Sofia Coppola - mistrzyni nastroju

Nie szuka rozgłosu, jest bezpretensjonalna, ceni sobie minimalizm i prostotę. Każdy jej film to ogromny sukces. W naszej galerii wszechstronna Sofia Coppola.
Sofia Coppola Sofia Coppola

Sofia Coppola - reżyserka

Już pierwszy wyreżyserowany przez Coppolę film pełnometrażowy - Przekleństwa niewinności okazał się sukcesem. Po nim było jeszcze lepiej. Za Między słowami otrzymała Złoty Glob za reżyserię, Oscara za scenariusz, nagrodę BAFTA za najlepszy film oraz Cezara za najlepszy film zagraniczny. Nagroda Francuskiego Systemu Edukacji Narodowej powędrowała do Coppoli za Marię Antoninę, a Złoty Lew za najnowszy obraz Między miejscami. Debiut reżyserki możesz obejrzeć na kinoplex.gazeta.pl

Sofia Coppola Sofia Coppola AP/Andrew Medichini

Sofia Coppola - styl

Mówi się, że jest jedyną kobietą, która ma odwagę pojawić się na czerwonym dywanie w obuwiu pozbawionym obcasów. Sofia ceni minimalizm i prostotę. Nawet na wielkich galach pojawia się w skromnych, ascetycznych kreacjach. Wyjątkowe połączenie indywidualności z silną osobowością daje doskonały efekt, dzięki któremu Sofię śmiało można nazwać trendsetterką.

Francis For Coppola oraz Sofia Coppola w kampanii Louis Vuitton Francis For Coppola oraz Sofia Coppola w kampanii Louis Vuitton www.louisvuitton.com

Sofia Coppola - córka

Sofię Coppolę nazywa się dziedziczką hollywoodzkiej dynastii. Prywatnie jest córką Francisa Forda Coppoli, czyli twórcy takich obrazów jak, Ojciec chrzestny czy Czas Apokalipsy. Będąc córką reżysera, już jako niemowlę wystąpiła w filmie Ojcu chrzestnym.

Sofia Coppola - mistrzyni klimatu

Krytycy filmowi są zgodni, że Coppola jest mistrzynią w filmowaniu nudy. Jej filmy dotykają złożoności relacji międzyludzkich. W jej obrazach niezwykle wielką rolę odgrywa muzyka, która dopełnia nastrój.

Kirsten Dunst Kirsten Dunst REUTERS/ERIC GAILLARD

Sofia Coppola - przyjaciółka

Spotkały się przy okazji debiutu Sofii Przekleństwa niewinności. Kirsten Dunst jest nie tylko ulubioną aktorką Coppoli, ale również jej przyjaciółką. Zagrała główną rolę w Marii Antoninie. Już dziś wiadomo, że zagra w jej piątym filmie Secret door.

Sofia Coppola dla Louis Vuitton Sofia Coppola dla Louis Vuitton materiały prasowe

Sofia Coppola - projektantka

Zanim zajęła się kręceniem filmów projektowała stroje oraz próbowała swoich sił jako aktorka. Miała pewne osiągnięcia w dziedzinie fotografii i projektowania mody. Jedna z jej kolekcji została nawet okrzyknięta odkryciem roku 1997 w niezależnym świecie mody. W 2010 roku Marc Jacobs, zaangażował ją do zaprojektowania linii torebek dla Louis Vuitton. Sofia wraz ojcem Francisem Fordem wystąpiła również w kampanii LV "Core Values".

Sofia Coppola Sofia Coppola AP/Andrew Medichini

Sofia Coppola - włoski ślub

Amerykańska reżyserka Sofia Coppola poślubi francuskiego muzyka rockowego Thomasa Marsa, lidera zespołu Phoenix. Ceremonia ślubna odbędzie się w sierpniu w rodzinnej miejscowości Coppoli, Bernalda, na południu Włoch.  Włoskie dziennik "La Stampa" donosi, że ślub odbędzie się w Palazzo Margherita, XIX -wiecznej willi należącej do ojca panny młodej.  Wcześniej Coppola była żoną reżysera Spike'a Jonze'a, z którym rozwiodła sie w 2003 roku, po czterech latach małżeństwa. Z obecnym partnerem córka Francisa Forda Coppoli ma dwoje dzieci. Na ślubie mają pojawić się takie hollywoodzkie sławy jak Steven Spielberg, Al Pacino, Sylvester Stallone i Nicholas Cage

Więcej o: