Co roku na Filipinach zostaje ukrzyżowanych kilkanaście osób. Krzyże i gwoździe są prawdziwe.
Według filipińczyków poprze to cierpienie człowiek zbliża się do Jezusa. Co ciekawe z osób ukrzyżowanych emanuje radość.
W Libanie jest około 30 procent chrześcijan, z których większość należy do Kościoła maronickiego, jednego z kościołów Wschodu, który powstał w VII w. Jego nazwa wywodzi się od imienia założyciela - św. Marona (arab. Maroun), mnicha. Dzieci malują jajka na twardo w kolorach zielono-żółto-czerwonych, a następnie uderzają jednym o drugie. Czyje jajko się nie zbije, to dziecko będzie miało szczęście w życiu, aż do... następnych świąt. Wszyscy pieką, m.in. z semoliny, małe ciasteczka, po arabsku zwane ma'amoul, napełniane farszem z daktyli lub orzeszków pistacjowych, a następnie polewane lukrem.
W Wielki Czwartek trzeba przygotować doce platos, czyli 12 potraw. Noc katolicy spędzają w kościele na czuwaniu przy konającym Chrystusie. Z kolei w Wielki Piątek idą w procesji przed katedrę, składając hołd Świętemu Zmarłemu (jak nazywają Chrystusa) oraz Matce Bolesnej. Na znak miłości do Chrystusa mieszkańcy Peru układają na ulicach kolorowe dywany ze świeżych kwiatów. Przedstawiają one biblijne sceny.
Cypryjczycy podobnie jak Polacy gotują na Wielkanoc jajka. Nie robią jednak pisanek, ale wszystkie barwią na czerwono, by upamiętnić krew Chrystusa. Zgodnie z tradycją w świąteczny dzień przed posiłkiem odbywa się bitwa - wszyscy stukają się jajkami, a osoba, której jajko pozostanie całe, przez cały rok będzie się cieszyć szczęściem i dobrobytem.
W Niedzielę Palmową w greckich kościołach duchowni obdarowują wiernych krzyżykami uplecionymi z zielonych gałązek palmowych. Palemki te - ustawione na domowych ołtarzykach - będą stały przez cały rok, aż do następnych świąt Wielkiej Nocy. Jajka farbuje się w Wielki Czwartek, głównie na czerwono, ponieważ kolor ten symbolizuje krew Zbawiciela. Kobiety dekorują symboliczne groby Chrystusa. Wielki Piątek to dzień żałoby - nie wolno wykonywać wtedy żadnych ciężkich robót, źle widziane są szczególnie prace z użyciem młotka i gwoździ. Wieczorem odbywa się procesja Męki Pańskiej na pamiątkę pogrzebu Syna Bożego.
Wielkanoc to najważniejsze święto w Hiszpanii i obchodzone jest bardzo uroczyście, z powagą, ale i z wielkim przepychem. Hiszpanie świętują w kościołach oraz na ulicach miast i wiosek, biorąc udział w licznych procesjach.
W Wielki Czwartek (Gründonnerstag) obowiązkowo trzeba zjeść coś zielonego. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej po wsiach i miasteczkach krążą tzw. Ratschenbuben, chłopcy hałasujący drewnianymi grzechotkami. Ich dźwięk ma zastąpić brzmienie kościelnych dzwonów, które zgodnie z tradycją poleciały do Rzymu i wrócą dopiero w pierwszy dzień świąt.
W niedzielę palmową miejscowość Łyse na Kurpiach staje się jedną z najbarwniejszych w kraju. Obchody Niedzieli Palmowej w Łysych to jedna z największych imprez w regionie. Co roku odbywa się konkurs na najpiękniejszą palmę.
Mieszkańcy Hawany czczą Chrystusa podczas procesji.
We Francji Wielkanoc traktowana jest raczej jako krótkie wakacje niż wielkie, religijne święto. Francuzi chętnie wyjeżdżają wtedy na wczasy, a w kościołach jest raczej pusto.