Lata 70 na czasie, kim się inspirujemy?

Styl boho, era disco i pełen nonszalancji klimat nowojorskiego Studia 54. Długości maxi, dzwony, multikolorowe printy, kapelusze. Tak jak w latach 70-tych dzisiaj też wszystko dozwolone. Zobacz kim inspirujemy się w tym sezonie.

Bianka Jagger

Ikona stylu lat siedemdziesiątych. Na fotografii  Bianka Jagger z ówczesnym mężem, wokalistką grupy Rolling Stones Mickiem Jaggerem. Zdjęcie zostało zrobione w Paryżu w 1975 roku. W latach 70-tych zaprzyjaźniona m.in.: z Andyem Warholem, Lizą Minelli, na swoje 30-urodzin, które urządziła w kultowym nowojorskim Studio 54 wjechała na...białym koniu.

Anjelica Huston

W latach siedemdziesiątych partnerka Jacka Nicholsona, wówczas mówiło się o nich jako o najgorętszej parze Hollywood. Anjelica miała świetne wyczucie stylu, promowała styl Halstona, została jego muzą.

Jerry Hall

Top modelka lat 70-tych, muza Bryana Ferry, druga żona Micka Jaggera. W latach siedemdziesiątych muza i ulubienica Yves Saint Laurent. Na fotografii Jerry Hall na wybiegu u Vivienne Westwood.

Farrah Fawcett

Fryzura Farrah'y Fawcett jest do dziś znana i chętnie kopiowana. Styl vintage wykreowany przez aktorkę jest dla wielu pań na świecie ulubionym. Największą popularność zdobyła dzięki roli w serialu Aniołki Charliego. Jej olśniewający uśmiech i wspomniana burza blond włosów uczyniły z niej ikonę stylu lat 70. Aktorka zmarła w czerwcu w 2009 roku.

Liza Minnelli

W roku 1972 dostała Oskara za najlepsza rolę kobiecą w musicalu Kabaret. Wcielając się w rolę Sally Bowles wypromowała modę na fryzurę typu bob, sztuczne rzęsy i makijaż w stylu smoky-eye.

Ali MacGraw

Słynna Jenny z filmu Love Story. Do mody lat 70-tych wprowadziła naturalność oraz słynne ażurowe wełniane czapki, często z motywem ozdobny z boku.

Debbie Harry

Wokalistka Blondie w roku 1978 przeżywała największy rozwój swojej kariery, szczególnie po nagraniu singla Heart of Glass. Prekursorka punkowego stylu i mocno rozjaśnionych, platynowych włosów.

Więcej o: