Stephen Jones - zwariowany kapelusznik

Stephen Jones udowadnia, że nakrycie głowy to dzieło sztuki. Nie wierzysz? Zobacz jego projekty.

Stephen Jones

Jest autorem wymyślnych nakryć głów modelek, które prezentują się na wybiegach u największych projektantów i to jego kapelusze wykorzystano w filmach Coco Chanel czy Elizabeth.

Czarno-białe

Niedawno zorganizowano wystawę ?Kapelusze. Antologia według Stephena Jonesa? w Victoria & Albert Museum w Londynie zebrano ponad 300 nakryć głowy jego pomysłu.

Sarah Jessica-Parker

Jego klientkami są: Madonna, Gwen Stefani, Pink, Beyoncé Knowles, Christina Aguilera, Dita von Teese, Usher, Alison Goldfrapp.

Dita von Tiesse

Projektował nakrycia głowy do kolekcji Johna Galliano, Thierry'ego Muglera, Marca Jacobsa, Comme des Garçon, Vivienne Westwood i wielu innych domów mody.

Mak

Jest jednym z najsławniejszych projektantów kapeluszy naszych czasów. Urodził się na angielskiej prowincji Cheshire w 1957 roku.

Rożek

Podczas ostro zakrapianej imprezy pozwolił, aby ogolono mu głowę. Okazało się, że jego naga czaszka przypomina formą głowę kobiety i od tej pory służy mu jako model do przymiarek pomagający urzeczywistniać pomysły.

Klasyka

Wielbicielką jego kapeluszy była także księżniczka Diana. Ostatnio zaprojektował kapelusze dla Audrey Tautou do filmu o Coco Chanel.

Plastikowe

O swoich projektach mówi: Nakrycia głowy spełniają różne funkcje ? jedne chronią przed deszczem, inne przed wiatrem. Są też takie, które pozwalają stać się kimś innym albo wyglądać ładnie i elegancko.

Patriota

Inspiracją dla niego jest: architektura. Uwielbia chodzić bez celu po miastach, zwłaszcza po takich, których jeszcze nie zna, przygląda się budynkom. Przybierają one dla niego formy kapeluszy.

Więcej o: