Ranking mężów według znaków zodiaku: od materiału na starego kawalera po ideał, który nieba żonie przychyli

Narzeczone, żony, tytułowi mężowie - przekonajcie się, co gwiazdy mówią o wadach i zaletach znaków zodiaku w kontekście małżeństwa. Który zodiak to kandydat na męża idealnego? Gwiazdy mają swoje typy.
Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce dwunaste: pan Panna

Byłby cudowny, gdyby tak strasznie nie narzekał. Panną opiekuje się planeta Merkury, która wszystko racjonalizuje i w nieskończoność poprawia. Każdy powinien stawać się lepszy, uważają Panny, ale droga do ideału jest długa i wyboista. Będziesz musiała każdego dnia stawać się lepsza, a poprzeczka będzie coraz wyżej.

Panu Pannie nigdy nic się do końca nie podoba! Wszystko by poprawił, zmienił i przeorganizował. Wasz dom będzie niekończącym się placem budowy, pełnym fachowców, których obraża i zwalnia. Gdy sam się za coś bierze, trudno mu skończyć.

Miewa dziwaczne zainteresowania i poglądy na temat diety czy sposobów na zachowanie zdrowia. Ciągle na tropie tego, co mu skrycie szkodzi! Dzieci musztruje, zwierzęta tresuje, rodzinę krytykuje. Idealny materiał na starego kawalera.

PLUSY: inteligentny, zaradny finansowo, lubi pomagać, nie imprezuje, trzyma się blisko domu.

MINUSY: zrzęda i maruda, ciągle chory, niezdecydowany, porzuca rozpoczęte projekty.

Znany pan Panna: Hugh Grant.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce jedenaste: pan Bliźnięta

Idealny przyjaciel, kumpel łata, ale jako mąż totalnie nieprzewidywalny. Stale potrzebuje nowych wrażeń. Inteligent i dyskutant, więc jeśli lubisz ciszę i medytację, będziesz musiała zamykać się przed nim w osobnym pokoju. Co może być trudne, bo nie wytrzymuje sam nawet przez chwilę.

Zaprasza gości i daje im zjeść wszystko z lodówki. Jednocześnie słucha radia, ogląda telewizję i gra na komputerze. Ma argument na poparcie każdej swojej tezy, ale nie pamięta, co miał kupić na obiad i o której miał odebrać dzieci. Doskonale za to zadba o ich edukację, a ty też przy nim podciągniesz się z wielu nieznanych ci wcześniej dziedzin.

Mebli nie kupi, ale musi mieć kasę na samochód i coroczne wakacje. Wtedy odżywa i planuje waszą wyprowadzkę w odległe kraje.

PLUSY: inteligentny, błyskotliwy, zachwyca otoczenie, urządza imprezy, ma znajomości.

MINUSY: zapominalski, roztargniony, co chwilę zmienia plany, nie kontroluje wydatków.

Znany pan Bliźnięta: Johnny Depp.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce dziesiąte: pan Wodnik

Lubisz, jak coś się wokół dzieje? Mąż spod znaku Wodnika dostarczy ci codziennej porcji adrenaliny. Jego żywiołowy, ale uparty charakter, potrafi wyprowadzić z równowagi najspokojniejszą kobietę. Kiedy Wodnik się uprze, że coś ma być tak, a nie inaczej, świat musi się do niego dostosować. Dla przyjaciół do rany przyłóż, w domu sierżant i wymagający despota.

Może być z nim wesoło, bo sprawdza się na wakacjach i na imprezie, ale nie licz, że dopasuje się do jakichkolwiek rodzinnych planów. Tradycja nic dla niego nie znaczy, ale jeśli lubisz jeść spaghetti w Wigilię, stworzycie idealną parę. Na wychowanie dzieci też ma niekonwencjonalne poglądy, lepiej więc nie puszczaj go samego na wywiadówkę.

PLUSY: pomysłowość, talent techniczny, innowacyjność, pogoda ducha, optymizm, towarzyskość.

MINUSY: upór, obstawanie przy swoich poglądach, ignorowanie poglądów innych, egoizm.

Znany pan Wodnik: Tom Hiddleston.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce dziewiąte: pan Strzelec

Strzelec wszystko ci obieca, ale czy dotrzyma słowa? Możesz być go pewna, dopóki się nagle nie znudzi. Zawsze potrzebuje nowych wrażeń, ciekawszych znajomości i jest gotowy się przeprowadzić w nowe miejsce. Przed tobą życie na walizkach, w oczekiwaniu na jego nowe pomysły i wyskoki.

Tym znakiem zodiaku włada planeta Jowisz i pod jej wpływem Strzelce zawsze najmocniej pragną tego, czego akurat nie mają. Jeśli będziesz wspierać jego pasje i hobby, zapisze cię do swojej drużyny. Jeśli zaczniesz krytykować, poszuka sposobu, aby uciec z małżeńskiej klatki. Mimo wszystko trudno się go pozbyć. Kiedy już zaleczysz rany i poukładasz sobie życie na nowo, potrafi niezrażony wrócić po latach i znowu cię uwieść.

PLUSY: szczerość, odwaga, optymizm, radość życia, wieczna ciekawość, szczodrość.

MINUSY: zmienność, szybko się nudzi, flirtowanie, mała emocjonalność.

Znany pan Strzelec: Brad Pitt.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. John Nacion/Everett Collection/East News

Miejsce ósme: pan Ryby

Pan Ryby ma swoje humorki, dlatego to małżonek dla koneserek. W życiu z nim nic nigdy nie jest pewne i raz na zawsze ustalone. Mieliście jechać na wakacje do Włoch, a trafiliście do Norwegii? To normalne i musisz się przyzwyczaić, że wspólne życie pełne będzie zaskakujących niespodzianek.

Pan Ryba nie wie albo właśnie zapomniał, albo zgubił się w gąszczu własnych myśli. Będziesz musiała odpowiadać za was oboje, pilnować opłat i zakupów, bo Ryby nie troszczą się o materialne sprawy. Co w zamian? Miłość, romantyczne wyznania, bajkowe klimaty i niezwykłe opowieści.

PLUSY: romantyzm, seks, sztuka, zabawa, tańce i imprezy.

MINUSY: zapominalstwo, niefrasobliwość, zmienne humory, fochy, ucieczka przed odpowiedzialnością.

Znany pan Ryby: Daniel Craig.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce siódme: pan Waga

Szukasz mężczyzny zadbanego, wesołego i bezkonfliktowego? Poślub pana Wagę. Ale nie wymagaj potem od niego, żeby bił się z sąsiadami czy wnosił lodówkę na czwarte piętro. Znakiem Wagi opiekuje się planeta Wenus i dlatego panowie spod tego znaku są estetami, sybarytami i trochę leniuchami. Pan Waga nie będzie miał problemu z tym, że w związku to ty podejmujesz decyzje i o wszystko się troszczysz. Pragną wieść miłe, spokojne życie, ale gdy żona pokrzykuje i przesadza z wymaganiami, uciekają od niej jak najdalej. Żadnych problemów, krzyków i napięć, to dewiza tego znaku zodiaku.

Doskonale sprawdzają się za to w roli ojców, są ulubieńcami nauczycielek i najlepszymi organizatorami rodzinnych wakacji.

PLUSY: elegancja, talent artystyczny, piękne urządzanie domu, dbanie o dzieci.

MINUSY: lenistwo, nadmierne wydatki, ciągłe urządzanie imprez, bogate życie towarzyskie.

Znany pan Waga: Hugh Jackman.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce szóste: pan Baran

Silny, odważny, zawsze na pierwszej linii frontu - taki jest pan Baran. Włada nim Mars, a więc Baran najpierw zrobi, a potem pomyśli, co ma swój urok. Chce zawsze wszystkimi rządzić, choć nie zawsze się do tego nadaje. Jeśli jednak marzysz o związku, w którym ty będziesz szyją, a on głową, to dobrze trafiłaś.

Niewątpliwą zaletą pana Barana jest to, że ma dobrą rękę do męskich zajęć, nie pozwoli ci przybijać gwoździ czy zmieniać opon w samochodzie, ale mycie naczyń to dla niego męczarnia. Czasami znika z pola widzenia, bo lubi sport, aktywny odpoczynek, mecze i męskie sprawy. Niewybiegany bywa męczący, bo złości się i przyczepia do byle szczegółu. I zawsze musi być w czymś lepszy, także od ciebie. Rywalizacja to jego prawdziwa natura.

PLUSY: siła fizyczna, odwaga, szczery charakter, aktywny tryb życia.

MINUSY: popędliwość, ataki złości, próby rządzenia całym światem, rywalizacja.

Znany pan Baran: Russell Crowe.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce piąte: pan Skorpion

Namiętny, zazdrosny, trochę zły chłopiec, ale po ślubie zaraz okazuje się, że jesteś całym jego światem. Uważaj, bo zanim się zorientujesz, nigdzie bez niego nie pójdziesz, a koleżanki zaprosisz do domu raz na dwa lata (gości nie lubi). Pan Skorpion wierzy w związki totalne, chce pełnej komunii waszych dusz i ciał. Z zapałem urządzi ci całe życie, wszystko za ciebie zrobi, żeby tylko nie stracić cię z oczu. Potencjalną konkurencję wykosi w zarodku, bo znakiem Skorpiona władają ognisty Mars i ponury Pluton. Pod ich wpływem musi ciągle z kimś lub czymś o wasz związek walczyć. Dlatego uważaj na rodzinne kłótnie i fochy, które lubi robić, kiedy nie zwracasz na niego uwagi. W skrajnych przypadkach może być zazdrosny nawet o swoje własne dzieci!

PLUSY: ambicja, siła, męski urok, seks, opiekuńczość.

