Było, ale na szczęście minęło

Każda dekada ma swoje hity, które są ponadczasowe lub stają się symbolem kiczu. Sprawdź co znalazło się w naszej galerii "obciachów".

Opalenizna

Aktualnie opalenizna notuje ciągły spadek, za bladą obsesją podążył świat mody. Zatem blade ciało nie jest już powodem do zmartwień. Szczególnie, że panuje teraz blado-cielisty trend zarówno w ubiorze jak i makijażu. Chodzi o to, by wyglądać naturalnie, elegancko i świeżo.

Crocsy

To buty które mają tylu gorących zwolenników, co przeciwników (pierwsi zwracają uwagę na ich wygodę, zdaniem drugich są po prostu brzydkie).

Białe kozaczki

Dlaczego są kiczowate? Kojarzą się z paniami lekkich obyczajów, zazwyczaj mają wielgachne czuby i szpilkę zakończoną srebrna otoczką. Dodatkowo nie brak im także rozmaitych ozdób łańcuszków itp. Parę lat temu były modne, jednak teraz stały się parodią samych siebie.

Czapka z siatką

Czapeczki z siatką przywracają wspomnienia z dzieciństwa. Wyglądają infantylnie i te płaskie daszki...

Spodnie w stylu harem

McHammer wyglądał w nich świetnie, pasowały do jego muzyki i stylu.  Nie oznacza to jednak, że każdemu w nich do twarzy.

Postawiony kołnierzyk

Kobiety i mężczyźni upodobali sobie koszulki polo. Niestety, szybko znudziło im się tradycyjne ułożenie kołnierzyka. Na szczęście trend odszedł do lamusa.

Spodnie z napisem z tyłu

To był szał, każda dziewczyna chciała mieć spodnie rodem z klipu R'n'b. Moda na szczęście się zmieniła. Jednak do tej pory niektóre z nas (z sentymentu) trzymają głęboko w szafie dresy z napisem BLING BLING.

Gumowe bransoletki

Jednym ze współtwórców pomysłu jest Lance Armstrong, światowej sławy kolarz, który przeszedł chorobę nowotworową. Z każdego dolara uzyskanego ze sprzedaży bransoletki, 70 centów przeznaczanych jest na badania z rakiem. Z czasem zaczęły pojawiać się bransoletki z coraz dziwniejszymi znaczeniami.

Hawajska koszula

Panowie z półnagim torsem w hawajskich koszulach to widok polskiej ulicy w latach 90 tych. Zdecydowany kit!

Ubrania z hasłem

Któż z nas nie pamięta haseł z koszulek: Piwo to moje paliwo, Szkoła, albo zdrowie. Wybór należy do ciebie. Moda na t-shirty z nadrukami wciąż trwa, hasła są jednak bardziej ambitne.

Więcej o: