Retro piękności

By uwieść mężczyznę wystarczyło im jedno spojrzenie. Przedstawiamy retro boginie!

Sophia Loren

W 1958 roku Sophia zdecydowała się na podróż do Hollywood. I tam też zawojowała serca widzów. Najbardziej zapamiętana została z roli w Matka i córka, za którą dostała Oskara dla najlepszej aktorki.

Marylin Monroe

Jako pierwszy ikoniczność Marilyn dostrzegł przedstawiciel pop artu Andy Warhol. Zafascynowany jej wizerunkiem powtórzył go 40 razy w "Dyptyku Marilyn". Obok butelki coca-coli, Elvisa i Mao Marylin stała się symbolem pop art.

Grace Kelly

Dobrze wiedziała, jaką ogromną władzę ma strój i wygląd. Podobno na równi z kostiumologami przez całą swoją karierę filmową dbała o stroje, w których występowała na planie. Potrafiła być perfekcyjną dziewczyną z sąsiedztwa.

Audrey Hepburn

Mówiła, że "kobiety mogą wyglądać jak Audrey Hepburn. Wystarczy, że przygładzą włosy, kupią wielkie okulary przeciwsłoneczne i małą sukienkę bez rękawów." Jednak ona miała w sobie coś, co sprawiało, że każda sukienka właśnie na niej wyglądała zjawiskowo. Jej fryzura z kultowego filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" jest rozpoznawalna przez każdą kobietę.


Brigitte Bardot

Brigitte Bardot uwodziła każdym spojrzeniem. Filmy z jej udziałem na zawsze zmieniły podejście do kwestii erotyzmu w kinie.

Jackie Kennedy

Jackie wpłynęła na modę i styl swoich czasów. Poprzeczkę podniosła wysoko. Pokazała jak ubierać się elegancko i z klasą.

Catherine Deneuve

Pierwsza dama francuskiego kina po dzień dzisiejszy uznawana za wzór klasycznej urody

Vivien Leigh

Zwykła mawiać: Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne.

Ursula Andress

Wszyscy zapamiętali ją dzięki scenie z filmu Dr. No.  Wychodzi z morza w białym bikini z muszlami w rękach przy muzyce calypso i zarzuca blond włosy na plecy należy do najbardziej znanych w historii kina.

Sharon Tate, żona Romana Polańskiego zamordowana przez rodzinę Mansona. Sharon Tate, żona Romana Polańskiego zamordowana przez rodzinę Mansona. AP/Agencja Wyborcza.pl

Sharon Tate

Swój występ w rozbieranej scenie skomentowała: Nie mam przed tym żadnych oporów. Zupełnie nie widzę różnicy między pokazywaniem się całkowicie nago a będąc ubraną od stóp do głów jeśli tego wymaga rola i o ile do czegoś to prowadzi.

Więcej o: