Oprah pożegnała widzów

We wtorek, po 25 latach nagrano ostatni odcinek The Oprah Winfrey Show. Dla wielbicieli programu to koniec pewnej ery w amerykańskiej telewizji. Zapraszamy do galerii.

Oprah Winfrey

The Oprah Winfrey Show po raz pierwszy został wyemitowany pod aktualnym tytułem w 1986 roku przez stancję telewizyjną CBS. Dziś zaliczany jest do najbardziej znanych i liczących się programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Na nagranie ostatniego programu we wtorek zjechało do Chicago United Center blisko 20 tysięcy fanów.

Oprah Winfrey

Tom Hanks, pełniący rolę mistrza ceremonii, powiedział Winfrey: Jesteś otoczona miłością, zapowiadając film, w którym widzowie wyznają, jak ogromny pozytywny wpływ miał na nich program Oprah.

Oprah Winfrey

W 2005 roku zasłynęła tym, że z okazji jubileuszowego programu, wszystkim 276 widzom uczestniczącym w nagraniu audycji podarowała samochody Pontiac G6 sedan.

Oprah Winfrey

W programie Winfrey nie uciekała od kontrowersyjnych tematów m.in. kwestie maltretowania i wykorzystywania seksualnego dzieci. Jako jedna z pierwszych nagłośniła ukrywanie przestępstw seksualnych księży katolickich w USA, napiętnowała nieskuteczne działania rządu w zwalczaniu narkomanii i jej rozpowszechnienie wśród dorosłych.

Oprah Winfrey

Wśród zaproszonych gwiazd znalazły się m.in. Will Smith, Usher, Stevie Wonder, Simon Cowell, Michael Jordan, Tom Cruise i Katie Holmes, Madonna, Beyoncé, Tom Hanks, Jerry Seinfeld, Jamie Foxx, Halle Berry, Dakota FanningTom Hanks, pełniący rolę mistrza ceremonii, powiedział Winfrey: ?Jesteś otoczona miłością?, zapowiadając film, w którym widzowie wyznają, jak ogromny pozytywny wpływ miał na nich program Oprah.

Oprah Winfrey

Dziennikarka jest jedną z najlepiej zarabiających gwiazd telewizji. Oprah jako pierwsza kobieta pochodzenia afrykańskiego w USA wypracowała majątek przekraczający miliard dolarów USA. Magazyn Forbes na liście najbogatszych Amerykanów w 2009 r. sklasyfikował ją na 141. miejscu, wyceniając jej majątek na 2,3 miliarda dolarów.

Oprah Winfrey

W swoim show Winfrey gościła m.in. prezydenta Baracka Obamę wraz z małżonką, Michaela Jacksona, Toma Cruise?a, Elizabeth Taylor, Jay-Z czy Barbrę Streisand, a także wiele innych gwiazd. Obecność u niej stała się sprawą prestiżową. To ona w 2006 roku powiedziała, że idealnym kandydatem na prezydenta byłby Barack Obama. Nikt wtedy nie przypuszczał, że to właśnie on zostanie pierwszy czarnoskórym prezydentem.

Oprah Winfrey

Za rolę w Kolorze purpury Stevena Spielberga była nominowana do Oscara. Znana jest również z działalności charytatywnej.

Oprah Winfrey

Oprah dwóch tygodni ma ulicę swojego imienia w Chicago. Wybór Wietrznego Miasta nie był przypadkowy. To właśnie tu od 25 lat Winfrey nagrywa swoje programy w HARPO Studios. Wzruszona powiedziała: To jest historia, granicząca z cudem. Kolorowa dziewczynka urodzona  w stanie Mississippi na drodze pełnej czerwonego kurzu, kończy tę drogę ulicą swojego imienia w jednym z największych miast świata, w Chicago

Oprah Winfrey

Winfrey wydaje dwa czasopisma, prowadzi prężnie działającą stronę internetową oprah.com, a także tworzy stację radiową, w której można słuchać jej autorskiej audycji.

Johnny Depp i Oprah Winfrey

Więcej o: