W szpilkach na czerwonej podeszwie

Buty Christiana Louboutina już od czerwca będą dostępne w Polsce. Kultowe szpilki z czerwoną podeszwą będzie można kupić w jednym z butików w Warszawie. W naszej galerii gwiazdy, które od lat są zadeklarowanymi miłośniczkami i kolekcjonerkami szpilek od Christiana Louboutina.   

Sarah Jessica Parker

Szpilki projektanta odegrały ważną rolę w kinowym hicie ''Seks w wielkim mieści''. Główna bohaterka filmu również prywatnie od lat kolekcjonuje buty, jej ukochanym projektantem jest Christian Louboutin. Kiedy na rynku pojawiły się złote szpilki o wdzięcznej nazwie Fifi, Sarah Jessica Parker była jedną z pierwszych klientek zamawiających ten model. Od pierwszego czerwca szpilki Fifi można będzie kupić w warszawskim butiku, Salonie Maliera 2. Cena? 10500 złotych.

Victoria Beckham na lotnisku w platformach od Christian Louboutin Victoria Beckham na lotnisku w platformach od Christian Louboutin fot. East News

Victoria Beckham

Projektantka i była piosenkarka jest uzależniona od szpilek na czerwonej, lakierowanej podeszwie. Nawet w ciąży się z nimi nie rozstaje. Kiedy została zaproszona 29 kwietnia na ślub Kate Middleton i księcia Williama, zamówiła u projektanta specjalny model szpilek na wysokiej wygodnej platformie.

Kate Bosworth Kate Bosworth fot. East News

Kate Bosworth

Aktorka preferuje klasyczny styl. Na premiery i oficjalnie imprezy zazwyczaj wybiera dopasowane sukienki i szpilki na czerwonej podeszwie.
Od kiedy Louboutin otworzył swój pierwszy paryski butik w 1991 roku, wszystkie zaprojektowane przez niego buty mają czerwoną, lakierowaną podeszwę, która bezbłędnie kojarzona jest przez miłośniczki mody na całym świecie.

Jennifer Lopez Jennifer Lopez fot. AP Photo/AG/East News

Jennifer Lopez

Marka tak mocno przeniknęła do świata popkultury, że piosenkarka Jennifer Lopez poświęciła jej piosenkę - ''Louboutins''. 
Piękna Latynoska w swojej kolekcji posiada kilkadziesiąt par szpilek od Louboutina.

Kate Moss/Forum Kate Moss/Forum Kate Moss/Forum

Kate Moss

Modelka, kiedy nosi klasyczne szpilki, to można być pewnym, że w 99 proc. są to buty od francuskiego projektanta. Louboutin jest kochany nie tylko przez gwiazdy. Niemal każda kobieta marzy o założeniu jego szpilek. Projektant wielokrotnie podkreślał, że planuje dalszą ekspansję swojego imperium. W tej chwili posiada na świecie 29 własnych sklepów i planuje otwarcie 11 kolejnych.

Więcej o: