Polska alternatywa na modę z sieciówek

Młodzi, zdolni polscy projektanci robią rzeczy, których nie znajdziesz w centrach handlowych. Zainteresuj się nimi zanim przestanie cię stać na ich projekty.

Shumik 100%

Shumik 100% to młody kreatywny duet z Trójmiasta. Karina Goźdź i Anna Leszkiewicz połączyły swe siły w czerwcu 2010, tworząc niepowtarzalne kapelusze i nakrycia głowy. Dwa tygodnie temu dziewczyny zajęły drugie miejsce na OFF FASHION w Kielcach.

Shumik 100%

Kapelusze Shumik 100% zostały zaprojektowane i wykonane w pojedynczych egzemplarzach. Akcesoria do nich są sprowadzane z Londynu, tak by produkt był najlepszy jakościowo i wzorniczo.

 

 

 

Shumik 100%

Ich projekty dostępne na decobazar.pl i www.shumik100.blogspot.com

Justyna Chrabelska

Projektantka wyłapuje najświeższe trendy, pozostając w zgodzie z własnym stylem. Kolekcja dostępna na ul. Koszykowej w Warszawie.tygodnie temu dziewczyny zajęły drugie miejsce na OFF FASHION w Kielcach

Justyna Chrabelska

Projekty Justyny są doskonałe, minimalistyczne, proste, ale też superkobiece. A co najważniejsze fantastycznie i solidnie uszyte. Więcej projektów na www.justynachrabelska.com

Marta Jagiełło

Od 2007 roku wraz z mężem działają pod nazwą LANGNER i z sukcesem zdobywają coraz większy rynek. W tej chwili kolekcje Langner są już dostępne m.in. w Japonii, a wkrótce w USA.

 

Marta Jagiełło

Ubrania marki można spotkać w luksusowych butikach w Poznaniu, Warszawie i Zielonej Górze. W każdym z nich sprzedawane są osobne kolekcje. Ubrania tej marki można dostać także w Salt and Pepper.

Halina Mrożek

To absolwentka Wydziału Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich pracach bada wizerunek człowieka poprzez jego relację ze światem. Łączy to co komercyjne z tradycją. Eksperymentuje z formą, kompozycją i materiałami. Tak powstają obiekty, które trudno jest zaszufladkować. Takie potraktowanie mody i rzeźby pozwala jej zachować indywidualne jednostkowe ujęcie współczesnego człowieka.

Halina Mrożek

Na początku listopada zajęła pierwsze miejsce na OFF Fashion w Kielcach. Więcej projektów na

www.halinamrozek.iportfolio.pl

Aleksandra Cegielska

Jej najnowsza kolekcja to REPRODUKT. Inspiracją były spódnice dziewcząt z zespołów ludowych. Kolekcja jest unikatowa, projektantka nie znosi powtórzeń.

Aleksandra Cegielska

Gregor Gonsior

Bawi się modą, chociaż traktuje ją zupełnie serio, bo związał się z nią na poważnie. W 2008 roku otrzymał nagrodę Złotej Nitki w kategorii Premier Vision.

Gregor Gonsior

Nie projektuje rzeczy uniwersalnych. Tworzy kolekcje unikatowe, eklektyczne, odważne i niecodzienne, a w tym wszystkim po prostu piękne. Każdy jego strój to osobny projekt. Ryzykuje, łącząc materiały, faktury i własnoręcznie wykonane dodatki.  Aktualnie zajmuje się projektowaniem wysokiej jakości toreb i sztuką street art. Więcej informacji o projektancie na stronie www.gregorgonsior.com
Więcej o: