Najbardziej wpływowe fryzury w historii

Uczesanie Audrey Hepburn ze "Śniadania u Tiffany'ego? wygrało plebiscyt na najbardziej wpływową fryzurę wszech czasów. Zobacz jakie fryzury pokonał słynny kok aktorki.

Audrey Hepburn

Kok nieżyjącej już aktorki, w którym pojawiła się w roli Holly Gollightly w tym niezapomnianym filmie z 1961 roku, okazał się najczęściej zamawianą fryzurą w salonach fryzjerskich. W plebiscycie wzięli udział brytyjscy fryzjerzy zrzeszeni w organizacji Hairdessing Council.

Marilyn Monroe Marilyn Monroe Good Times Webshots

Marilyn Monroe

Drugie miejsce zajęła Marilyn Monroe ze swoimi blond lokami. Była naturalną brunetką. Szybko jednak zrozumiała, że aby zaistnieć w Hollywood trzeba się wyróżniać. Przefarbowanie włosów na platynowy blond okazał się strzałem w dziesiątkę.

Twiggy

W 1966 roku została okrzyknięta mianem Twarzy Roku Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piękna.

Jennifer Aniston

Gdy Jennifer Aniston zadebiutowała w latach 90'tych w kultowym serialu Przyjaciele według badań firmy amerykańskiej Goody - ponad 11 mln kobiet natychmiast udało się do fryzjera z prośbą o look Rachel. Sama Aniston o swojej fryzurze mówi: Jakby to ująć... Uważam, że była to najgorsza fryzura jaką kiedykolwiek w życiu widziałam. Wciąż mnie zastanawia, jak to w ogóle było możliwe, by coś takiego nosić.

Victoria Beckham Victoria Beckham fot. East News

Victoria Beckham

Fryzura Victorii Beckham nieprzerwanie króluje wśród najczęściej wyszukiwanych i naśladowanych fryzur gwiazd. Jej największą zaletą jest łatwość utrzymania.

Zobacz także:

Więcej o: