To u niego w Łodzi ubierają się Kinga i Agata Kornhauser-Duda. Paweł Kuzik sam szyje, projektuje i sprzedaje sukienki

Pierwsza - jako tajemnicza klientka - w jego pracowni pojawiła się córka prezydenckiej pary - Kinga Duda. Później stroje zaczęła zamawiać także pierwsza dama. Ubrania Pawła Kuzika może kupić jednak każdy. I to - jak pierwsza dama - przez internet.
Kinga Duda na balu półmetkowym. Kinga Duda na balu półmetkowym. Screen z Facebook.com/Samorząd Studentów WPiA UJ

Debiut na salonach

Wszystko zaczęło się od pięknej czerwonej sukni na jedno ramię, w której na balu połowinkowym na swojej uczelni pojawiła się córka prezydenckiej pary - Kinga Duda. Gdzie ją kupiła? Kto ją zaprojektował? Ile kosztowała? Kreacja wzbudziła sensację i ogromne zainteresowanie. Szybko okazało się, że jej twórcą jest Paweł Kuzik. Jak doszło do spotkania projektanta z Kingą Dudą?

Tajemnicza klientka

Pierwsza córka trafiła na Kuzika w internecie, podczas poszukiwań sukni na specjalną okazję. Przypadkiem trafiła na projekty Kuzika. Kuzik korespondował mailowo z potencjalną klientką, która dowiadywała się o możliwość przymierzenia projektów w Warszawie. Ostatecznie na pierwsze spotkanie i przymiarkę musiała wybrać się do Łodzi. I wtedy okazało się, że to właśnie Kinga Duda, córka prezydenckiej pary.

Matka w ślady córki

Córka zainspirowała swoim strojem matkę, czyli pierwszą damę, która także zaczęła korzystać z pomocy Kuzika. Tutaj już jednak nie ma czasu na przymiarki i podróże do Łodzi. Agata Kornhauser-Duda przesłała swoje wymiary projektantowi, a on, bazując na nich, modyfikuje stroje ze swoich kolekcji.

Wszystko sam

Paweł Kuzik zapewnia, że przy swoich projektach jest od początku do końca. Projektuje i szyje dwa razy w roku dwie kolekcje. - Z wykształcenia jest projektantem, ale sam także szyje. Fachu nauczył się podczas pracy w firmach odzieżowych i pracowniach projektantów. Pracował także w Dubaju dla jednej z polsko-arabskich firm modowych.

Klientka jak inne

Kuzik przyznaje, że współpraca z pierwszą damą układa się świetnie. - Pani prezydentowa jest bardzo dobrą klientką, zawsze płaci za ubrania i nawet za drobne korekty - mówi. Ze względu na funkcję publiczną, którą pełni Agata Kornhauser-Duda, musi wybierać ubrania eleganckie, zachowawcze i klasyczne. Część rzeczy, które zamawia w Łodzi pochodzi z normalnej oferty, dostępnej w szerokiej dystrybucji.

Sukienka model Kinga

Pierwsza dama lubi kobiece kroje i lekkie, zwiewne materiały, które podkreślają jej sylwetkę. Z kolei Kinga Duda stawia na klasyczną elegancję, ale w bardziej młodzieżowym wydaniu. Ukłonem w stronę córki prezydenckiej pary było nazwanie modelu jednej z sukienek, które kupiła jej imieniem. Ten konkretny projekt znalazł się szybko na liście bestsellerów marki. 

Dla każdego

Projektant szyje dla kobiet, które cenią "ubrania ponadczasowe z nutką nowoczesności". Jego projekty można kupić w sklepie internetowym na firmowej stronie. Ceny wahają się od 300-400 zł za projekt z gotowej kolekcji do 3 tysięcy złotych za suknię na wielkie wyjście.

Wzrost zainteresowania

Firma powstała sześć lat temu. Sława, która dość nieoczekiwanie spadła na jej właściciela, spowodowała znaczny wzrost zamówień. Kuzik już niedługo będzie musiał wspomóc się kolejną parą rąk.