Eko-pary rządzą

Co łączy ludzi? Miłość, zauroczenia? To na pewno. Ale też wspólne zainteresowanie. W naszej galerii przedstawiamy proekologiczne pary, które wspólnie promują zielony styl życia.

Joshua Jackson i Diane Kruger

Aktorska para najlepiej czuje się na świeżym powietrzu. Ich wspólna pasja to rowerowe wycieczki i górskie wspinaczki. Obydwoje deklarują, że są wrażliwi na naturę i dbają o środowisko naturalne. Para na dachu swojego domu w Los Angeles zainstalowała solary. Zarówno Diane i Joshua, kiedy tylko jest to możliwość, zamiast samochodem, jeżdżą rowerami.

Natalie Portman i Benjamin Millepied

Natalie od 20 lat jest wegetarianką, od trzech lat mocno angażuje się w akcje społeczne namawiające do ochrony zwierząt. Jej narzeczony, tancerz i choreograf Benjamin z chęcią przystosował się do stylu życia Portman, przeszedł na dietę makrobiotyczną, jada tylko w wegetariańskich restauracjach. Portman deklaruje, że nigdy nie kupuje skórzanych rzeczy i w jej garderobie nie ma nic co byłoby zrobione ze skóry.

Leonardo DiCaprio i Bar Rafeali

Aktor i modelka rozchodzą się i schodzą, jednak ich miłość do natury i zapał do dbania o środowisko naturalne nigdy nie słabnie. Bar od lat jest zwolenniczką pozyskiwania energii uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych. Leonardo współpracuje z firmą instalującą solary na dachach, a jego ostatni pomysł to finansowanie budowy ekologicznego hotelu na jego prywatnej wyspie Blackadore Cay. Di Caprio wiele lat temu założył ekologiczną fundację działającą na rzecz ochrony zagrożonych wyginięciem tygrysów.

Miranda Kerr i Orlando Bloom

Świeżo upieczeni rodzice oprócz pracy i wychowywania córeczki mają czas na działalność proekologiczną. Miranda finansuje utrzymanie wybranych szkolnych ogródków  w Australii, niedawno na rynek trafiła linia jej naturalnych kosmetyków Kora. Orlando jest ambasadorem Unicefu w Nepalu, angażuje się w budowę studni.

Brad Pitt i Angelina Jolie

Para jest znana z bardzo prorodzinnego i proekologicznego stylu życia. Po kataklizmie Katerina Pitt założył fundację "Make it Right". Celem tej organizacji jest wybudowanie ekomiasteczka w najbiedniejszej dzielnicy Nowego Orleanu. Wszystkie budynki powstające pod okiem Brada spełniają surowe normy budownictwa ekologicznego, a do ich budowy wykorzystuje się tylko przyjazne środowisku technologie.

Bono i Ali Hewson

Bono to nie tylko charyzmatyczny wokalista U2, to wielki przyjaciel zielonych. Wraz z żoną od lat działa na rzecz ograniczenia wycinki lasów i zabijania zwierząt, a także nieustannie zbiera pieniądze na rozwój krajów trzeciego świata.

Zobacz także:

Więcej o: