Seks z nieznajomym, ze znienawidzonym eks, z urzędującym prezydentem. Co oznaczają najpopularniejsze erotyczne sny?

Sen, w którym uprawiamy seks zdecydowanie należy do tych przyjemnych. Co oznacza? To zależy, kto jest bohaterem naszego snu! Seks z przyjaciółką, z szefem, z byłym partnerem... Sprawdź, co znaczą najpopularniejsze sny o seksie.
Seks z nieznajomym Seks z nieznajomym grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z nieznajomym

Masz partnera? Sen o seksie z nieznajomym może sygnalizować pewne braki w twoim obecnym związku. Może za mało rozmawiasz z ukochanym o swoich potrzebach, może kuleje wzajemne zaufanie. Nieznajomy w śnie spełnia nasze najskrytsze pragnienia, o których nie mówimy partnerowi.

Komunikowanie swoich potrzeb jest istotne, jeśli zależy nam na dobrym seksie. Milczenie, tłamszenie w sobie różnych spraw, wywołuje niepokojące sny, a w konsekwencji prowadzi do niezadowolenia z relacji, w której się znajdujemy, i mało satysfakcjonującego seksu.

Niektóre senniki podają także, że seks z nieznajomym, szczególnie takim, którym normalnie nie bylibyśmy zainteresowani, na przykład z bezdomnym, więźniem albo po prostu osobą nie w naszym typie, może oznaczać strach przed przyszłością. Boimy się tego, co nadejdzie, nie jesteśmy pewni swojej sytuacji w pracy, relacji z najbliższymi.

Seks z chłopakiem koleżanki lub dziewczyną kolegi Seks z chłopakiem koleżanki lub dziewczyną kolegi grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z chłopakiem koleżanki/dziewczyną kolegi

W rzeczywistości nigdy nie przyszłoby nam do głowy odbić partnera najbliższym przyjaciołom. Jednak w sennej marze jesteśmy odważniejsi, lubimy eksperymentować i nie mamy zahamowań. Kiedy śni nam się seks bliską osobą naszych dobrych znajomych, powinniśmy zastanowić się nad szczerością naszej relacji z nimi.

Jeśli nie ukrywamy żadnych uczuć, taki sen może być spowodowany tym, że spędzamy dużo czasu z tą osobą, po prostu ją lubimy lub pociąga nas fizycznie. To jeszcze nic złego!

Seks z byłym partnerem lub partnerką Seks z byłym partnerem lub partnerką grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z eks

Kiedy śnimy o erotycznych uniesieniach z byłym partnerem, prawdopodobnie oznacza to, że nie zapomnieliśmy jeszcze o nim. Nie przeboleliśmy rozstania.

Zdarza się, że ludzie rozstają się w złości, w kłótni i nie chcą przyznać się do uczuć, które jeszcze nie wygasły. Sen o seksie z eks przywraca wspomnienia tego, co dobrze znane i po prostu miłe. Podczas seksu wydzielane są endorfiny i pobudzane są ośrodki przyjemności w naszym organizmie. Taki sen więc pozwala nam choć na chwilę zapomnieć o problemach z eks.

Seks z gwiazdą Seks z gwiazdą grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z gwiazdą

Seks z gwiazdą jest symbolem potrzeby przeżycia wielkiej, romantycznej i spontanicznej przygody. Osoby, którym zdarzają się takie sny, często czują silną potrzebę docenienia, akceptacji i dowartościowania przez swoje środowisko.

Zazwyczaj śni nam się stosunek seksualny z celebrytą, gdy jesteśmy nieśmiali i nie czujemy się atrakcyjnie. Taki sen ma też wynagrodzić nam codzienne niedostatki szarej rzeczywistości.

Seks z bohaterem filmowym Seks z bohaterem filmowym grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z bohaterem filmowym

Fantazja senna o seksie z bohaterem serialu czy filmu, który niedawno oglądaliśmy wydaje się nam dość oczywisty. Niedawno widzieliśmy kogoś na ekranie, teraz pojawia się w naszych snach.

Jednak jeśli takie sny często się powtarzają lub nigdy wcześniej ich nie doświadczyliśmy, mogą zwiastować wyrzuty sumienia, których doświadczymy po chwilowej przyjemności. Niekoniecznie mowa zdradzie partnera. Wyrzuty sumienia możemy mieć na przykład po zbytecznych zakupach.

Seks z nauczycielem Seks z nauczycielem grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z nauczycielem

Szkołę skończyliście już dawno, a wciąż w snach fantazjujecie o swojej nauczycielce matematyki? A może nie rozpoznajecie konkretnej twarzy, ale śni wam się seks w szkole, na biurku nauczyciela czy na szkolnej ławce?

Według najpopularniejszych senników wcale nie oznacza to niezdrowego pożądania do kogoś, kto w dzieciństwie nas karcił i stawiał oceny. Zazwyczaj należy to interpretować jako... szansę na dostrzeżenie nowych możliwości. Jeśli więc w życiu codziennym, mierzysz się z problemem z pozoru nie do rozwiązania, pamiętaj, wystarczy dobrze się rozejrzeć, zastanowić i starannie przygotować plan działania. Wtedy poradzisz sobie nawet z najtrudniejszą sytuacją.

Seks z przyjaciółką lub z przyjacielem Seks z przyjaciółką lub z przyjacielem grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z przyjacielem/przyjaciółką

Sen o miłosny igraszkach z kimś, kogo znamy od wielu lat, nie musi oznaczać, że mamy ochotę pójść z tą osobą do łóżka. Choć wydaje nam się ten sen dziwny, niepokojący, senniki uspokajają. Nie ma podstaw do obaw, nie rzucimy się nagle na naszych przyjaciół. Za to bardzo możliwe, że doprowadzimy jakiś projekt do szczęśliwego końca, uda nam się zrealizować dawno zaplanowane, może odłożone w czasie, pomysły.

seks z szefem seks z szefem grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks szefem

Śni ci się intymna sytuacja z szefem i myślisz, że podświadomie się w nim kochasz? Wydaje ci się, że to nienormalne, bo masz szczęśliwy związek, a szef nie jest w twoim typie? Nie interpretuj tego snu dosłownie.

Szef w twoim śnie jest symbolem władzy, siły, zdecydowania. Prawdopodobnie śni ci się właśnie on, bo jesteś na życiowym zakręcie i myślisz o tym, żeby stanąć na własnych nogach. Chcesz decydować o sobie, nie chcesz, aby robili to inni. Może czas otworzyć własny biznes?

Seks za pieniądze Seks za pieniądze grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks za pieniądze

Seks z prostytutką też nie oznacza nic niepokojącego. Bynajmniej twoja podświadomość nie płata ci figla i nie masz takich fantazji. Osoby korzystające z usług kurtyzan często wstydzą się tego, czasem nawet gardzą sobą, że decydują się na taki krok. Senne marzenie o seksie z prostytutką zwiastuje więc wstyd. Zawstydzenie, poniżenie, pewien rodzaj hańby - to najczęstsze interpretacje, które podają senniki.

Seks z kimś u władzy Seks z kimś u władzy grafika Arek Gadaliński, fot. istock.com

Seks z kimś u władzy

Fantazje erotyczne z kimś ważnym, z kimś wysoko postawionym, majętnym są ci bliskie? Może z urzędującym prezydentem, premierem, bogatym biznesmenem? Czasem partner z sennych marzeń ma konkretną twarz, innym razem chodzi tylko o stanowisko.

Senniki są zgodne. Potrzebujesz docenienia, chcesz być podziwiany, być w świetle jupiterów. Szukasz uwagi, chcesz być rozpoznawalny - czy to na szeroką skalę, czy to w miejscu pracy.