Najlepiej zarabiające modelki

Prestiżowy magazyn Forbes przedstawił ranking najlepiej zarabiających modelek. Zobacz pierwszą dziesiątkę.

Gisele Bundchen

Jej roczny dochód wyniósł 45 milionów dolarów, co pozwoliło jej na najwyższy stopień podium. Brazylijka wzbogaciła się nie tylko dzięki kontraktom reklamowym w branży mody (m.in. z koncernem H&M), ale także dzięki własnym projektom: linii kosmetyków i marce sandałków Ipanema by Gisele

Heidi Klum Heidi Klum Fot. Gazeta.pl

Heidi Klum

Supermodelka zarobiła w ciągu roku 20 milionów dolarów. Zarabia nie tylko na modelingu. Wkroczyła przebojem do telewizji ? obecnie emitowany jest już 8 sezon show Project Runway. Ma też własną linię mody i już 13 rok współpracuje z Victoria's Secret.

Kate Moss Kate Moss fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Kate Moss

Kokainowa księżniczka w zeszłym roku zarobiła 13,5 miliona dolarów. To ogromna zasługa sieciówki Top Shop oraz Longchamp

Adriana Lima w brazylijskim Vogue Adriana Lima w brazylijskim Vogue Scan Brazilian Vogue

Adriana Lima

Prawdziwy status gwiazdy zdobyła, gdy stała się twarzą Victoria's Secret.

Doutzen Kroes w wrześniowym numerze kanadyjskiego Flare Doutzen Kroes w wrześniowym numerze kanadyjskiego Flare fot. skan

Doutzen Kroes

Holenderska modelka na piątym miejscu znalazła się dzięki współpracy z Victoria's Secret. Brała także udział w kampaniach Gucci, Tommy Hilfiger.

Daria Werbowy

Urodzona w Krakowie i wychowana w Kanadzie. Zarobiła 4,5 mln dol. dzięki kontraktom reklamowym z ośmioma markami, w tym przede wszystkim z luksusowym koncernem kosmetycznym Lancome, którego jest twarzą.

Lara Stone Lara Stone fot. thefashionspot.com

Lara Stone

Holenderska modelka znajdująca się na 4 miejscu najlepszych modelek dekady według Vogue Paris. Zarobiła 4,5 mln dolarów.

Carolyn Murphy Carolyn Murphy Fot. www.musemagazine.it

Carolyn Murphy

W 1998 roku magazyn Vogue nazwał ją modelką roku, w 1999 roku zaliczono ją do grona modelek millenium. Zarobiła 4,3 mln dolarów.

Natalia Vodianova dla Calvina Kleina Natalia Vodianova dla Calvina Kleina Natalia Vodianova dla Calvina Kleina

Natalia Vodianova

Gucci zatrudnił Wodianową do reklamowania perfum, a zaraz po tym Calvin Klein zaproponował jej udział w prezentacji kolekcji wiosennej. Jest także znaną twarzą w L'Oréal. Jej roczny dochód to 4 mln dolarów.

Candice Swanepoel w Vogue Candice Swanepoel w Vogue Scan Italian Vogue

Candice Swanepoel

Blond piękność, Aniołek Victoria's Secret zarobiła 2 mln dolarów.

Zobacz także:

Więcej o: