Modowe ilustracje - to już 100 lat

Wszystkich miłośników mody i sztuki zapraszamy do galerii. Przedstawiamy ilustracje mody na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Lata 20-te, Charles Martin


Grafik, projektant strojów do baletu i teatru, a zestaw kostiumów. Studiował w Paryżu. Współpracował min. z Vogue, Journal Des Dames

Lata 20-te, Okładka Vogue

Okładki z tego czasu zachwycają kolorystyką i niebanalną kompozycją.

Lata 30-te, Jacques Demachy

Utalentowany, zawsze z wizją. Projektował min. dla Balenciagi

Lata 40-te, Pierre Louchel

Tutaj przykład czarno-białej kreski autorstwa Louchela.

Lata 50-te, Rene Gruau

To artysta o wielkim talencie. Zajmował się ilustracją mody, rysował reklamy, tworzył plakaty dla kabaretów. Urodził się we Włoszech, w 1924 roku przyjechał do Paryża i zajął się ilustracją mody, pracując dla kilku magazynów.

Lata 60-te, Rene Gruau

W 1946 Christian Dior powierzył mu kampanię Miss Dior. Jego rysunki pojawiały się na łamach Marie Claire, L'Officiel, Harper's Bazaar, Vogue, Elle

Lata 60-te, Ossie Clark

W Regional College of Art w Manchesterze był jedynym mężczyzną w grupie studiującym modę. Właśnie tam Ossie zdobył niezbędne umiejętności potrzebne przyszłemu, profesjonalnemu projektantowi. Jego twórczość stała się źródłem inspiracji dla takich projektantów, jak: Anna Sui, John Galliano, Christian Lacroix, Dries van Noten, Marc Jacobs czy Clements Ribeiro.

Lata 70-te, Antonio Lopez

Urodził się Puerto Rico, tworzył w Stanach Zjednoczonych.

Lata 80-te, Antonio Lopez

Wyraziste, mocne kolory to znak rozpoznawczy ilustratora.

Lata 90-te, David Downton

W dobie fotografii ilustracja mody to dość niszowe zajęcie. Vogue bardzo sobie ceni pracę Davida. Plamą i delikatną kreską potrafi oddać ulotność zjawiska mody, a także urodę, elegancję i wdzięk kobiety.

Rok 2000 Tanya Ling

Aktualnie mieszka w Londynie, gdzie studiowała projektowanie mody i tkaniny w St Martins School of Art. Pracowała w Paryżu dla Dorothee Bis i Christiana Lacroix. Stworzyła ilustracje do okładek wielu magazynów.

Więcej o: