Luksus dla minimalistki

Projektantka Jil Sander to mistrzyni minimalizmu. Jej ascetyczne projekty wprawne oko rozpozna na odległość. Prosta forma, perfekcyjne wykończenie, stonowane kolory i rewelacyjna jakość to współczesny minimalizm. Zobacz kto jeszcze się w nim specjalizuje.

Jil Sander

To niekwestionowana mistrzyni minimalizmu. Jej projekty to hołd złożony formie. Jil Sander łączy luksus z formalną elegancją. Jil Sander urodziła się w 1943 roku w niemieckim Wesselburen. Z wykształcenia jest inżynierem tkaniny. Od samego początku kariery założeniem Jil było stworzenie marki dla eleganckich pracujących kobiet. Połączyła wielkie krawiectwo (dyktowane przez mistrza Diora) z aktualnymi trendami i stworzyła własny new look. Jil od lat jest nazywana mistrzynią formy, królową minimalizmu. Wszystkie jej projekty opierają się na geometrycznej prostocie kroju, braku ostentacyjnych detali, doskonałej jakości tkaninach i klasycznej, szlachetnej kolorystyce.

MMC Studio Design

MMC Studio Design to dzieło młodych polskich projektantów. Grupę powstałą w 1996 roku tworzy trójka absolwentów łódzkiej ASP: Ilona Majer, Rafał Michalak i Małgorzata Czudak. Najnowsza kolekcja MMC Studio to odejście od stylu glamour na rzecz kobiecości i prostoty. W kolekcji znajdziemy m.in. spodnie i bluzki o ciekawych, geometrycznych formach. Twórczość MMC Studio została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym: tytułem Projektantów Roku od Krajowej Izby Mody, Złotym Medalem Poznańskich Targów Mody, czy I nagrodą w konkursie Moda Folk.

ACNE

Acne to marka uwielbiana przez gwiazdy. Specjalizuje się w minimalistycznym, casualowym, miejskim stylu. Acne to dominacja zgaszonych kolorów, królują szarości i beże, a wszystko podane w prostej, wręcz ascetycznej formie. To marka dla tych wszystkich, którzy  nie przepadają za dodatkami i zbędnymi ozdobami i akcesoriami.

Ania Kuczyńska

Ania Kuczyńska to polska królowa minimalizmu. Jej wiosenno - letnia kolekcja Sacre du Printemaps inspirowana jest drapowanymi kostiumami baletowymi i wygodnymi strojami sportowymi i narciarskimi z lat dwudziestych oraz osiemdziesiątych, głównie z lekcji areobiku z Jane Fondą. Tradycyjnie, kolekcja Kuczyńskiej to proste, zminimalizowane formy. Wygodne, sportowe kroje kontrastują z elegancją jedwabi, krep, buretty i bawełny. Kolekcja dostępna w butiku przy Mokotowskiej 61 w Warszawie.

Asia Wysoczyńska

Ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Stroje Wysoczyńskiej sprawiają, że nie ulicy nie przejdziesz nie zauważona. Dla projektantki najważniejsze jest to, aby ubrania współgrały z osobowością, podkreślały ją,  a nie tylko okrywały ciało. Ubrania Wysoczyńskiej żyją dłużej niż przez jeden sezon, podobno zrastają się z człowiekiem i stają się jego częścią. Więcej na www.asiawysoczynska.com

Więcej o: