Oni walczyli z depresją!

Jak się okazuje sława i pieniądze szczęścia nie dają. Gwiazdy też wpadają w depresję! Niektórym z nich udało się wyjść z choroby obronną ręką, innym niestety nie...

Kirsten Dunst

Nie była uzależniona od alkoholu czy narkotyków, na oddział została skierowana ze względu na depresję. Młoda aktorka trafiła do słynnej kliniki Cirque Lodge w stanie Utah. Podkreślała, że to wina profesji, w której należy spełniać oczekiwania innych oraz ciągła potrzeba akceptacji. Aktorka niestety nie poradziła sobie z tym.

Christina Aguilera

Na temat swojej walki z depresją wypowiedziała się otwarcie. Tłumacząc, że zawsze odczuwa smutek "gdzieś tuż pod powierzchnią". Opowiedziała o swojej walce z tym zaburzeniem psychicznym w programie "Behind The Music" na kanale VH1. Piosenkarka przyznała, że najbardziej mroczne chwile, które przeżyła, posłużyły jej za inspirację do tworzenia muzyki.

Robbie Williams

Podczas najtrudniejszych chwil wokalista powiedział: Pieniądze nie mają nic wspólnego ze szczęściem. Czasami myślę, że mógłbym sprzedać wszystko, co mam i po prostu rozdać pieniądze. W najmroczniejszych momentach mojego życia jestem przekonany, że byłoby mi łatwiej gdybym miał tylko 100 dolarów. Mógłbym wtedy chodzić po ulicach jak wolny człowiek, poznać jakąś dziewczynę i żyć spokojnie, o czym teraz tylko marzę.

Kora

Jedną z pierwszych osób, które publicznie opowiedziały o swojej chorobie, była Kora Jackowska. Teraz czuję się w miarę dobrze i nawet łagodnie wchodzę w zimę. Jedyne, co mi szkodzi, to kontakt z ludźmi, którzy nie potrafią pozbyć się swojej małości. Zrezygnowałam też z używek, bo są fajne, ale na 5 minut. Mam na myśli papierosy i... inne substancje ? zwierzyła się w jednym z wywiadów.

Danuta Stenka

Nadmiar pracy spowodował u niej permanentny stres, w którego rezultacie pojawiła się choroba - taką diagnozę postawił lekarz. Leczenie trwało rok.

Kayah

Przeszła depresję poporodową. Choroba trwała pół roku. - W ciąży strasznie przytyłam, nagle urosłam o 30 kilo. Myślałam, że jak urodzę, to mi to jakoś pójdzie precz, ale, niestety, nie. Akurat wtedy nastąpił największy boom w mojej karierze, czas Bregovicia. Nie czułam się ze swoją tuszą dobrze i sama świadomość, że występuję w takim stanie przed pięciotysięczną publicznością, była strasznie deprymująca. Czułam się kluchą ? wspomina wokalistka.

Kasia Kowalska

- Mam taką naturę, że zawsze widzę ciemne strony. Od lat z tym walczę. Chodzę na psychoterapię. Nie umiem się do końca niczym cieszyć" - powiedziała Kowalska w jednym z wywiadów.

Amy Winehouse

W wielu wywiadach telewizyjnych oświadczyła też, że ma problemy z depresją i cierpi na bulimię.

Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow AP/Matt Sayles

Gwyneth Paltrow

Aktorka wyznała, że najtrudniejszym momentem w jej życiu był okres depresji poporodowej, którą przeżywała po urodzeniu drugiego dziecka. Przez około pięć miesięcy, patrząc na to z perspektywy czasu, przeżywałam depresję poporodową, od tego momentu chciałam się dowiedzieć na ten temat jak najwięcej - powiedziała.

Kurt Cobain

Popularność nie sprzyjała Kurtowi, który coraz bardziej uzależniał się od heroiny, nie radził sobie z otaczającym go światem, wpadł w depresję, której efektem było samobójstwo w 1994 roku.

Marylin Monroe

Z chorobą zmagała się od najmłodszych lat, przyczyną były deficyty uczuciowe w rodzinie. Choroba popchnęła aktorkę do samobójstwa.

Więcej o: