Trashion. Moda ze śmietnika

Trashion to nurt mody wykorzystujący niepotrzebne elementy w zaskakujący sposób. Zobacz projekty amerykańskiej designerki Nancy Judd.

Mundurek stewardessy

Nancy Judd, artystka z Santa Fe. Pracując od kilkunastu lat przy rozmaitych projektach związanych ochroną środowiska i recyklingiem, zaczęła wykorzystywać modę do popularyzacji ekologicznych idei.

Suknia z przesłaniem

Projektantka poprosiła dzieci, aby na karteczkach napisały co mogą zrobić dobrego dla środowiska. Karteczki posłużyły jako kokardki w sukni.

Płaszcz Obama

Nancy Jud nie przepuściła nawet prezydentowi Obamie. Po zakończeniu pracy w sztabie wyborczym, gdzie była wolontariuszką, pojechała na wysypisko śmieci i zebrała promocyjne materiały.

Sukienka koktajlowa Obama

Przy pomocy znajomych uszyła kostium z plakatów wyborczych, męski płaszcz z papierowych zawieszek na klamki i koktajlową sukienkę z plastikowych taśm z napisem "Obama".

Suknia z foliówek

Termin ten powstał ze złożenia angielskich słów trash (śmieć) i fashion (moda). W trashion istotne jest również to, by przy tworzeniu nowego ubrania lub przedmiotu starać się nie używać nowych materiałów.

Suknia z foliówek

Stare rzeczy otrzymują drugie życie.

Futro z taśmy magnetofonowej

Jeśli przerobiałaś kiedyś starą bluzkę, albo pomalowałaś obcas niemodnego fasonu szpilek na kontrastowy kolor, bo szkoda ci było je wyrzucić ? zachowałaś się jak trashionistka.

Futro z taśmy magnetofonowej

Trashion to nie tylko sposób na wykorzystanie kreatywności. To także filozofia mająca na celu ochronę środowiska.

Marynarka

Więcej pomysłów projektantki na stronie recyclerunway.com

Więcej o: