Wszechstronny Lagerfeld

Rysuje, projektuje, szyje, robi zdjęcia, zna się na muzyce, sztuce i literaturze. Zobacz czym oprócz mody zajmuje się kreator.

Karl Lagerfeld - kreator zapachu

Lagerfeld wpadł na pomysł stworzenia perfum o zapachu książki. Projektant w swoim domu ma ogromną bibliotekę, której zasoby sięgają około 300 tysięcy egzemplarzy książek. Ma również własne wydawnictwo książek, które nazywa się 7L Edition, prowadzi nawet własną księgarnię w Paryżu. Inspiracją do stworzenia nowości ma być zapach tuszu na papierze. Paper Passion - bo tak brzmieć będzie nazwa nawet z wyglądu przypominać ma książkę wydaną w twardej oprawie.

Karl Lagerfeld - reżyser

Nigdy nie jestem zadowolony ze swoich projektów. Żyję w permanentnym niezadowoleniu. Myślę, że to sekret robienia wszystkiego dobrze - mówi Lagerfeld.

Lagerfeld dla Coke Diet Lagerfeld dla Coke Diet Coca Cola

Karl Lagerfeld - designer

Tej wiosny do sklepów (niestety w Polsce niedostępne) trafiła kolejna limitowana edycja butelek jego autorstwa. Butelki wyprodukowano w trzech wzorach, nawiązujących do stylu ikonicznych postaci Coca Coli, Bernadette, Eleanor i Irene. Są to groszki, gwiazdki oraz paski. Dwa lata temu Karl po raz pierwszy zaprojektował butelki do dietetycznej Coca Coli i z wrodzoną sobie skromnością umieścił na nich swoją podobiznę.

Fryderyk Nietzsche Fryderyk Nietzsche

Karl Lagerfeld - wydawca

Lagerfeld postanowił wydać dorobek filozofa. Publikacja ma nosić tytuł Nietzsche?s Nietzsche (Nietzsche Nietzschego) i wydana zostanie tylko w 3 tysięcy egzemplarzy.Lagerfeld zaprezentował także zdjęcia oryginałów dzieł Nietzschego, które zainspirowały go do przedsięwzięcia ? zbite bloki drobnego pisma na pożółkłych kartkach, na których niektóre słowa zostały podkreślone, inne nadpisane. Łatwo jest je czytać, jeśli ktoś rozumie tę odmianę niemieckiego. Bardzo chciałbym to wydać po angielsku, ale tłumaczenie zajmie od pięciu do siedmiu lat - powiedział kreator.

Karl Lagerfeld - projektant wnętrz

Zaprojektował pokój z czekolady, a urządził go w paryskim hotelu La Reserve.  Na wykonawcę smakowitego hotelowego apartamentu został wybrany Patrick Roger, francuski mistrz czekolady. Stworzenie pokoju z czekolady było czystą przyjemnością! Moim zamiarem była zabawa i flirt z francuskimi elementami nowoczesnej i bardziej konserwatywnej tradycji. Owoc tej zabawy jest fantastyczny i niespotykany - tłumaczy Lagerfeld. Czekoladowe ściany, meble, lampka i dywan to nie wszystko. Na kakaowym łóżku, w dość uwodzicielskiej pozycji, zasiadł nie kto inny jak model Baptiste Giabiconi - pupilek Lagerfelda i jedna z twarzy marki Chanel. Półnagi Giabiconi jest  jak reszta pokoju  czekoladowy, ale i tak wygląda jak żywy. Na wykonanie całego pokoju zużyto ponad dziesięć ton belgijskiej czekolad

Karl Lagerfeld zaprojektuje kieliszki

Lagerfeld ma przygotować misy, wazy, szklanki oraz kieliszki do wina i oczywiście ulubionego przez niego szampana. Największą radość sprawia mi robienie rzeczy, których wcześniej nie robiłem ? powiedział Lagerfeld. Z kolei marka Orrefors uzasadnia zaangażowanie kreatora mody tym, że jest on ?artystą o bardzo wielu twarzach i niezwykle bogatym dorobku zawodowym?. Kolekcja kieliszków Lagerfelda wykonana będzie ze szkła czarnego, mlecznego i kryształowego. Na niektórych wyrobach umieszczone będą inicjały projektanta. Orrefors jest oficjalnym producentem wyrobów szklanych dla szwedzkiej rodziny królewskiej. Wszystkie produkty są wykonane ręcznie.

Więcej o: