Chcesz zmienić fryzurę na wiosnę? Gwiazdy zakochały się w nowej odmianie klasycznego boba. Poprawia rysy twarzy!

Angled bob podbił serca (i głowy) zagranicznych i polskich gwiazd. Fryzura sprawia wrażenie niedbałej, ale jest przemyślana tak, by podkreślać rysy twarzy. I trzeba przyznać, robi to równie skutecznie, jak dobre konturowanie. Skusisz się?

Chcesz zmienić fryzurę na wiosnę? Gwiazdy zakochały się w nowej odmianie klasycznego boba

Wiosna to czas metamorfoz, także związanych z fryzurą. Nowa powinna być łatwa do ułożenia, wygodna i stanowić ładną oprawę dla twarzy, która - muśnięta słońcem - niedługo nabierze głębszego kolorytu.

Właśnie takie cięcie zaproponował stylista Mili Kunis. To odświeżona wersja popularnego boba, którą fryzjer nazwał angled bob. Cięcie i ułożenie włosów jest subtelne, żeby nie powiedzieć niedbałe, ale wyraźnie podkreśla pięknie zarysowane kości policzkowe aktorki oraz stanowi ramę dla jej dużych oczu. Fryzura jest asymetryczna i swobodna, dzięki czemu wydaje się, że włosów jest więcej niż w rzeczywistości.

Poprzednia fryzura aktorki była dość klasyczna. Proste, długie włosy, choć zadbane, nie podkreślały urody Mili, lecz raczej zakrywały jej twarz. Symetryczny przedziałek dodatkowo pozbawiał włosy dynamiki.

#milakunis

Post udostępniony przez Mila kunis (@_mila_kunis__) Gru 14, 2016 o 12:52 PST

Nie tylko Mila

Always love shooting with @maxabadian ?? #FableticsApril ?? @fabletics

Post udostępniony przez Kate Hudson (@katehudson) Kwi 17, 2018 o 7:14 PDT

Wygodę i urok krótkiej fryzury doceniły również inne gwiazdy. Angled bob sprawił, że rysy Kate Hudson wysubtelniały. Krótkie uczesanie sprawdza się też podczas treningów jogi.

Zmiana przyzwyczajeń

Who is your favorite artist? ?

Post udostępniony przez Kristen Stewart (@kristenstewartx) Kwi 28, 2018 o 4:07 PDT

Kristen Stewart od dawna pozostaje wierna krótkiemu bobowi, kończącemu się na wysokości brody. Ostatnio jednak pozwoliła mu lekko urosnąć i stylizuje go inaczej niż zwykle. Jej włosy, podobnie jak włosy Mili czy Kate, są w lekkim nieładzie, który dodaje fryzurze lekkości.

Dłuższy romans

Olga Bołądź miała okazję docenić zalety niedbale ułożonego boba na planie filmu "Kobiety mafii", bo grana przez nią bohaterka, Bela, nosiła właśnie taką fryzurę. Najwyraźniej nowe uczesanie spodobało się jej na tyle, że na razie przy nim pozostała. Aktorka zrezygnowała jednak z asymetrycznego przedziałka.

Podkreślona asymetria

Dorota Szelągowska z kolei w swoim uczesaniu postanowiła wyeksponować właśnie asymetrię. Choć jej włosy są proste i gładko ułożone, po jednej stronie twarzy są dłuższe niż po drugiej. Przedziałek również nie znajduje się na środku głowy.

Przestrzenność ukryta w tonach

Maffashion (Julii Kuczyńskiej) nie wystarczyło swobodne ułożenie włosów. Influencerka postawiła na asymetrię również w kolorze włosów. Niektóre kosmyki są dużo bardziej różowe od innych. Fryzura staje się też bardziej przestrzenna dzięki pozostawieniu lekkich odrostów.

Znak rozpoznawczy

In Milan on my way to the Versace show.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) Lut 25, 2018 o 10:25 PST

Anja Rubik już od dawna jest wierna krótkiej fryzurze. Jej bob, podobnie jak ten Mili, pięknie podkreśla wyraziste kości policzkowe modelki, dzięki asymetrii i lekkiemu nieładowi.