One go pokonały!

One pokonały raka piersi. W naszej galerii bohaterki, od których warto czerpać siłę!

Sheryl Crow

W 2006 roku artystka poinformowała, że poddała się operacji usunięcia raka piersi. Po tym jak go pokonała, zaangażowała się w działania profilaktyczne. Otworzyła w tym roku kolejny ośrodek diagnozowania raka piersi.

Lucy Liu

Aktorce znanej z "Aniołków Charliego", "Ally McBeal" czy "Kill Billa" udało się pokonać raka piersi. Teraz udziela się charytatywnie i namawia kobiety, by uczestniczyły w regularnych badaniach.

Krystyna Kofta

Artystka zmagała się z nowotworem piersi przez kilka lat. O swoich zmaganiach z chorobą napisała książkę "Lewa, wspomnienie prawej. Z dziennika".

Kylie Minogue

Pierwsza diagnoza lekarska nie potwierdziła u niej choroby.

Wiadomość o raku była prawdziwym ciosem. W 2005 roku poddała się operacji usunięcia guza i chemioterapii. Jej walkę z nowotworem śledzili fani na całym świecie. Dzięki niej do australijskich szpitali na badania kontrolne zgłaszało się coraz więcej kobiet. Kylie pokonała raka i wróciła na scenę w wielkim stylu.

Olvia Newton-John

Po wygranej walce z chorobą aktorka założyła stronę internetową, za pośrednictwem której zbiera fundusze na budowę centrum onkologii.

Anastacia

Raka piersi u zdiagnozowano u niej w 2003 roku.

Opowiadała, że kiedy pierwszy raz usłyszała o złośliwym guzie, który zaatakował jej organizm wpadła w depresję, ale później uświadomiła sobie, że musi cieszyć się życiem tak długo, jak je ma.

Cynthia Nixon

Gwiazda serialu "Seks w wielkim mieście" nie poinformowała mediów o chorobie. Jej matka także przeszła raka piersi.

Jest obecnie ambasadorką organizacji charytatywnej Susan G. Komen, działającą na rzecz chorych na raka piersi.

Irena Santor

O raku dowiedziała się w 2000 roku. Nie ukrywała swojej choroby i zaangażowała się w akcję namawiania kobiet do systematycznych badań. W jej przypadku nowotwór został ujawniony w pierwszym stadium rozwoju, a operacja przebiegła pomyślnie. Teraz artystka włącza się w kampanie promujące profilaktykę antynowotworową.

Toni Braxton

Okoliczności, w jakich gwiazda dowiedziała się o chorobie były drastyczne - nowotwór wykryto przypadkiem, po tym jak podczas jednego z koncertów pękł jej implant piersi. Guz na szczęście nie był złośliwy.

Więcej o: