Gwiazdy o dobrym sercu

Zobacz za co zostali nagrodzeni. Oficjalne ogłoszenie wyników i przyznanie honorowych statuetek miało miejsce na wielkim Charytatywnym Balu Gwiazd Dobroczynności. Zwycięzców wyłonili internauci, którzy za pośrednictwem strony internetowej oddawali głosy na 25 kandydatów, których wytypowała kapituła konkursowa.

Małgorzata Kożuchowska - Wolontariusz

Od kilku lat współpracuje z Fundacją Mam Marzenie i jest jej ambasadorką. Reprezentuje fundację w mediach, występuje w kampaniach zachęcających do przekazania jej 1 proc. podatku i bierze udział w akcjach organizowanych przez fundację, odwiedza także chore dzieci na oddziałach onkologicznych w szpitalach.

Jolanta Kwaśniewska - Twarz kampanii społecznej

Użyczyła swojego wizerunku w kampanii "Avon kontra Przemoc", pomagając przekonać kobiety, że przemoc w rodzinie to zjawisko, z którym należy walczyć. Kwaśniewska jest także założycielką i prezeską fundacji Porozumienie bez barier, której głównym celem jest niesienie wszechstronnej pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom.

Doda - Zaangażowanie w program społeczny

Aktywnie wspiera działania Fundacji DKMS Polska, propaguje oddawanie szpiku. Dzięki jej apelom, znacznie zwiększyła się liczba osób, które chciałyby zostać dawcami szpiku. Doda publicznie mówi o tym, że bardzo często jedyną szansą na uratowanie osoby chorej na białaczkę jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego, dzięki niej temat ten stał się w Polsce głośny.

Anna Dymna - Własna działalność społeczna

Od siedmiu lat prowadzi fundację, chętnie angażuje się także w działania innych organizacji. Fundacja "Mimo Wszystko" pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce, organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać mimo wszystko" oraz Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana". Fundacja buduje dwa nowoczesne ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne: "Spotkajmy się" w nadbałtyckim Lubiatowie i "Dolinę Słońca" w podkrakowskich Radwanowicach.

Agata Młynarska - Nagroda specjalna

Od ponad 20 lat angażuje się w działania charytatywne w całym kraju. Współpracuje m.in.z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, z Towarzystwem Nasz Dom propagującym ideę rodzinnych domów dziecka, z Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, a także już od ponad 6 lat pomaga wraz z Fundacją Dziecięca Fantazja spełniać marzenia nieuleczalnie chorych dzieci z całego kraju.

20. grudnia swoje 18. urodziny obchodzi Warszawskie Metro. Niewielka szkółka z Ursynowa, której założycielem jest Dariusz Kopaniak, przez lata ukształtowała kilkunastu ligowców, w tym reprezentantów Polski. Dziś trenuje w niej 140 dzieciaków i młodzieży do wieku juniora. Na zdjęciu polska 20. grudnia swoje 18. urodziny obchodzi Warszawskie Metro. Niewielka szkółka z Ursynowa, której założycielem jest Dariusz Kopaniak, przez lata ukształtowała kilkunastu ligowców, w tym reprezentantów Polski. Dziś trenuje w niej 140 dzieciaków i młodzieży do wieku juniora. Na zdjęciu polska "złota" ekipa Mistrzostw Europy z 2009 roku. Wśród medalistów Zbigniew Bartman i Piotr Nowakowski, w przeszłości zawodnicy Metra. Fot. OSMAN ORSAL REUTERS

Reprezentacja Polski Mężczyzn w Piłce Siatkowej - Darczyńca organizacji społecznej

Polscy siatkarze wspierają działania Fundacji Herosi. Pomimo napiętego kalendarza rozgrywek zawsze znajdują czas, aby spędzić choć chwilę z chorymi dziećmi. Na takie spotkania siatkarze przygotowują różne zabawy i atrakcje dla maluchów. Zachęcają również do przekazywania fundacji 1% podatku. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać środki, za które kupiono sprzęt na dziecięcy oddział onkologiczny.

Więcej o: