Katarzyna przyznaje, że ma już dość duże pojęcie o tym, jak segregować śmieci. Jeśli ma z czymś problem, odpowiedzi szuka w internecie.
Przyznaje jednak, że nie wszyscy jej sąsiedzi stosują się do podstawowych zasad segregacji śmieci, nad czym nasza rozmówczyni mocno ubolewa.
Nasz kolejny rozmówca zwraca uwagę na problem z pomieszczeniem w mieszkaniu wszystkich pięciu pojemników potrzebnych do segregacji śmieci.
Co go zaskoczyło? Jak sam przyznaje przede wszystkim to, że paragonów nie powinno się wyrzucać do pojemników na papier. Zdziwił go również fakt, że miejscem na zużyte opakowania po lekach nie są śmietniki przeznaczone na plastik.
Na koniec Piotr zwraca uwagę na ten sam problem, o którym mówiła już nasza wcześniejsza rozmówczyni.
Wojciech przyznaje, że dla niego segregacja śmieci nie stanowi żadnego problemu.
Wojciech wyznaje również, że latem odpady bio wywozi na działkę na kompost.
Gdzie wyrzucić torebkę z herbatą, kapsułki po kawie, pudełko po pizzy? Segregacja trudnych śmieci
Nasza kolejna rozmówczyni, Małgorzata, otwarcie przyznaje, że nie radzi sobie z segregowaniem śmieci.
- mówi nam Aleksandra.
Nasza rozmówczyni podkreśla, że nie tylko segregacja śmieci ma znaczenie. Równie ważna jest dbałość o to, żeby wytwarzać po prostu mniej odpadów.
Dla Olgi, podobnie jak dla innych naszych rozmówców, dużym problemem jest pomieszczenie w mieszkaniu pięciu pojemników potrzebnych do segregacji śmieci.
Jakie rozwiązanie Olga ma w swoim mieszkaniu? W jednej szufladzie trzyma trzy pojemniki: jeden duży na tworzywa sztuczne, zaś dwa mniejsze na bio i zmieszane. Dodatkowo pomiędzy te trzy, jak mówi, wciska sam worek na śmieci, do którego wrzuca papier, który jest cienki i się zmieści. Kartony zaś wystawia na klatkę schodową. Puste butelki i słoiki stawia na blacie, a wyrzuca dopiero, jak się ich nazbiera więcej.
- mówi nam Magdalena.
Jak się okazuje, problem z pomieszczeniem pięciu pojemników na śmieci w mieszkaniu dotyka większość naszych rozmówców. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni zaś gorzej. Niektórzy, jak Natalia, mają kilka pojemników, które trzymają w różnych miejscach - nie wszystkie w kuchni.
Kolejna nasza rozmówczyni również zwraca uwagę na problem z tym, jak i gdzie pomieścić w mieszkaniu te pięć pojemników potrzebnych do segregacji.
Z wypowiedzi naszych rozmówców wynika, że większość z nich ma dość podstawową wiedzę na temat segregacji śmieci. Wiele osób podkreśla przy tym, że największy problem stanowi dla nich pomieszczenie w mieszkaniu wszystkich pięciu potrzebnych pojemników. Część rozmówców zwraca uwagę na to, że wciąż potrzebne są kampanie uświadamiające i pokazujące, jak prawidłowo segregować śmieci.
Jak sobie lepiej radzić z segregacją śmieci? Najlepiej zacząć tego, żeby produkować ich znacznie mniej. To wcale nie jest ani trudne, ani kosztowne. Jak to zrobić? Dowiesz się z naszego wcześniejszego artykułu.