Polscy projektanci dla Pajacyka

Już po raz trzeci najwięksi polscy projektanci mody ubrali drewniane kukiełki Pajacyka w zaprojektowane przez siebie stroje. Wczoraj w Warszawie Centrum Cybernetyki odbyła się licytacja. Kwota, za jaką wylicytowano Pajacyki, to 32800 złotych! Zapraszamy do galerii Pajacyków.

Akcja Pajacyk

Licytacje przeprowadzili jak co roku ambasadorowie Pajacyka - Agnieszka Dygant i Tomasz Kot. Niewątpliwą atrakcją aukcji obywającej się w Centrum Cybernetyki w Warszawie był pokaz licytowanych Pajacyków, w którym wzięły udział uznane polskie modelki - Agnieszka Maciąg, Małgorzata Niemen, Lidia Popiel, Bogna Sworowska oraz Ewa Wachowicz. Akcję wspiera również Anja Rubik.

Akcja Pajacyk

Bardzo się cieszę, że najwięksi polscy projektanci włączyli się do działań, które prowadzi Polska Akcja Humanitarna w ramach kampanii Świat bez Głodu. Problem niedożywienia i głodu dotyka zarówno dzieci w Polsce jak i w licznych krajach, szczególnie w Afryce. Często o tym słyszę podróżując zawodowo po świecie i zawsze trudno jest mi uwierzyć w ogromną skalę tego zjawiska. Mam nadzieję, że w przyszłości do akcji włączą się światowi projektanci i że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu stopniowo będziemy ograniczać ten problem - powiedziała Anja uzasadniając swój udział w tegorocznej edycji programu.

Akcja Pajacyk

W ramach programu walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci, którego symbolem jest Pajacyk, już trzeci raz najwięksi polscy projektanci mody ubrali drewniane kukiełki Pajacyka w zaprojektowane przez siebie stroje.

Akcja Pajacyk

Wszystkie projekty licytowane były podczas aukcji charytatywnej, która odbyła się 22 maja o godzinie 15.00 w Centrum Cybernetyki w Warszawie.

Akcja Pajacyk

Pomysł ubierania Pajacyka powstał dwa lata temu, w pierwszej edycji udział wzięli: Teresa Rosati, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, Jerzy Antkowiak, PLICH, Ewa Minge, Maciej Zień oraz Janina Ochojska. Rok później dołączyli Natalia Jaroszewska, Dorota Wróblewska i Peggy Pawlowski.

Akcja Pajacyk

Postać pajacyka to drewniana kukiełka z symbolizującą głód dziurą w brzuchu. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy polskich projektantów mody, łącząc tym samym sztukę projektowania ze szczytnym celem - tak o akcji mówi Ochojska.

Akcja Pajacyk

Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na program walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci.

Akcja Pajacyk

Honorowy patronat nad tegoroczną edycja akcji objęły: małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska, żona byłego Prezydenta.

Akcja Pajacyk

Na tegoroczną aukcję kreacje dla Pajacyka przygotowali: Gosia Baczyńska, Dorota Wróblewska, Eva Minge, Peggy Pawlowski, Teresa Rosati, Natalia Jaroszewska, Jerzy Antkowiak, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Antonina Turnau, Krystyna Zachwatowicz oraz Janina Ochojska.

Akcja Pajacyk

Od kilkunastu lat wspieram różne akcje charytatywne, bardzo cenię sobie Panią Janinę Ochojską i założoną przez nią Fundację, dlatego też po raz kolejny wspieram jej działania ? mówi Teresa Rosati, jedna z Pajacykowych projektantek. Inspiracją dla stroju tegorocznego Pajacyka był motyw plisowanych falban, który przewija się w moich kolekcjach od paru lat. Projekt jak najbardziej jest do wykorzystania również w wersji dla kobiet.

Akcja Pajacyk

Zeszłoroczna, pierwsza edycja Kolekcji dla Pajacyka, była wielkim sukcesem ? cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów, a co najważniejsze, pozwoliła zebrać środki, które umożliwiły Polskiej Akcji Humanitarnej sfinansowanie obiadów przez cały rok szkolny dla 45 dzieci. Mamy nadzieję, że w tym roku nasz projekt zyska jeszcze większe uznanie i zachęci do licytowania jeszcze większych kwot.

Akcja Pajacyk

Na zakończenie aukcji, dla wszystkich gości wystąpiła Mika Urbaniak.

Akcja Pajacyk

Więcej o: