Gwiazdy projektują i nieźle zarabiają!

Brak wykształcenia i doświadczenia nie przeszkadza gwiazdom w tym, aby zająć się projektowaniem mody. Coraz więcej kolekcji celebritów trafia na wybiegi i sklepowe półki. Czy projektowanie to nowe dobrze dochodowe hobby gwiazdy?

Mary-Kate i Ashley Olsen

Najnowsze, kwietniowe wydanie amerykańskiego ?Vogue? obwieszcza, że bliźniaczki Mary-Kate i Ashley Olsen to jedne z najbardziej utalentowanych projektantek mody na świecie. Amerykański magazyn informuje również, że marka Dualstar na kolekcjach bliźniaczek tylko w zeszłym roku zarobiła około miliard dolarów przychodu ze sprzedaży.

Jessica Simpson

Piosenkarka znana jest głównie z tego, że tyje i chudnie, ale też i z tego, że ma głowę do interesów. Jessica zaczynała od projektowania dodatków, m.in. biżuterii i sukcesywnie powiększała swoje imperium o kosmetyki, ubrania, torebki, bieliznę, buty dla dzieci. Według prognoz jej marka w 2012 roku ma przynieść roczny dochód w wysokości miliarda dolarów!

Victoria Beckham

Victoria Beckham porzuciła śpiewanie i na dobre zajęła się modą. Zaczęła od projektowania dżinsów pod nazwą DVB. W 2004 roku promowała swoją kolekcję DVB Style, na którą składały się okulary, torby i bielizna. Dzisiaj największą popularnością cieszą się sukienki z kolekcji Victorii Beckham. W kreacjach od Victorii  - sukienka kosztuje bagatela około 10 tys. złotych - pokazują się m.in.: Jennifer Lopez, Heidi Klum, Brooke Shields, Madonna.

Lily Allen

Brytyjka zrezygnowała z kariery wokalnej i zajęła się projektowanie biżuterii oraz promocją swojego butiku, który znajduje się w Londynie, w popularnej dzielnicy Covent Garen. W butiku o nazwie Lucy in Disguise można kupić nie tylko kolekcje Lily, ale również ubrania vintage. Lily Allen wierzy, że Lucy in Disguise przyniesie jej dochód na tyle duży, że nie będzie musiała już nagrywać płyt.

Gwen Stefani

Piosenkarka od 7 lat projektuje ubrania, buty i dodatki. Jej marka L.A.M.B. (od pierwszych liter słów love, angel, music, baby) cieszy się dużym powodzeniem w świecie mody .To Gwen w zeszłym roku wylansowała modę na sukienki maxi i rzymianki.

Sienna Miller

Aktorka realizuje się zawodowo, a w wolnych chwilach wraz z siostrą projektuje. Kolekcje Sienny  i jej Savannah kryją się pod nazwą Twenty8Twelve. Sienna zapewnia, że nie rzuci aktorstwa dla mody, dlatego ona daje nazwisko, a jej siostra zajmuje się wszelkimi formalnościami.

Anja Rubik

Modelka Anja Rubik zaprojektowała kolekcję butów i torebek dla Quazi. Rubik sygnuje swoim nazwiskiem limitowane linie. Firma Quazi należy do NG2 S.A. (dawne CCC). Top modelka co sezon tworzy projekty dla marki, dzięki temu zainteresowanie firmą nie spada. Quazi liczy na to, że Anja Rubik powtórzy sukces Kate Moss, która przez kilka lat z bardzo dużym powodzeniem współpracowała z brytyjską marką Topshop należąca do imperium Arcadia Group Limited.

Joanna Horodyńska

Stworzyła kolekcję ubrań dla Gatty. Kolekcje stylistki są przeznaczona dla kobiet, które chcą wyglądać świetnie, ale tempo ich życia sprawia, że mają coraz mniej czasu na tworzenie kolejnych, niebanalnych zestawień. Zaprojektowane przez Horodyńską ubrania są sprzedawane przez sklepy Gatta.

Więcej o: