Spec od męskich aktów: Mężczyzn do sesji nie maluję, bo makijaż widać na zdjęciach

Fred Goudon jest fotografem o dość wąskiej i szczególnej specjalizacji. Fotografuje na wpół lub całkowicie nagich mężczyzn - sportowców, rolników, strażaków. Miła odmiana od widoku pokazywanych od lat w kalendarzach i pismach nagich kobiet.
Strażacy Strażacy Fot. Fred Goudon/fredgoudon.blogspot.fr

Kobieta.gazeta.pl: Czy twoi modele mają problem ze swoją nagością?

Fred Goudon: Robię zdjęcia nagim mężczyznom od ponad 20 lat, więc z doświadczenia wiem doskonale, jak można pokonać ich wstyd, sprawić, żeby poczuli się komfortowo i poradzić sobie z ich rezerwą. Dla mnie kluczowe jest zrobienie dobrych zdjęć w miłej atmosferze.

Strażacy Strażacy Fot. Fred Goudon/fredgoudon.blogspot.fr

Czy ma dla ciebie znaczenie, czy fotografujesz nagą kobietę, czy mężczyznę? Stosujesz inne pozy, pod innym kątem pokazujesz ciało?

- Nie robię kobiecych aktów, dlatego nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Czy nadzy mężczyźni czują się silni tak obnażeni przed obiektywem? Czy pozowanie bez ubrania jest dla nich problemem? Jak się czują podczas sesji?
- Trudno mi powiedzieć, jak się czują. Staram się ze wszystkich sił, żeby czuli się dobrze, komfortowo. Być może, kiedy widzą świetne zdjęcia zaczynają czuć moc. Ja w każdym razie jej nie czuję.

Strażacy Strażacy Fot. Fred Goudon/fredgoudon.blogspot.fr

Czy musisz pokonać ich wstyd, kiedy zaczynają pozować?

- To panowie zgłaszają się do mnie, uważam, że żeby zdobyć się na taki krok muszą być bardzo pewni siebie i pozbawieni wstydliwości.

Strażacy Strażacy Fot. Fred Goudon/fredgoudon.blogspot.fr

Obrabiasz zdjęcia modeli w programie graficznym? Co poprawiasz?

- Obrabiam. To świetne narzędzie, z którego chętnie korzystam. Poprawiam wygląd skóry, usuwam zaczerwienienia. Podkręcam kontrast i światło. Dla mnie najważniejsze, żeby po ingerencji zdjęcie wciąż wyglądało naturalnie.

Strażacy Strażacy Fot. Fred Goudon/fredgoudon.blogspot.fr

Panowie są malowani do zdjęć?

- Im mnie makijażu, tym lepiej. W większości przypadków mężczyźni nie są umalowani, bo w życiu także nie stosują kosmetyków kolorowych. Poza tym istnieje ryzyko, że makijaż będzie widać na zdjęciu. Dla mnie najlepszym maku-up to Photoshop.


Fot. Fred Goudon

Zdjęcia pochodzą z kalendarza na 2018 rok, który można kupić TUTAJ. O dokonaniach strażaków przeczytacie TU.