Wszystkiego najlepszego George!

Jeden z najprzystojniejszych serialowych lekarzy dzisiaj obchodzi swoje urodziny. Aktor George Clooney skończył 50 lat. Musimy przyznać się do tej słabości:) Sto lat!
George Clooney George Clooney Fot. Kevork Djansezian AP

George Clooney

Początkowo grywał w niewielkich produkcjach, wystąpił w kilku serialach, a także filmach klasy B, np komedii-horrorze Atak pomidorów zabójców. Wśród kasowych kinowych przedsięwzięć z Clooney'em są: Peacemaker, w którym aktor gra podpułkownika walczącego z terrorystami będącymi w posiadaniu broni nuklearnej, wojenny film Cienka czerwona linia,  Ocean's Eleven: Ryzykowna gra,  gdzie wcielił się w pełnego uroku złodzieja pragnącego odzyskać żonę, dramat ?ood Night and Good Luck 2005, w którym zagrał dziennikarza walczącego z makkartyzmem.

George Clooney

Przepustką do wielkiej aktorskiej kariery i serc milionów fanek na całym świecie była rola doktora Rossa w bardzo popularnym serialu Ostry dyżur, emitowanym w latach 1994-2005. Kiedy George Clooney pojawiał się na ekranie telewizora w kolejnych odcinkach serialu jako uroczy pediatra z charakterem, serce niejednej kobiety przed telewizorem zaczynało bić szybciej.

10 najlepszych filmów z Georgem Clooneyem

George Clooney

Zainteresowaniem cieszą się nie tylko jego filmowe dokonania, ale również stan cywilny aktora. Po rozwodzie w 1993 z aktorką Talią Balsam, Clooney konsekwentnie wystrzegał się sakramentalnego tak.

George Clooney George Clooney Fot. Gazeta.pl

George Clonney

O tym, jak wysoka jest cena wolności gwiazdora przekonała się nawet Nicole Kidman. Aktorka założyła się z Clooneyem o 10 tysięcy dolarów, że przed 40. gwiazdor ponownie się ożeni. Przegrała. Najwierniejszym życiowym towarzyszem aktora przez wiele lat była 140-kilogramowa świnia Max.

George Clooney

Clooney dołączył od grona celebrytów: Oprah Winfrey, Madonny czy Angeliny Jolie, którzy chcą wykorzystać swoją popularność i pomóc krajom Trzeciego Świata.

George Clooney i Elisabetta Canalis George Clooney i Elisabetta Canalis AP/Matt Sayles

George Clooney

Aktor zapragnął się ustatkować i mieć dzieci, jej zaś zależało na karierze i dobrej zabawie. Para rozstała się już jakiś czas temu.

Więcej o: