Bikini 3D

Amerykańskie studio projektowe Continuum Fashion połączyło siły ze specjalizującą się w druku 3D firmą Shapewayes, aby stworzyć niezwykłą propozycję dla plażowiczek - drukowane bikini.

Bikini 3D

N 12 to bikini, które jest drukowane w specjalnej trójwymiarowej drukarce. Jego nazwa pochodzi od nazwy zastosowanego materiału nylonu 12. W drukarce powstają z niego małe, połączone z sobą kółeczka, które układają się w części kąpielowego stroju.

Bikini 3D

Ich liczba i rozmiar zależą od wymiarów osoby, która ma nosić bieliznę. Wydrukowane bikini jest robione na specjalne zamówienie, ale dostępne też w standardowych rozmiarach. Bielizna jest również wodoodporna, spokojnie można się w niej wybrać na plażę.

Bikini 3D

Mary Huang i Jenna Fizel to autorki tego pomysłu już wcześniej stworzyły program, dzięki któremu można stworzyć sobie dowolną sukienkę.

Bikini 3D

Bikini jest, niestety, dosyć drogie. Trzeba za nie zapłacić ponad 600 dolarów.

Bikini 3D

Twórcy bikini twierdzą, że druk 3D jest przyszłością wytwarzania odzieży. Nie jest potrzebne szycie, strój nie posiada ani jednego szwu. Można pominąć dostawców materiałów. Cały element ubrania wychodzi z jednej maszyny. Więcej na www.shapeways.com.

Więcej o: