Ekspert od mody wyjaśnia, z którymi ubraniami nosić poszczególne typy naszyjników

Naszyjnik na sklepowej wystawie wyglądał naprawdę pięknie. Jednak kiedy go założyłaś, jego urok zupełnie zniknął. Zastanawiasz się dlaczego? Rady od ekspertki modowej powinny naprawić sytuację.
Krótki naszyjnik Krótki naszyjnik Thanakrit Pongprawat/Shutterstock.com

Ekspert od mody wyjaśnia, z jakimi ubraniami nosić poszczególne typy naszyjników

Kristen Nichols to ekspertka modowa z Południowej Kalifornii, która pracuje dla portalu WhoWhatWear piszącego o modzie. Ostatnio portal DailyMail opublikował jej rady dotyczące dobierania naszyjników do strojów.

1. Krótkie naszyjniki

Jeśli planujesz założyć ozdobę, która nie będzie ściśle przylegała do szyi, a jednocześnie nie będzie luźno opadała na obojczyki, pamiętaj, żeby odpowiednio ją wyeksponować. Niezależnie od tego czy to korale, perły, czy też zabawny naszyjnik w kształcie kołnierzyka, według Kristen najlepiej połączyć ozdobę z bluzką odsłaniającą szyję i dekolt. Sprawdzą się więc dekolty w kształcie litery V lub łódki. Dobrym pomysłem jest założenie koszulki na cienkich ramiączkach. Dzięki temu naszyjnik będzie dobrze widoczny i jednocześnie nie będzie niepotrzebnie skracał szyi.

Choker Choker Viktoria Minkova/Shutterstock.com

Chokery

Popularne obróżki, czyli chokery są ciasno owinięte wokół szyi. Według Kristen komponują się one dobrze w zasadzie z każdym rodzajem ubrań, niezależnie od tego, czy przynależą one do stylu formalnego, czy też nie. Nosząc obróżki, unikaj golfów i wszelkich ubrań zakrywających szyję.

Naszyjnik Naszyjnik Cozy Home/Shutterstock.com

Do obojczyków

Kristen uważa te naszyjniki, które zwykle spoczywają na obojczykach (często układają się w kształt litery V i mają ok. 45 centymetrów długości) za dość uniwersalne w noszeniu. O ile nie są one zbyt ozdobne, zakładać je można w zasadzie do wszystkiego.

Jeśli jednak naszyjnik wygląda szczególnie elegancko, jest duży lub po prostu rzucający się w oczy, należy go wyeksponować tak, żeby ubranie nie stanowiło dla niego konkurencji. Kristen radzi zrobić to za pomocą głęboko wyciętego dekoltu, najlepiej w kształcie litery V. Taki krój (w połączeniu z ozdobą) na pewno wydłuży szyję.

Naszyjnik Naszyjnik iordani/Shutterstock.com

Początek biustu

Naszyjniki, które kończą się w miejscu, w którym zaczyna się biust, mają zwykle 53 centymetry długości. Do tego typu ozdób Kristen radzi dobrać top lub sukienkę bez ramiączek, ponieważ takie ozdoby pięknie podkreślają zarówno szyję, obojczyki, dekolt, jak i ramiona. Tę długość warto wybrać także wtedy, gdy chcesz wyglądać elegancko, a jednocześnie skromnie.

Naszyjnik Naszyjnik andersphoto/Shutterstock.com

Naszyjniki-sznury

Ozdoby o długości ok. 90 centymetrów, które luźno opadają na okolice biustu (czasem też poniżej), Kirsten poleca nosić z zabudowanymi ubraniami, najlepiej golfami. Jeśli nie lubisz ubrań oplatających szyję, zdecyduj się na koszulę z zapiętym pod szyję kołnierzykiem. W takiej długości możesz wyglądać naprawdę stylowo. Jeśli jednak nie jesteś mistrzynią łączenia wzorów i barw, pamiętaj, by twoje ubrania były jednolite - w ten sposób najlepiej wyeksponujesz ozdobę.

***

"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, na co trafisz" - ten znany cytat "Forresta Gumpa" dla wielu z nas brzmi aż nazbyt znajomo. Zdarzył ci się niespodziewany zwrot w życiu? Masz za sobą albo planujesz nieoczekiwaną, wielką zmianę? A może zwykły, mały przypadek sprawił, że musiałaś obmyślić życiowy "Plan B"? Podziel się z nami swoją historią i napisz na kobieta@agora.pl, najciekawsze historie opublikujemy i nagrodzimy.


Akcja #mojplanb jest połączona z premierą filmu "Plan B" Kingi Dębskiej, reżyserki hitu "Moje córki krowy". Plan B zapowiadany jest jako "historia o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi i o tym, że zawsze jest nadzieja". Bohaterów poznajemy tuż przed walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotkają na swojej drodze ludzi, którzy dają nadzieję na to, że w życiu zawsze jest jakiś plan B. W rolach głównych zobaczymy: Kingę Preis, Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę, Romę Gąsiorowską, Krzysztofa Stelmaszyka i innych. W kinach od 2 lutego.