MINUSY: zazdrość, fochy, obrażanie się, kłótnie z rodziną.

Znany pan Skorpion: Matthew McConaughey.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce czwarte: pan Koziorożec

Zbuduje dom, zasadzi drzewo, chętnie spłodzi i wychowa kilkoro dzieci. Pan Koziorożec jest opanowany, spokojny i zawsze zrobi to, co sobie zaplanował. Związek z Koziorożcem jest przewidywalny, ale w małżeństwie liczą się przecież długodystansowe cele. A do takich Koziorożec nadaje się idealnie! Będzie w pocie czoła pracował, aby niczego wam nie zabrakło. Czasami przesadza z oszczędzaniem, ale to dla dobra przyszłych pokoleń.

Znakiem Koziorożca opiekuje się Saturn, a to planeta kariery i pracy. Dlatego od pana Koziorożca nie wymagaj szalonych porywów uczuć czy nagłych podróży w nieznane. Życie będzie spokojne, ale udane. Raz zaczętych inwestycji, także uczuciowych, Koziorożec nigdy nie porzuca.

PLUSY: wytrwałość, inwestowanie w rodzinę, dbanie o wszystkich.

MINUSY: skąpstwo, pracoholizm, brak okazywania emocji, mało towarzyski.

Znany pan Koziorożec: Bradley Cooper.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce trzecie: pan Rak

Byłby ideałem, gdyby nie targały nim zmienne emocje. Raz chce, a zaraz nie chce, czasami trudno się zorientować jaka jest aktualna faza. Jeśli czuje się kochany i bezpieczny, nieba przychyla. Staje murem za małżonką, całkowicie poświęca się wychowaniu dzieci. Ale jeśli coś zaburzy jego równowagę, urządza fochy i funduje wszystkim ciche dni. Znakiem Raka rządzi zmienny Księżyc i dlatego w życiu tego mężczyzny tyle jest emocji. Jest też na ogół silnie związany z mamą i całą rodziną, którą chce rządzić i skrycie manipulować.

Jednak życie z nim ma więcej plusów, niż minusów. Kiedy pan Rak kocha, to na całego. Zdradzony cierpli latami, walczy o dzieci i wspólne zwierzęta, dlatego nie licz na przyjaźń po rozwodzie.

PLUSY: uczuciowość, zwracanie uwagi na emocje, bliskość, doskonały ojciec, dba o dalszą rodzinę.

MINUSY: przywiązany do mamy, lubi rodzinne afery, walczy z sąsiadami, wydaje krocie na swoje zachcianki.

Znany pan Rak: Tom Cruise.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce drugie: pan Byk

Spokój, wsparcie, wieczna pogoda ducha - taki jest zodiakalny Byk. Z uporem i cierpliwie zmierza do swojego celu. Chce mieć wielki dom, a w nim bezpieczną i wygodnie urządzoną rodzinę. Zrobi dla was wszystko, a przede wszystkim zdobędzie kasę. Od domowych obowiązków też nie ucieka, a w dodatku lubi gotować i pielić ogródek.

Znakiem Byka opiekuje się Wenus, planeta luksusu i sztuki, dlatego pan Byk chce mieć u swojego boku kogoś, z kim będzie mógł cieszyć się tym, co zdobył. Jednak to związek na poważnie, bo w razie rozwodu Byk zamienia się we wściekłą bestię i do upadłego walczy o każdą złotówkę.

PLUSY: życzliwość, opanowanie, pogodne usposobienie, cierpliwość do dzieci.

MINUSY: oszczędność, wygodnictwo, czasami kłótnie z dalszą rodziną.

Znany pan Byk: Channing Tatum.

Ranking mężów według znaku zodiaku Ranking mężów według znaku zodiaku Fot. East News

Miejsce pierwsze: pan Lew

Szukasz męża idealnego? Poślub Lwa, a wyjdziesz dobrze nie tylko na zdjęciach! Tym królewskim znakiem opiekuje się Słońce i dlatego Lew będzie miał zawsze mnóstwo entuzjazmu i energii, aby dbać o wasze wspólne sprawy. Nie boi się męskich zadań, ale też jest ojcem idealnym, bo lubi dzieci i wspaniale się z nimi bawi.

Ambitny, zdecydowany, bez problemu zabierze się za budowanie waszego wymarzonego gniazdka. Lubi być chwalony i doceniany, ale przynajmniej jest go za co doceniać. Kocha piękno i chce być dumny z rodziny i małżonki, dlatego nie będzie ci wypominał, ile wydałaś na kosmetyczkę. Trochę zazdrosny, ale bardzo namiętny.

PLUSY: entuzjazm, seks, zapewnia rozrywki, kocha wakacje, ceni wystawne życie.

MINUSY: dużo wydaje, lubi się chwalić, czasami żyje na pokaz, ciągle zaprasza gości.

Znany pan Lew: Ben Affleck.

Więcej o: