Piękne jak Barbie?

Wieloletni towarzysz Barbie Ken Carson skończył właśnie 50 lat. My prezentujemy gwiazdy, które mogą pochwalić się swoją własną lalką Barbie.

Lady Gaga

Pierwsza Barbie ubrana była w strój kąpielowy w biało-czarne paski. Jej włosy spięte były w koński ogon. Tak lalka wyglądała 9 marca 1959 roku, gdy zadebiutowała na wystawie zabawek w Nowym Jork.

Lady Gaga

Barbie ubierana była przez czołowych projektantów takich jak Giorgio Armani, Oscar de la Renta lub Zac Posen. Nosiła też suknie ślubne Very Wang i Caroliny Herrery.

Cher

Barbie od lat wzbudza kontrowersje. Największe dotyczą jej wyglądu. Obliczono, że gdyby istniała kobieta o wymiarach Barbie, ważyłaby ona 55 kg, miała 175 cm wzrostu, 84 cm w biuście, 46 cm w talii i 80 cm w biodrach.

Angelina Jolie

Żeby uczcić 50 urodziny Barbie, na całym świecie odbyło wiele imprez na jej cześć. Podczas nowojorskiego Tygodnia Mody 50 najsłynniejszych projektantów mody zaprezentowało ubrania inspirowane wyglądem lalki.

Christina Hendricks

Sam Christian Louboutin zaprojektował w urodzinowym prezencie dla Barbie szpilki w jej ulubionym różowym kolorze.

Britney Spears

Czy wiesz, że...w Ameryce jest więcej lalek Barbie niż ludzi?

Rihanna

Do końca 1959 roku sprzedano ponad 350 tysięcy lalek. Firma Mattel musiała otworzyć specjalny dział, który zajmował się tylko listami od fanek lalki, których przychodziło 20 tysięcy tygodniowo.

Amy Winehouse

W wielu krajach muzułmańskich lalka do dziś jest uważana za obrazę moralności i symbol pełnego perwersji świata Zachodu.

Lindsay Lohan

Firma Mattel zatrudnia dla swojej gwiazdy 12 fryzjerów i 50 projektantów mody. W tworzenie kreacji dla Barbie zaangażowali się projektanci z najsłynniejszych domów mody, m.in.: Dior, Yves Saint-Laurent, Cardin, Ricci, Ungaro, Armani, Calvin Klein. Autorem większości jej fryzur jest słynny fryzjer Alexander.

Więcej o: