Najlepsze zdjęcia ślubne 2017 roku: wzruszają i zachwycają, a za każdym z nich kryje się niesamowita historia

Zdjęcia ze ślubu są wyjątkowe, bo towarzyszą im szczególne emocje i wspomnienia. A gdyby tak zebrać te najlepsze z całego świata i stworzyć z nich niezwykły album?
Płaczący syn panny młodej. Płaczący syn panny młodej. Fot. Paul Woo, www.wanderingwoo.com, Instagram: instagram.com/wanderingwoo/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Drugi Plan

International Wedding Photographer of The Year - która zrzesza zawodowych fotografów ślubnych z całego świata - przyznała nagrody dla najlepszych zdjęć ślubnych 2017 roku. Nad wszystkim czuwał skład sędziowski złożony z profesjonalnych fotografów.

Wyróżnienia przyznawano w jedenastu kategoriach; Najlepsze Zdjęcie, Świadkowie, Najlepszy Album ślubny, Najlepsze Zdjęcie Czarno-Białe, Druhny, Portret Pary Młodej, Wesele, Zdjęcie w Plenerze, Najlepszy Moment, Portret Solo i Zdjęcie z Góry.

***

W kategorii 'Najlepsze Zdjęcie Świadków' wygrała fotografia Amerykanina Paula Woo. Wykonanie tego zdjęcia było dla niego bardzo trudne. Powód? Moment był niezwykle wzruszający, bo do ołtarza szła panna młoda. Jednak uwagę Paula przyciągnął chłopiec w czerwonym garniturze. To płaczący ze szczęścia synek panny młodej.

To był trudny moment. Schowany za aparatem, płakałem.

To samo zdjęcie zdobyło również wyróżnienie w kategorii 'Najlepszy Moment'.

To cię zainteresuje:

Ślub Giulia i Amitai. Ślub Giulia i Amitai. Fot. Francesco Gravina, www.fotogravina.it/destination-wedding-photography/, Instagram: instagram.com/fotogravina/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Album

W kategorii 'Najlepszy Album' zwyciężył album autorstwa włoskiego fotografa Francesco Graviny, który za pomocą zdjęć stworzył niezwykłą historię miłości Giulia i Amitai.

Giulia pochodzi z Izraela, a Amitai jest Włoszką. Zaręczyli się w Amsterdamie, a ślub wzięli na słonecznej Sardynii. Oboje poszukiwali fotografa, który za pomocą zdjęć stworzy album z najbardziej intymnymi zdjęciami przed i w trakcie najważniejszego dnia w ich życiu.

Tutaj może zobaczyć cały album Giulia i Amitai (pierwszy od góry).

Taniec ojca z córką. Taniec ojca z córką. Fot. Bruno Sauma www.beautyandlifecaptured.com, Instagram instagram.com/brunosauma/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Czarno-Białe

'Taniec ojca z córką' autorstwa Bruno Sauma z Ameryki zwyciężyło w kategorii 'Najlepsze zdjęcie czarno-białe'.

Jestem dumny, że mogłem uchwycić i podzielić się poruszającym momentem podczas tańca ojca z córką. Jej tata zawsze będzie miał specjalne miejsce w jej sercu.
Najlepsze zdjęcie w kategorii 'Druhny' Najlepsze zdjęcie w kategorii 'Druhny' Fot. Angela Ruscheinski www.photosbyblush.com, Instagram www.instagram.com/photosbyblush/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Druhny

W kategorii 'Druhny' jury za najlepsze zdjęcie uznało to czarno-białe autorstwa Angeli Ruscheinski z Kanady. Zdjęcie zostało wykonane w bardzo nietypowych warunkach atmosferycznych.

Było mglisto i padał śnieg. Jeżeli dobrze się przyjrzycie, zobaczycie śnieg na garniturach.
Nowożeńcy. Nowożeńcy. Fot. Jayme Lang www.jaymelang.com, Instagram: instagram.com/jaymelang/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Portret Młodej Pary

Zdjęcia uosabia to co kocham w fotografii ślubnej. Kiedy weszliśmy na parking, moją uwagę od razu przyciągnęły równoległe linie. Wyobraziłem sobie jak on i ona leżą pomiędzy nimi. Spokojnie, posągowo - opowiada o zdjęciu jego autor Jayme Lang z Kanady.

Miałem szczęście, że oboje zaufali mi na tyle, żeby położyć się w ślubnych kreacjach na ziemi i podzielić się swoją kreatywnością razem ze mną.
Zdjęcie biesiadników zostało wykonane z pobliskiego płotu. Zdjęcie biesiadników zostało wykonane z pobliskiego płotu. Fot. Mike Vallely ww.shariandmike.ca/ || Instagram: instagram.com/shariandmike/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Wesele

W tej kategorii zwyciężyła niezwykła fotografia Kanadyjczyka Mike'a Vallely'a. Gdyby jednym zdjęciem opisać ten dzień, to było by właśnie to zdjęcie - stwierdził autor. Trudno się z nim nie zgodzić. Zdjęcie jest przepiękne! Mike żeby je zrobić wszedł na... płot.

Wszędzie było ich pełno. Tańczyli dosłownie wszędzie. Chciałem uchwycić wszystkich na zdjęciu. Cofnąłem się, wszedłem na płot i uchwyciłem kadr.
Jury uznało to zdjęcie za najlepszy ślubny plener. Jury uznało to zdjęcie za najlepszy ślubny plener. Fot. Lanny Mann https://twomann.com/ || Instagram: instagram.com/twomannstudios/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Plener

W kategorii 'Plener' wygrało zdjęcie kanadyjskiego fotografa Lanny'ego Mann'a. Na czarno-białym zdjęciu zrobionym w Narodowym Parku Waterton Lakes w Kanadzie widać Angelę i Dana. Spacerującym nowożeńcom niestraszna była nawet szalejąca zawierucha.

Dla zdjęć w majestatycznej scenerii gór Angela i Dan wyruszyli - zupełnie jak wojownicy - prosto w szalejący wiatr.

Sprawdź się w QUIZIE:  Masz trzy słowa, musisz rozpoznać znane kobiety. Uda ci się? Wasza średnia 10/15

Nowożeńcy w kabriolecie. Nowożeńcy w kabriolecie. Fot. Adrian O'Neill www.aonimages.com/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Zdjęcie z Góry

W tej kategorii zwyciężyło zdjęcie całujących się nowożeńców w czerwonym kabriolecie. Autor zdjęcia, Adrian O'Neill z Irlandii wspomina:

Maria i Michael to para-marzenie dla weselnego fotografa. Cały czas współpracowali, ale najlepsze zdjęcie zrobiłem stojąc na tylnym siedzeniu w jadącym kabriolecie. Kiedy je robiłem moje życie wisiało na włosku, ale warto było.
Zwycięzca konkursu na Najlepsze Ślubne Zdjęcie 2017 roku. Zwycięzca konkursu na Najlepsze Ślubne Zdjęcie 2017 roku. Fot. Erika Mann twomann.com || Instagram: instagram.com/twomannstudios/

Najlepsze zdjęcie, kategoria: Zwycięzca

Najlepszym zdjęciem ślubnym 2017 roku i zwycięzcą tegorocznej edycji International Wedding Photographer of The Year zostało zdjęcie Kanadyjki Eriki Mann. Zdjęcie zostało wykonane na ślubie Paige i Daniela.

Para nie miała wystawnego wesela. Przyjęcie na 25 osób odbyło się na podwórku ich rodziców. Ale podwórko ich rodziców, które mieści się przy rzece, jest jednym z najpiękniejszych podwórek na świecie.
Po krótkiej burzy na niebie pojawiła się niezwykła, podwójna tęcza. Żeby zrobić zdjęcie zeszłam niżej nad rzekę. Chciałam usunąć z kadru domy, uchwycić tęcze i pannę młodą z jej falującą na wietrze suknią.

Zdjęcie panny młodej kroczącej na tle tęczy zdobyło również nagrodę w kategorii 'Najlepszy Portret Solo'.

Zgadzacie się z werdyktem jury? A może inne zdjęcie powinno zdobyć pierwszą nagrodę? Czekamy na wasze opinie w komentarzach. 

To cię zainteresuje: