W nowym roku zrób coś dla siebie i innych

Noworoczne postanowienia. Co roku te same i co roku tak trudne do zrealizowania. Zamiast listy do zrealizowania, wybierz jedno i konsekwentnie się tego trzymaj.

Więcej czasu dla siebie

Spróbuj w nadchodzącym roku znaleźć chwile tylko dla siebie. Kawa, ulubiona książka, film. To czas kiedy sami zostajemy ze swoimi myślami. Każdy potrzebuj odrobinę samotności i pobycia w swoim towarzystwie.

Rzuć palenie

Dym papierosowy to rodzaj dymnej maseczki ze szkodliwych substancji takich jak smoła, ołów, tlenek węgla, arsen, czy cyjanowodór. Niedobór witamin A, C i E w organiźmie oznacza mniejszą elastyczność skóry a także jej ograniczoną zdolność do regeneracji. W rezultacie przesusza się i rogowacieje, a naczyńka krwionośne ulegają uszkodzeniu. Pierwsze korzyści zauważysz błyskawicznie. Po kilku tygodniach pożegnasz się z poszarzałym kolorytem skóry. Skóra odzyska różowawy odcień, stopniowo uwolni się od toksyn. Będzie też lepiej wchłaniała wszelkie kremy i preparaty odżywcze. Im częściej będziesz nakładać na twarz maseczki regenerujące, tym szybciej odzyskasz młodszy wygląd

Zainwestuj w naukę

Nawet, jeśli świetnie Ci idzie - nie spoczywaj na laurach. Odpowiedni kurs lub szkolenie pozwoli ci rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, nabyć nowe doświadczenie, poprawić standard w życiu zawodowym i prywatnym.

Wysypiaj się

Najlepszym sposobem na zdrowy, świeży i młody wygląd jest sen. Po raz kolejny przypomnieli o tym naukowcy. Z najnowszych badań dowiadujemy się, że panie, które śpią przynajmniej osiem godzin na dobę wydają się atrakcyjniejsze od kobiet nie mających czasu na wysypianie się.

Oszczędzaj

Zaplanuj budżet - po odliczeniu wszelkich obowiązkowych płatności i zobowiązań finansowych zostanie kwota jaką możesz dysponować przez cały miesiąc. Staraj się zapisywać to co kupujesz, a szybko okaże się ile mniej lub bardziej zbędnych wydatków pochłania Twoje pieniądze.

Znajdź czas dla najbliższych

Wielu z nas stało się niewolnikami własnych kalendarzy, zegarków. Wszyscy narzekamy na zbyt krótką dobę, cierpimy na "permanentny niedoczas". Brakuje nam czasu w pracy, dla rodziny. Zrób wszystko, aby najbliższym poświęcić jak najwięcej czasu w nadchodzącym roku.

Ruszaj się

Chodzi po prostu o zwiększenie aktywności fizycznej, bo daje to wiele korzyści dla zdrowia, np. zmniejsza ryzyko chorób krążenia, stawów, osteoporozy, działa antydepresyjnie. Wysiłek fizyczny daje jednak takie efekty tylko wtedy, gdy jest systematyczny.

Daj siebie innym

Wolontariusz z reguły pracuje za darmo. Nie oznacza to jednak, że traci. Praca w wolontariacie pomaga rozwinąć się poprzez pracę na rzecz innych (stajemy się coraz bardziej dojrzali emocjonalnie, odpowiedzialni za powierzone zadania). Możemy poczuć się potrzebni dając radość innym jednocześnie dajemy radość sobie. Dzięki bezinteresownej pracy człowiek staje się szczęśliwszy, emanuje radością.

Podróżuj

Od dawien dawna wiadomo, że podróże kształcą. Jesteś zapracowana? Spróbuj zaplanować sobie kilka weekendów w ciągu roku. Wyjazdy pomagają nabrać dystansu do naszej codzienności.

Zobacz także:

Warto oszczędzać >>

 

 

Dotykaj delikatnie >>

 

 

Poświąteczny detoks >>

Więcej o: