajomych.

Minusy: szybko się nudzi, dużo wydaje, nie znosi mięczaków i maruderów.

Znana pani Lew: Jennifer Lopez.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce szóste: pani Waga

Żona spod Wagi to idealny wybór dla każdego, kto dba o prestiż i elegancję. Nie zrobi ci wstydu na służbowym przyjęciu, zachwyci gości, olśni twoich kumpli. Model wybitnie reprezentacyjny, a to kosztuje. Pani Waga chce wieść wygodne życie, zwraca uwagę na modę, chce aby jej mąż był kimś. Dodatkowo jest niezwykle inteligentna i chce toczyć błyskotliwe dyskusje. Jeśli jesteś milczkiem domatorem, otoczy się koleżankami i tyle będziesz widział ją w domu.

Nie lubi sprzątać i kopać grządek w ogrodzie, dlatego w waszym związku szybko pojawi się gosposia. Lub ty będziesz musiał zaprzyjaźnić się z mopem i zająć się dziećmi, kiedy pani Waga wyruszy na jogę lub zakupy.

Plusy: elegancja, niesamowite wrażenie, zazdrość u kumpli, inteligencja.

Minusy: niechęć do domowych obowiązków, wydatki ponad stan.

Znana pani Waga: Catherine Zeta-Jones.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce piąte: pani Koziorożec

Bardzo dobry znak, choć w podręcznikach do astrologii ma niezasłużenie złą prasę. Koziorożcami włada planeta Saturn, która dodaje charakterowi ostrożności i wytrwałości. Dlatego na żonę spod Koziorożca trzeba sobie zasłużyć! Panie spod Koziorożca małżeństwo traktują poważnie, dlatego nie pakuj się w związek, jeśli nie masz absolutnej pewności, że to jest to.

A jeśli jesteś pewien, pani Koziorożec zadba o wspólną bazę i będzie się troszczyć o was przez długie lata, przy okazji sama robiąc karierę. Nie zostawi cię, gdy powinie ci się noga w pracy, nie będzie się z ciebie śmiać za plecami. A jeśli pojawią się problemy, stawi im czoła, zamiast uciekać na drugi koniec świata.

Plusy: wsparcie, pomoc w karierze, cierpliwość, spokojna natura.

Minusy: chłodny wychów, ciche dni, wychowywanie partnera.

Znana pani Koziorożec: Kate Middleton.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce czwarte: pani Skorpion

To żona namiętna i silna. Jeśli szukasz kobiety, która zawsze stanie po twojej stronie (nawet jeśli nie masz racji), bierz Skorpionicę za żonę. Pamiętaj tylko, że Skorpionem władają planety Mars i Pluton, a z nimi nie ma żartów. Dają Skorpionicom siłę do bronienia swojej rodziny. Ty możesz rządzić światem, ale w domu rządzi ona. Zawsze będzie miała najlepsze pomysły, ale dzięki temu w domu będziesz miał święty spokój i żadnych nieproszonych gości.

Skorpionice świetnie dbają też o wspólny majątek, prowadzą wygodne, ale oszczędne gospodarstwo. Tylko z nikim nigdy nie flirtuj! Skorpionice mają bowiem radar na zdrady. Żona spod tego znaku w trzy minuty wyczuje, że w twojej pracy pojawiła się atrakcyjna koleżanka. Od tej chwili szanowna małżonka nie da ci żyć. I bądź aktywny w łóżku. Misio ciepła klucha nie ma u Skorpionic wzięcia.

Plusy: seks, wsparcie, zaufanie, poświęcenie dla rodziny.

Minusy: kontrolowanie, osaczanie, mściwość.

Znana pani Skorpion: Julia Roberts.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce trzecie: pani Panna

Gospodarna, cierpliwa, tylko trochę uszczypliwa - taka jest żona spod Panny. Tym znakiem włada Merkury, planeta inteligencji i planowania. Dlatego pani Panna ma plan działania na kolejne lata, a małżeństwo traktuje jak ważny życiowy projekt - z deadline'ami, feedbackami, ocenami rocznymi, mediacjami i negocjacjami. Będzie dbać o twoje zdrowie, wygląd i dietę. Trochę cię poprawi, podleczy i podrasuje. Pożegnasz niezdrowe jedzenie i kolegów, którzy wiodą cię na manowce. Panna wypełni ci każdą wolną chwilę. Jak dobry szef pochwali twoje sukcesy w majsterkowaniu czy biznesie.

Niczego ci przy niej nie zabraknie, ale Panny nie są przesadnie uczuciowe i nie rozczula je byle co. Jeśli chcesz żony, która jest prawdziwą partnerką, wybierz Pannę!

Plusy: zapobiegliwość, dbanie o zdrowie, umiłowanie porządku, gotowanie.

Minusy: zrzędliwość, narzekanie, wieczne obawianie się o wszystkich.

Znana pani Panna: Beyonce.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Miejsce drugie: pani Rak

Paniami spod znaku Raka włada Księżyc, który w astrologii symbolizuje emocje. Dlatego gdy Raczyca kocha, to na zabój. Walczy o swoją miłość i chce mieć męża na własność. W domu rządzi niepodzielnie i nie daje się nikomu wtrącać do tego, jak wychowywać dzieci. Gdy chcesz żony, matki, kochanki i pielęgniarki w jednym, wybierz panią spod Raka.

Trzeba tylko pamiętać, że związek z panią spod tego znaku to nie przelewki. Małżeństwo jest na poważnie, do grobowej deski. W przypadku rozwodu opuścisz dom w jednej skarpetce, a Raczyca będzie cię ścigać z pianą na ustach przez kolejne lata. I ważne są dzieci, bo panie spod Raka nie odpuszczają w tej kwestii. Podobnie jak w kwestii mieszkania, taka dobra żona nie będzie mieszkać w wynajętej kawalerce.

Plusy: troska, przejmowanie się kłopotami innych, pomaganie, gotowanie, życzliwość.

Minusy: fochy, zmienność nastroju, potrzeba rządzenia w domu.

Znana pani Rak: Sofia Vergara.

Ranking żony według znaków zodiaku Ranking żony według znaków zodiaku Fot. East News

Pierwsze miejsce: pani Byk

Paniami spod znaku Byka włada planeta Wenus. Co to oznacza dla jej męża? Słodkie i miłe życie. Byczyce są cierpliwe, pięknie urządzają mieszkanie, doskonale gotują i jeszcze wychowują grzeczne dzieci. Ich znak zodiaku należy do grupy znaków stałych, a więc dotrzymujących słowa i starających się z całej siły, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Życie z Byczycą może być rajem, pod warunkiem, że w rajskie źródło finansowania będzie zawsze płynęło wartkim nurtem. Pani spod Byka chce bowiem żyć wygodnie i nie oszczędza na zakupach. Nie będzie utrzymywać swojego męża, obie strony muszą być tak samo zaangażowane. Będziesz się musiał ostro wziąć do roboty, ale będzie warto. Tradycjonaliści będą zachwyceni, a wszyscy znajomi będą brać sobie waszą rodzinę za przykład.

Plusy: zapobiegliwość, poczucie piękna, gotowanie, dbanie o wszystkich.

Minusy: potrzeba luksusowego życia, wygody, żona droga w utrzymaniu.

Znana pani Byk: Penelope Cruz.

Więcej o: