Muzy Allena ikonami stylu

Utalentowane, piękne i charakterystyczne - takie są muzy Woodego Allena. Każda z nich stała się ikoną stylu. Zapraszamy do galerii.

Mia Farrow - 1960 rok

Słynna krótka fryzura aktorki to dzieło Vidala Sassoona. Mia ścinając włosy do roli w filmie Dziecku Rosemary wprawiła w szok rzesze fanów, a także i swego ówczesnego męża, Franka Sinatrę. Wkrótce jednak fanki podążyły w jej ślady pozbywając się długich loków

Charlotte Rampling - 1970 rok

Angielska aktorka i modelka. W latach 70-tych była brytyjskim symbolem seksu, wyrafinowanej urody oraz aktorskiej klasy. Anglia lat 60-tych była mekką nowych trendów, ekstrawagancji, szalonych imprez i radosnego hedonizmu, a Charlotte była jedną z ikon takiego stylu życia.

Diane Keaton - 1980 rok

Żadna z muz Allena nie miała na modę tak ogromnego wpływu, jak Diane Keaton. Styl Annie Hall jest łatwo rozpoznawalny do dziś. Na co dzień Doskonale wykorzystują go: brytyjska modelka i prezenterka Alexa Chung, podobne akcenty pojawiają się nawet u Kate Moss.

Madonna - 1990 rok

Królowa pop przeszła długą drogę od skandalistki do elegantki. Madonna zmieniała się jak kameleon zachowując elementy wspólne swojego wizerunku: wieczną młodość, imponującą muskulaturę.

Chloë Sevigny - 2000 rok

Ubiera się ekscentrycznie. W kwestiach mody uchodzi za osobę nie mniej wpływową od Kate Moss.  Aktorka jest nazywana symbolem pokolenia i nową ikoną stylu.

Scarlett Johansson - 2005 rok

Jest muzą światowych projektantów i... Woody?ego Allena. Louis Vuitton specjalnie dla niej projektuje sukienki, a reżyser pisze scenariusze.

Penelope Cruz - 2008 rok

Piękna Hiszpanka jest nie tylko odnoszącą sukcesy aktorką, ale również ikoną mody. Jej kreacje niemal zawsze robią doskonałe wrażenie. Modowe wpadki zdarzają się Penelope niezwykle rzadko i nie są spowodowane złym gustem, a raczej okolicznościami

Carla Bruni - 2011 rok

Zanim została pierwszą damą Francji była modelką i piosenkarką. Na początku swojej kariery w Pałacu Elizejskim nazywano ją złodziejką mężów i rozpustnicą. W krótkim czasie Carla przeobraziła się w niezwykle elegancką i skromną lady, którą dziś porównuje się do księżnej Diany. Na rzecz kreacji od Diora i płaskich butów porzuciła dżinsy i ukochane szpilki.

Więcej o: