Retro piękności

By uwieść mężczyznę wystarczyło im jedno spojrzenie. Przedstawiamy retro boginie!

Sophia Loren

W 1958 roku Sophia zdecydowała się na podróż do Hollywood. I tam też zawojowała serca widzów. Najbardziej zapamiętana została z roli w Matka i córka, za którą dostała Oskara dla najlepszej aktorki.

Marylin Monroe

Jako pierwszy ikoniczność Marilyn dostrzegł przedstawiciel pop artu Andy Warhol. Zafascynowany jej wizerunkiem powtórzył go 40 razy w "Dyptyku Marilyn". Obok butelki coca-coli, Elvisa i Mao Marylin stała się symbolem pop art.

Grace Kelly

Dobrze wiedziała, jaką ogromną władzę ma strój i wygląd. Podobno na równi z kostiumologami przez całą swoją karierę filmową dbała o stroje, w których występowała na planie. Potrafiła być perfekcyjną dziewczyną z sąsiedztwa.

Audrey Hepburn

Mówiła, że "kobiety mogą wyglądać jak Audrey Hepburn. Wystarczy, że przygładzą włosy, kupią wielkie okulary przeciwsłoneczne i małą sukienkę bez rękawów." Jednak ona miała w sobie coś, co sprawiało, że każda sukienka właśnie na niej wyglądała zjawiskowo. Jej fryzura z kultowego filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" jest rozpoznawalna przez każdą kobietę.


Brigitte Bardot

Brigitte Bardot uwodziła każdym spojrzeniem. Filmy z jej udziałem na zawsze zmieniły podejście do kwestii erotyzmu w kinie.

Jackie Kennedy

Jackie wpłynęła na modę i styl swoich czasów. Poprzeczkę podniosła wysoko. Pokazała jak ubierać się elegancko i z klasą.

Catherine Deneuve

Pierwsza dama francuskiego kina po dzień dzisiejszy uznawana za wzór klasycznej urody

Vivien Leigh

Zwykła mawiać: Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne.

Ursula Andress

Wszyscy zapamiętali ją dzięki scenie z filmu Dr. No.  Wychodzi z morza w białym bikini z muszlami w rękach przy muzyce calypso i zarzuca blond włosy na plecy należy do najbardziej znanych w historii kina.

Sharon Tate, żona Romana Polańskiego zamordowana przez rodzinę Mansona. Sharon Tate, żona Romana Polańskiego zamordowana przez rodzinę Mansona. AP/Agencja Gazeta

Sharon Tate

Swój występ w rozbieranej scenie skomentowała: Nie mam przed tym żadnych oporów. Zupełnie nie widzę różnicy między pokazywaniem się całkowicie nago a będąc ubraną od stóp do głów jeśli tego wymaga rola i o ile do czegoś to prowadzi.

Więcej o:
Komentarze (13)
Retro piękności
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ichi51e

  Oceniono 4 razy 4

  Zdjecie Sharon Tate troszke przerazajace i zasmucajace w perspektywie pozniejszych zdarzen

 • lds23

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście BB!

 • dziewczyna_z_pochodnia

  Oceniono 2 razy 2

  Dajcie inne zdjęcie Sharon... te z ubrankiem zostało zrobione tuż przed śmiercią jej i nienarodzonego synka...

 • wobed

  Oceniono 2 razy 2

  Pod tymi zdjęciami chętnie przybiję pieczątkę z www.ja-lubie-to.pl

 • schamienie.rozsiane

  Oceniono 4 razy 2

  A tam... w plotku i tak napiszecie że curusiowa jest "zjawiskowa"

 • szary212

  Oceniono 1 raz 1

  Co tu robi Jackie O? Ona była ikoną stylu, a nie sexbombą;)
  Julie Christie? Angie Dickinson? Isabelle Adjani? Monica Vitti?Gina Lolobrigida? Claudia Cardinale? Wspaniała Diana Rigg? No i gdzie jest GRETA, się ja pytam?

 • momoneymoproblems

  Oceniono 1 raz 1

  Aż sprawdziłam o co chodzi z tą Sharon Tate, rzeczywiście zdjęcie z dziecięcym ubrankiem musiało być zrobione na kilka miesięcy przed jej tragiczną śmiercią.

 • hellbilly

  Oceniono 3 razy 1

  RITA HAYWORTH!!!!!!!!

 • ikswolto

  0

  Mi w tym zestawieniu oprocz tych pan ktore podal szary 212 brakuje : Ingrid Bergman , Lauren Bacall , Jane Russsel i Rity Hayworth!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX