Młode gniewne

Robią karierę na całym świecie. Czym urzekają ludzi? Brakiem pokory i talentem. Zobacz galerię gniewnych wokalistek młodego pokolenia.

Beth Ditto

Dowód na to, że show-biznes nie jest zarezerwowany tylko dla pięknych i szczupłych. Beth swoim soulowym głosem szybko podbiła świat.

Amy Winehouse

Wyjątkowo niegrzeczna i piekielnie zdolna wokalistka. Tuziny ekscesów - narkotyki, alkohol, wypadający biust z sukienki oraz oczywiście hipnotyzujący głos sprawiły, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek na świecie. Wszyscy wyczekują z niecierpliwością kolejnej płyty.

La Roux

Eleanor "Elly" Jackson - rocznik '88 to charyzmatyczna wokalistka. Oprócz bardzo osobistych tekstów Elly, znakiem rozpoznawczym są twarde syntezatorowe brzmienia połączone z tanecznym, energetycznym beatem.

Coco Sumner Coco Sumner fot. gazeta.pl

Coco Sumner

Wcześniej zajmowała się modelingiem i aktorstwem, Coco podpisała w 2008 roku kontrakt z wytwórnią Island Records na nagranie swojego debiutanckiego krążka. Nad płytą zatytułowaną "The Constant" artystka pracowała przede wszystkim w Szwecji. W marcu córka Stinga wystąpi na koncercie w warszawskiej Stodole.

Lily Allen

Chodziła do 13 szkół, nie zawierała przyjaźni. Jak mówi - muzyka była moją ostatnią deską ratunku. Sława ją przeraża, unika wszystkiego, co popularne.

Robyn

Robin Miriam Carlsson, to urodzona 12 czerwca 1979 roku szwedzka wokalistka popowa. Na swoim koncie ma 5 albumów studyjnych, które przyniosły jej popularność w całej Europie. Poza talentem cechuje ją wielki upór, dzięki któremu jej kariera nigdy się nie załamała pomimo kilkakrotnych problemów z wytwórniami płytowymi.

Florence Welch

Wokalistka otwarcie przyznaje, że najlepiej jej się tworzy będąc na kacu lub lekkim rauszu. Sama mawia, że życie dla niej to podróż na kwasie.

Więcej o: